Şimdi Ara

bilgisayarın güç kaynağı mı yandı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bugün masaüstü bilgisayarın içini açtım tozlardan temizlemek maksatlı, daha önce de yaptığım gibi powerı da açtım fanın, kabloların tozunu diş fırçasıyla aldım. sonra normal bi şekilde yerleştirdim, powerı fişe takıp bilgisayarı açtım ama ekrana görüntü gelmiyordu ancak fanlar normal bi şekilde çalışıyordu kasa üzerindeki kırmızı ve yeşil ışıklardan sadece yeşil olanı yanıyordu, dediğim gibi monitöre herhangi bi görüntü gelmedi. powerdan hafif bi yanık kokusu geldi sadece. powerım yanmış olabilr mi, yanmasına rağmen fanlar nasıl çalışır anlamadım, bu powerı ilk aldığımda da ilk bi kaç denememde görüntü gelmemişti yoksa geçici bi sorun mu acaba?

• power yanmış olsa hiç çalışmaz. Ram leri söküp tekrar takın. Aynı şekilde ekran kartınıda söküp takın. Çift ram varsa birini takın. Olmazsa farklı ram yuvasına tek olarak deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: egetürk35

power yanmış olsa hiç çalışmaz. Ram leri söküp tekrar takın. Aynı şekilde ekran kartınıda söküp takın. Çift ram varsa birini takın. Olmazsa farklı ram yuvasına tek olarak deneyin

Poweri çalışıp yanan bılgısayarlarıda gordum yani fanı dönen bilgisayarlarıda gordum. ama sırasıyla sunları uygula. Kasayı temizlerken RAM ler yerinden oynamıs olabılır guzelce RAM ları cıkar sırasıyla yerlerıne tak olmadı Tek Tek takarak dene. Olmazsa Anakarta sadece elektrık kabloları takılı olacak şekılde dvdrom hdd falan cıkacak bu sekılde yanı elektrık kabloları takılı ıken tekrar calıstır goruntu gelıp gelmedıgını kontrol et. Onlarda olmazsa eger ekstra ekran kartın varsa onu cıkar onboarddan ccalıstırmayı dene. Oda olmazsa Power değiş. Hiçbiri olmadı o zaman iyice bak bakalım ekran gırısını harıcı ekran kartınamı takmıssın yoksa onboard ekran kartınamı. Bu çokca oluyor 2 ekran kartı olan bılgısayarlarda unutlarak devre dışı olan onborda takma cokca oluyor. Olmadı teknık yardım almalısın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.