Şimdi Ara

Bilgisayarın siyah ekranda donması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
85
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bilgisayarım ilk olarak oyun oynarken burdaki gibi hata vererek başladı bunlar renk renkti o anki ekrana bağlı
    ve bunlardan sonra ekranım bir anda gitmeye başladı yerini siyah ekrana bıraktı fakat bilgisayar yaklaşık 20 saniye daha çalışıyordu oyundaki arkdaşlarımla konuşabiliyordum ilerleyen zamanda da dondu tek çare power tuşuna basılı tutmaktı.En sonunda bu şekil kaldıBilgisayarın siyah ekranda donması
    sonrada açmadım bir daha tamire yolladım ama düzelmedi, burdaki ekran kartım r 9 280 x idi bende ekran kartını değiştirdim yerine 1080 ti aldım ama işlemcim eski olduğundan dar boğaz yapacağını biliyordum (i5 4570) fakat düşüncem çok fps almadan görüntü güzelleşsin ve ileriye yatrım olsun yönündeydi (i5 4570) işlemci sorun oluşturur mu diye testlere başladım bir anda siyah ekrana düştüm ve ekran kartımın fanları son hızda dönmeye başladı ve yine komut almadı(oynadığım oyun epic gamesin verdiği just cause 4 ve oyun verildiği zaman onlineda kendini kapttığı için sorun oyundan mı yoksa donanımdan mı anlayamadım)(iki ekran kartımıda aynı bilgisayarcıdan aldım ikiside 2. el)
    Lüften sorunumu bulmama yardımcı olun.Pc düzgün çalışıyor mu diye apex i en yüksek ayarlarda denedim sıkıntı oluşmadı ve de wither 3,cs,rocket league gibi oyunlarda sıkıntı yaşamadım
    Sistem:
    Intel® Core™ i5-4570 İşlemci
    eskisi Sapphire R9 280X DUAL-X OC GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı yenisi Gigabyte GTX1080 TI Gaming 11GB OC GDDR5X 352Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
    Anakart MSI B85M-E45 Intel B85 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart
    Power Supply Zalman ZM700-TX 700 W
    üstünde 240 ssd 1tb harddisk var
    İlk defa bir konu açtım umarım bir hatam olmamıştır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.