Şimdi Ara

Bilgisayarımda saçma sapan uzantılarımdan kurtulamıyorum...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben şirkette ağ üzerinden kullandığım bir HDD terminalim var. Buradan şirketimin web sitesinin FTP sunucusuna dosya yüklemesi yapıyorum. Bu HDD terminalde, nerden kaynaklandığını bilmediğim saçma sapan uzantılı bir çok dosya oluşmuş. Her klasörü açtığımda en az içinde iki tane bu dosyalardan mevcut ve her klasördeki dosya uzantıları birbirinden farklı. HDD de yaklaşık 10bin klasör olduğu için hepsini tek tek silmem mümkün değil. dosya türüne göre tarattığımda da bulamıyorum, çünkü en az 10bin tane farklı dosya uzantısı mevcut. Ayrıca her klasörün içinde HELP YOUR FILES diye bir PNG dosyası var.

Bu dosyaları silebileceğim bir program varmı? yada nasıl bir yol izleyebilirim.

• Cryptolocker virüsü olabilir mi? Resim png gibi dosyalar açılıyor mu ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tanerali kullanıcısına yanıt
    PNG resimlerim var onlar açılıyor. Onu düşündüm ama. Terminalin içince excel word dosyaları vardı onlara birşey olmamış. Ayrıca terminalin içinde klasör şeklinde departman olarak ayrılmış bölümler var. Sadece benim ilgili bölümde var diğerlerinde yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyberenerger

PNG resimlerim var onlar açılıyor. Onu düşündüm ama. Terminalin içince excel word dosyaları vardı onlara birşey olmamış. Ayrıca terminalin içinde klasör şeklinde departman olarak ayrılmış bölümler var. Sadece benim ilgili bölümde var diğerlerinde yok.

Muhtemelen bir virus vardır. Virus taramasından geçir. Birde oluşan PNG dosyası açılıyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Virüs taramasından geçirdim. PNG dosyası açılıyor. (Ekteki dosya). Senin de dediğin gibi cyrpto virüsü heralde. Ama benim şuanki derdim o oluşan dosyaları toplu halde silmek. Teker teker 6 ayda silemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyberenerger

Virüs taramasından geçirdim. PNG dosyası açılıyor. (Ekteki dosya). Senin de dediğin gibi cyrpto virüsü heralde. Ama benim şuanki derdim o oluşan dosyaları toplu halde silmek. Teker teker 6 ayda silemem.

Maalesef cryptolocker. Dosyaların zararı yok aslında orada duruyor iki tane dosya. Bende de var silmedim duruyor. : ) Dosyalar önemli ise ufak bir program yazdırıp silebilirsin o virüsün getirdiği dosyaları. Tabii ki crptocloker dan tamamen kurtulduğuna emin olduktan sonra.

• Eyvallah kardeşim. Teşekkür ederim verdiğin bilgi için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.