Şimdi Ara

Bilgisayarımı satacağım ama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, Hp Pavilion Dv6 6c03st laptopum yıllardır işimi iyi görüyordu. Birkaç gün önce anakartı bozuldu, götürdüğüm ki tamirci de yenisini aradı ama bulamadılar. Sanırım yeni bir bilgisayar almak zorunda kaldım, fakat şuan ekonomik olarak karşılayabileceğimi söyleyemem. Bu bilgisayarımın parçalarını satabilme şansım var mıdır sizce? Ya da başka bir öneriniz var mıdır?

2,2 GHz i7 26700M
    6 MB L3 önbellek
    8 GB DDR3
    1 TB SATA 5400 rpm HDD

Geçici olarak ikinci el bir bilgisayar kullanabilirim. Visual Studio, Matlab gibi programları başarıyla çalıştırması, çoklu sekme, HD video gibi şeylerde kasmaması yeterli olur. Bu yazıyı yazdığım bilgisayarın 1,6 GHz işlemcisi var fazla kasıyor.

• HDD ve ramleri satabilirsiniz o kadar. İşlemci anakarta lehimlidir muhtemelen. Belki kasası klavyesi ve ekranı da ihtiyacı olan biri tarafından alınır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yeni anakart aradıklarına göre anakartın arızası neymiş. ...

Tamir için başka servise baktınız mı?
  • HDD, RAM, ekran paneli, çerçeveler, klavye, touchpad, dvd okuyucu, wifi kartı, adaptör vb. iş görür gibime geliyor. soğutucu fan sağlamsa o bile satılır. hatta soğutucu blok ( bakır borular )
  • Tepeden tırnağa heryerini satarsın da neden anakart alıp değiştirmiyorsun sana 300e mal olur görüyorum ki işlemcin falan oldukça güncel bence satma değiştir.
  • phorever kullanıcısına yanıt
    Kabloları unutmuşsun tetik kablosunu 2. Elden 30 a aldım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.