Şimdi Ara

Bilgisayarımda Karşılaştığım Sinir Bozucu Sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar oncelikle herkese merhabalar...
    Öncelikle pc özelliklerim
    işlemci : Intel i5
    Ram:4 Gb DDR3
    Ekran Kartı : Nvidia GForge GT540M
    İşlemci Hızım : 2.4 GHz (Turbo Boost İle 3.00)
    Windows 7 Ultimate 64 bit kullanıyorum.

Laptopu yeni aldığımda mafia 2, battlefield 3 , cod mw3 ,crysis 2 ve bu gibi oyunları sıfır sorun ve sıfır kasmayla normal ve full ayarlarda oynayabiliyordum...
    fakat son zamanlarda yüklediğim saints row,sleeping dogs ve benzeri oyunlarda kasmalar yaşamaya,daha once pc m de olmayan ısınma sorunları almaya başladım ve deneme amacıyla tekrardan yüklediğim mafia 2 de kasmalar yaşadım...Sorun ne olabilir bilgilerinize ve yorumlarınıza ihtiyacım var
    Not:PC nin önceden tek farkı onceden windowsun basic olması (şuanda ultimate) ve Hard diskimdeki kapasitenin ozamanlar 150 gb bos olması (su an 10 gb bos yer var) dır
    Lütfen yardımcı olun

• Sorunun çok basit. Bilgisayarın başta kırlarda koşan özgür bir at gibiydi. Şimdi sen onun üstüne bir ev koyup taşıttırıyorsun bu yüzden yavaş , bu yüzden ağır. Yani bilgisayarın gereksiz derece çok yükleme var. Bazı oyunları gereksiz programları silebilirsin. Cclear programı var onla da gereksiz programları silebilirsin. En güzeli format atmandır tabi ki ama format atmanın ne kadar zor olduğunu bilirim.

Bilgisayarın ısınması da buna bağlıdır. Tozlanma ile birlikte tabi. Fan kısmına arada üfle iyi gelir. Soğutucu da alabilirsin tabi ki.
  • görev yöneticinden işlemler sekmesinin orda tüm kullanıcı işlemlerini göster diyip resim koyarmısın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.