DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Bilgisayarımın ip adresini nasıl öğrenebilirim
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
9
Cevap
1
Favori
38.779
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Bilgisayarımın ip adresini nasıl öğrenebilirim
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      261 Mesaj
      10 Ocak 2007 22:21:52
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      bilgisayarimin ip adresini nasıl öğrenebilirim...?

• Binbaşı
      1426 Mesaj
      10 Ocak 2007 22:24:46
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Hotmailden IP Öğrenme:

Hotmail hesabınız açın sırasıyla options > Additional Optionstan Mail Display Settingse > Message Headers kısmına gelin ve Full u işaretleyip ok e tıklayıp inboxa geçin, gelen maile tıklayın. Mail açıldığında yazan kişinin IP adresini mailin üstünde ki yazılardan görebilirsiniz.

Örnek

MIME-Version: 1.0
      X-Originating-IP: [88.229.29.198]
      X-Originating-Email: [xxx_xxx@hotmail.com]
      X-Sender: xxx_xxx@hotmail.com
      Received: from bay0-omc1-s34.bay0.hotmail.com ([65.54.246.106]) by bay0-imc1-s38.bay0.hotmail.com with Microsoft SMTPSVC(6.0.3790.2444); Thu, 16 Nov 2006 13:01:19 -0800
      Received: from hotmail.com ([64.4.54.96]) by bay0-omc1-s34.bay0.hotmail.com with Microsoft SMTPSVC(6.0.3790.1830); Thu, 16 Nov 2006 13:01:16 -0800
      Received: from mail pickup service by hotmail.com with Microsoft SMTPSVC; Thu, 16 Nov 2006 13:01:17 -0800
      Received: from 88.229.29.198 by by20fd.bay20.hotmail.msn.com with HTTP;Thu, 16 Nov 2006 21:01:11 GMT
      X-Message-Info: LsUYwwHHNt358PCRERSooJ1KEJOYJaZaGv/X2+sH0+M=
      X-OriginalArrivalTime: 16 Nov 2006 21:01:17.0209 (UTC) FILETIME=[5BD13090:01C709C2]
      Return-Path: xxx_xxx@hotmail.com

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Gereksiz mesajlar yazıp burayı doldurmak istemedim. Konunun başında sorduğun sorunun cevabı budur. Bu yöntem başarılıdır. Ben kendim kullanıyorum.

ayrıca

http://www.ipimne.com da vardır.

İBRAHİM Ç.
    • Yüzbaşı
      504 Mesaj
      10 Ocak 2007 22:26:40
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      baba sadecewww.ipbul.com adresine girmen yeterli olacaktır...

• Yüzbaşı
      261 Mesaj
      10 Ocak 2007 22:26:55
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      benim istediğim cevap bu değil ama bu da güzel bişeymiş saol denerim... ama benim istediğim kendi bilgisayarımın ip adresini çalıştır bölümüne bişey yazıp tomatik bakabiliyorduk. aklıma gelmiyor o komut. ben o komutu istiyorum...

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      10 Ocak 2007 22:32:17
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      çalıştır komutuna CMD yaz
      gelen dos ekranında "ipconfig" yaz. Ancak router yada ağ üzerinden bağlanıyorsun ağ IP adresini alırsın net üzerindeki ip adresin için siteler daha uygun

• Yüzbaşı
      261 Mesaj
      10 Ocak 2007 22:32:58
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      arkjadaşlar ben buldum belki sizin işinize de yarar diye buraya ekliyorum...

web sitelerinden öğreneceğiniz IP adresleri gerçek IP adresiniz değildir.

porxy ayarlarınız varsa yada kullandığınız protokol destek veriyorsa IP niz sürekli değişkendir. doğru IP nizi sitelerde göremezsiniz.

bazı arkadaşların da yazdığı gibi aşağıdaki şekilde gerçek IP görebilirsiniz.
      Gerçek IP Numaranız

1- "Start » Run" veya "Windows Tuşu+R"
      2- "cmd" yazıp "Enter" basın DOS komut satırı açılacaktır
      3- komut satırına "ipconfig" yazıp enter' a basın
      4- IP Address' in karşısındaki sizin gerçek IP numaranız

11 Ocak 2007 21:03:39
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

quote:

Orjinalden alıntı: ibutun

arkjadaşlar ben buldum belki sizin işinize de yarar diye buraya ekliyorum...

web sitelerinden öğreneceğiniz IP adresleri gerçek IP adresiniz değildir.

porxy ayarlarınız varsa yada kullandığınız protokol destek veriyorsa IP niz sürekli değişkendir. doğru IP nizi sitelerde göremezsiniz.

bazı arkadaşların da yazdığı gibi aşağıdaki şekilde gerçek IP görebilirsiniz.
      Gerçek IP Numaranız

1- "Start » Run" veya "Windows Tuşu+R"
      2- "cmd" yazıp "Enter" basın DOS komut satırı açılacaktır
      3- komut satırına "ipconfig" yazıp enter' a basın
      4- IP Address' in karşısındaki sizin gerçek IP numaranız

yanlış biliyorsun desem onları yazdığında çıkan IP sistemin ethernet kartının aldığı IP adresidir mesela ben router kullanıyorum router dns 192.168.1.1 diyelim benim ip adresim 192.168.1.2 oluyor birisi internet explorer yada FTP yoluyla benim pcye ulaşmak istese bu adresten ulaşamaz.!! ama CMD/ipconfig yazınca bu adres gözükür. Net üzerindeki ip yi öğrenmenin en güzeli yolu buunu gösteren siteler olacaktır

11 Ocak 2007 23:46:11
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      peki hangi ip den pc mize girilebilir?

.. Gerçek bilgelik deliliktir.. kendini bilge sanmak gerçek deliliktir..
    • Çavuş
      46 Mesaj
      12 Ocak 2007 00:39:51
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      http://www.ipnedir.com/ sitesine gir tepede yazan ip den bilgisayara girilebilir denemek için eğer modemin adsl ise ve arayüzü varsa ordaki ip yi herhangi bir boş sayfaya yapıştır yani internette dolaşırken site adını yazdığımız yere bu arada ipconfig le uğraşmaya gerek yok sağ alt köşedeki ağ bağlantılarım simgesini çift tıklayıp destek sekmesine bak. daha kolay :))))))))))

• Binbaşı
      1182 Mesaj
      12 Ocak 2007 02:33:03
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Start > Run> Cmd> ipconfig yazip enter'a bastiginda karsina cikacak olan 3 satirlik Ip adreslerinde ilki senin adresin ikinci networkun gecis yolu adresi ucuncu ise DNS servera bagli olan IP adresi birnevi networkun adminide olabilir.
      Eger internet uzerindeki IP adresi icin whatismyip.com eger bu sitedeki adres senin az onceki komutta gosterilen IP nin aynisi deilse o zaman baglantin baska bir server (DNS yani Domain Name Server) tarafinddan verilen IP adresidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluedevil86 -- 12 Ocak 2007; 2:36:13 >

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.