Şimdi Ara

Bilgisayarımdaki İlginç Problem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Masaüstü bilgisayarımı elektriğe takıp güç düğmesine bastığımda önce hiçbir şey olmuyor. 1-2 dk geçtikten sonra fanlar kesik kesik marşı basmayan araba gibi dönmeye başlıyorlar. 5 dakika sonra da devamlı dönmeye başlıyorlar ama bilgisayar açılmıyor.

Şimdi sorun nerde? Benim aklıma güç kaynağı geldi ama emin değilim. Önerileri bekliyorum.

• HolyDemiJohn kullanıcısına yanıt
    Sorun güç kaynağı da olabilir anakartınızda da bir sıkıntı olabilir.

Güç kaynağından anakarta gelen büyük güç kablosunu çıkartın.

Bilgisayarınızın elektrik ile bağantısını tamamen çekin. Varsa güç kaynağının arkadasında açma kapama tuşundan da güç kaynağını kapatın. Anakartınızdaki ramleri, ekran kartını yapabiliyorsanız işlemciyi de çıkartın ve bir süre bekleyin.(10 dakika kadar)

Daha sonra tekrar parçaları birleştirip yeniden bilgisayarınızı çalıştırın. Eğer çalışmaz ise imkanınız varsa başka bir power supply(güç kaynağı) takıp öyle deneyin.

Kolay Gelsin.
  • maxpayne53 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. Söylediklerinizi deneyeceğim.
  • Her şeyi söküp taktım, başka güç kaynağı da denedim. Sonuç aynı.
  • HolyDemiJohn kullanıcısına yanıt
    Anakart ya da işlemcide sıkıntı var o zaman.
  • Ram ları sökün bilgisayarı o şekilde çalıştırın. Bilgisayar açılmayıp ses çıkarması gerekir. Eğer ses çıkarmıyorsa anakart arızalı olabilir.
  • Cmos sıfırlama yapmayı deneyebilirsin. Bazen kendi kafasına göre overclock profiline geçiyolar. Fanları dönüp dönüp duruyorsa profiller arasında deneme yapıyor olabilir.
  • Cevaplar için sağolun. Pcden hiç ses çıkmıyor. Büyük ihtimalle anakart arızalı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.