Şimdi Ara

BILGISAYARIMDA SPY VAR, IMDAAAT!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün akşam gelen bir maili açtım, bilgisayarıma virüs ve spy doluştu. Norton ve Spy Weeper programlarını çalıştırdım, hepsini temizledim. Ancak Masaüstünde "file://C:\WINDOWS\desktop.html" diye bişey var, silemiyorum, temizleyemiyorum, kafayı yemek üzereyim. Masaüstüne wallpaper, ekran koruyucu koymamı engelliyor. Masaüstünün rengi oynayıp duruyor. Bu konularda bilgim yok, lütfen bana acilen yardım edin...

• spys&d yuklemeyı dene..eger oda temızlemesse kı ıllakı temızler format tan baska caren gozukmuyo.bıde maıllerı acarken konu baslıgına dıkkat edın.yabancı olanları acmayın lutfen
  • Spyware Doctor kesin cozum
  • Spybot yada ad-aware kardeş kesin çözüm valla
  • msaüstünde boşluga sağ tıkla özellikler ordan açılan menüde masaüstüne gel alt tarafta masaüstünü özelleştiri tıkla,üst taraftaki web kısmına bak orda işaretli bişey varsa kaldır.o spy kendini senin kullandıgın masaüstün gibi ayarlıyo sen yenisini yüklemeye kalksan active desktop muhabbetini kullanıyosun diye yükleyemiyosun.dediğimi bul ve yap spy falan hak getire :)
  • Kardeş, masaüstünde sağ tıklayamıyordum, ama denetim masasına tıklayıp oradan senin dediğini yaptım ve başardım. Çok teşekkür ederim. I trust you.

quote:

Orjinalden alıntı: Trust_Me

msaüstünde boşluga sağ tıkla özellikler ordan açılan menüde masaüstüne gel alt tarafta masaüstünü özelleştiri tıkla,üst taraftaki web kısmına bak orda işaretli bişey varsa kaldır.o spy kendini senin kullandıgın masaüstün gibi ayarlıyo sen yenisini yüklemeye kalksan active desktop muhabbetini kullanıyosun diye yükleyemiyosun.dediğimi bul ve yap spy falan hak getire :)

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 1 Kasım 2020; 23:43:3 >
  • +1
  • ad-ware stopper kesinçözüm download.com dan indirebilirsin
  • quote:

msaüstünde boşluga sağ tıkla özellikler ordan açılan menüde masaüstüne gel alt tarafta masaüstünü özelleştiri tıkla,üst taraftaki web kısmına bak orda işaretli bişey varsa kaldır.o spy kendini senin kullandıgın masaüstün gibi ayarlıyo sen yenisini yüklemeye kalksan active desktop muhabbetini kullanıyosun diye yükleyemiyosun.dediğimi bul ve yap spy falan hak getire :)

+10
    Kesin çözümü anlatmışsın Trust_Me, seni kutlarım....
  • quote:

Orjinalden alıntı: montoya

Dün akşam gelen bir maili açtım, bilgisayarıma virüs ve spy doluştu. Norton ve Spy Weeper programlarını çalıştırdım, hepsini temizledim. Ancak Masaüstünde "file://C:\WINDOWS\desktop.html" diye bişey var, silemiyorum, temizleyemiyorum, kafayı yemek üzereyim. Masaüstüne wallpaper, ekran koruyucu koymamı engelliyor. Masaüstünün rengi oynayıp duruyor. Bu konularda bilgim yok, lütfen bana acilen yardım edin...

dostum
    ilk önce yapacağın sey masaüstünde sağ tuşla tıkla. özellikler e gel. ardından masaüstü nü sec. alt tarafta masaüstünü özelleştir diye bir ikon war ona tıkla açılan pencerede security diye bir şık war ve işaretli onu kaldır we sil.
    ardından spy sweeper ile güzelce bir tarattır. ve ad-ware ile.
    ardından böyle bir sorunun kalmıcak. benim başımada geldi. 2 gün boyunca bana kafayı cizdirdi.
    merak etme ardından bir daha böyle brşey gelmiyecek. fakat spy sweeper ı muhakkak arka planda calışmasını tavsiyte ederim..
    şimdiden kolay gelsin....
    sevgilerle riforma..............

• bana da çok virüslü mail geliyor (yabancılardan konu başlıkları hi,gils vb) gibi
    ve ben açmam gerektini bildiğim halde açıyorum...
    zonealarm security suite kullanıyorum ve mail leri açarken block
    koyuyor şuana kadar bir sorun yok...

spyware olarak 'SpySubtract' öneririm
  • quote:

aynısı benim başımada geldi öle masaütüne sağ tıklama ile olmuyor adam bir html oluşturmuş onuda web öğelerini masasütüne kilitiliyor yani hazırlanan html masaüsütnde sağ tıklanmıyor tıklansa bile bir web sayfasının içinde özelliklere tıkladığımızdaki görüntüyü alırız onun için arkadaşım bulmuş çözümü en garantisi denetim masası --görüntüden --masaüstü--masaüstü özelleştir---web

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 1 Kasım 2020; 23:43:35 >
  • bak dostum aynı sorunları bizde yaşadık.halada yaşıyoruz.bu durumda o pc yi temizlemen en az 1-1.5 saati alır kim daha erken yaparım derse yalan.yok o spy programı bu virüs programı bu trojan programı güncellemesi falan derken bi bakıyon saatler geçmiş.yanlış anlama ama bazen bunların hepsi birden bile bi işe yaramıyor.kendi namıma sana bişey deyim ben artık bu gibi durumlarda direk format atıyorum en kolay o geliyor bana.hem driverleri ile beraber en babası 1 saat sürüyor hemde garanti temizlik.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 1 Kasım 2020; 23:44:25 >
  • bende de coolwebsearch denen bir bela varki aylardır bilgisayarımda.
    kendini internet explorer-main klasörüne eklemiş ne kadar silsemde hep kendini yeniliyor
    bütün virüs programlarını denedim 100 kez 200 kez sildim ama hep kendini yeniliyor bu pislik.
  • spy sweeper çok memnunum kullanmanı tavsiye ederim... kaçırıdığı bir spy-trojan olmadı yok gibi yani...
  • 1- Başlat - Ayarlar - Denetim masasını seç
    2- Denetim masasından Görüntü isimli ikona tıkla...
    3- Görüntü özellikleri penceresi çıkacak oradan masaüstü bölümünü seç...
    4- En altta Masaüstümü özelleştir butonu var ona tıkla...
    5- Masaüstü öğeleri diye bir pencere açılacak oradan web bölümünü seç....
    6- Web sayfaları yazan bölümdeki web sitesini sil...

sorunun çözülmüştür.... İyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzates -- 4 Ocak 2005, 1:58:29 >
  • spy sweeper kur geçer
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.