Şimdi Ara

Bilgisayarımın Lolde Kasması Sizce Mantıklı Mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ekran Kartı : Ati Mobility Radeon HD 5470
    Ram : 4 GB
    Win7 64 Bit

Özel oyun açıyorum mesela, en düşüğe aldığımda 150 civarı fps geliyor. Ama oyuna girince 30 fps filan alıyorum ve sebebini gerçekten bilmiyorum. Bazen 10 fps bile oluyor. Birisi bana yardım etsin lütfen.

Ekran kartı driverı güncel, daha yeni format attım, içinde virüs yok. Notebook ayarları yüksek performans, arka planda çalışan bir şey yok. Windows Update, Search ve Defender kapalı.

• Dikey senk açıp fpsi 60a sabitleyip deneyebilirmisin ayrıca gölgeleri kapatman fayda saglar en azından lowda fps dropsuz oynatması lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biolystick kullanıcısına yanıt
    Kardeş en en düşük ayarlarda oynarken az önce sabit 10 fpsde oynadım, hatta 3 e kadar düştü
  • fan temizliği ve termal macun ne zamandan beri yapılıp sürülmedi?
  • bu sistem en az 10 yıllıktır. hiç temizlemediysen kasayı yanında uzman olmadan açma.
  • Benim bilgisayarım senden daha kötü ama kasa temizliği vs her türlü temizliğe önem veririm, sorun olmaz hiç
  • Şimdi size sıkıntıyı bi kez daha izah edeyim. Bu masaüstü değil bi kere, dizüstü.

http://www.bilio.com/laptop-c3100/dell/inspiron-1564-core-i3-350m-2-26ghz-3gb-320gb-15-6-p41327943/#tab=spec

Bilgisayarım bu, oyunu ilk açtığımda 200 civarı bir FPS alıyorum. Koridoruma gidip minyonlar gelince 40-50 fps civarına düşüyor. Teamfightlarda ise 10 fps civarına iniyor. Tamam ekran kartım pek iyi değil ama bundan çok daha kötü sistemlerde yüksek FPS'lerde oynuyordum ben. Saçma bir stabilizasyon sorunu var. Dakika 1 de 200 FPS, dakika 5 te 30-40 fps oluyor...

• Valla hocam bendede gtx 760sli ve fx8350 var.ayni sekilde late gamede 70 80 lere dusuyor.oyunla alakali sanirim

• O zaman laptobun sogutma sisteminde sıkıntı vardır. İlk baslarda açıp 200 fps iken daha sonra 10 a düşüyorsa termal macunu değiştirmeni , fanı temizlenei ve gerekirse bi tane laptop soğutucusu almanı tavsiye ederim .
  • Normal. Dizustuymus bide cok dogal kasmasi. Bundan daha dusuk sistemler dedigin nelerdi merak ediyorum.

• Normal filan değil cidden arkadaşımın bilgisayarının özellikleri hemen hemen aynı. Ama onda bu sorun yok...
  • Eski masaüstü bilgisayarımın özellikleri şunlardı.

İşlemci : Core 2 Duo E6300
    Ekran Kartı : 9500GT
    Ram : 1.5GB

Ve ciddi manada 100+ FPS ile oynuyordum...
  • 4 gb ram 1 gb ekran kartı.2.6 işlemciydi galiba.En düşük ayarlarda 110 gibi alıyordum bu aralar 90 civarı alıyorum.ekranı haritanın şampiyon olmayan bir tarafa doğru götürdüğümde 170 190 arası veriyor :)
  • xxxxx15 kullanıcısına yanıt
    Hocam çok sinirim bozuluyor, bu fps bende neden sabit kalmıyor anlayamıyorum
  • kendin demişsin eski oynadığın bilgisayar masaüstüymüş şu anki dizüstü... dizüstü bilgisayarda kasmadan oynaman için özellikleri yeterli değil. i7 8 gb ram 2 gb ekran kartlı asus laptopumda ilk 3 oyundan sonra kasmalar başlıyordu. çok dertlenme
  • martı jonathan liv. M kullanıcısına yanıt
    Yanımdaki arkadaşımın bilgisayarının özellikleri:
    İşlemci : i3 350m
    Ekran Kartı : Ati HD4600
    Ram : 3GB

Ve stabil şekilde 100+ FPS ile oynuyor ve o da dizüstü.
  • Hala bir çözüm bulamadım...

• Raziel Nisroc kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de var , sadece lolde bu kadar fps drop oluyor fc3 te fps 100se max 90a düşüyor.Dehşet patlama felan olursa oda.Overwatch,Far Cry3 gibi oyunlarda fps sıkıntısı yaşamazken LoL'de 150 ile başlayıp 78lere kadar düşebiliyor.Benim de notebook ama dediklerim ortada 3-4 patch önce bu kadar çoğalmaya başladı.

• InsignAce kullanıcısına yanıt
    Fıttırmak üzereyim hocam soğutucu da aldım yine bana mısın demiyor

• Raziel Nisroc kullanıcısına yanıt
    Diğer oyunlarda kaç fps alıyorsunuz bi sıkıntı oluyor mu?

Yoksa sadece LoL de mi böyle?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.