Şimdi Ara

BilgisayarımaWindows yanına Linux ubuntu kurdum. Windows açılmadı. Harici Harddiskim takılıyken windows açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başıma gelen bir olayı ve çözümümü anlatmak istiyorum. Belki birilerine faydası dokunur. Eski leptopumu hızlandırmak için ssd disk ve dvd kızağı (caddy) aldım. ssd me windows 8.1 pro işletim sistemini kurdum mevcut hddyede linux kurmak istedim ancak bunu yaparken linux işletim sistemi dosyalarımın bir kısmı ssd üzerine kurulmuş ve ssd takılı olmadan hdd üzerindeki linux açılmıyordu bende hddyi biçimlendirdim ancak biosta ssd üzerinde linux gözüküyor ve açılmıyordu.
    Normal windows kullanımıma devam ettim ve dvd yerine taktığım hdd gözükmüyordu. Bilgiyayarım>Yönet kısmında biçimlendirmeme rağmen hatt low format atmama rağmen gözükmüyordu. Hatta bazen gözüküyor bazen gözükmüyordu bazende harici hdd takılıyken windows açılmıyordu . Bu sabah bilgisayarı açtığımda mavi ekran hatası aldım

Hata kodum 0xc00000e ve 0xc000001
    Ne yaptıysam olmadı komutla çalıştırdım diskarttan yapmayı denedim tekrar format attım yine olmadı. Bende ssd min içinde linuxa dair hala kalıntılar olduğundan bu sorunla karşılaştığım sonucuna vardım ve tam pes etmiştim mağdem windows kullanamıyorum ssdye komple linux mint kurayım dedim. Kurdum bir süre sonra ssd tamamen linux olduğuna göre ve kurulum sırasında windowstan kalan birşey olmadığından yeniden windows kurarsam sorunum çözülür diye düşündüm ve şuan sıkıntısız şekilde windows işletim sistemimi kullanabiliyor ayrcıa dvd kızağıyla taktığım harici hardiskimide kullanabiliyorum. Belki başıma gelen başkasının başına gelmiştir veya gelir diye bu konuyu açtım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam merhaba
    Ben de laptopu hızlandırmak için harici ssd aldim ve taktim sonra hdd caddy ilr hdd yi kullanmaya devam ettim. Şimdi linux ubuntu kurdum harici diske ve ssd den w10 u kullanmak istedim fakat sıkıntı oluştu anladığım kadariyla ssd de ki Windows u komplr silip linux u hdd ye kurup sonrasında ssd ye w10 u tekrar yuklediniz değil mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.