Şimdi Ara

Bilgisayarım usb'leri görmüyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
10.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle kmonu daha önce acılmıs ama cevap yazma izni yok yazıyordu .. o yüzden yeni konu açtm..
    diğer konunn linki ->http://forum.donanimhaber.com/m_33919504/mpage_1/key_usb,gormuyor//tm.htm#33946601

aynı sorun bende de var.. bilgisayarı açtığımda kamera bağlandı gözükmüyordu. sonra yazıcıyı açtım onu da görmedi bilgisayar.. Daha sonra önden arkadan tüm usblere soktum flashlarımı hiçbiri çalışmadı ..

Daha sonra biraz araştırmayla aygıt yöneticisine girdim ..

Resimde gördüğünüz gibi hepsi bozuk gözüküyor. Sürücü günçelleştir dedğimde de günçelleştirmiyor .. İnternetten ordaki driverin aynısını yazdım indrdm ama para istiyor o driver..

eğer sorun driversa bu driverları indirebileceğim güvenilir bi adres verebilirmisinz..

değilse bu sorunu nasıl çözebilirm .. bios ayarlarını default yaptm ..

• yardım yok mu?
  • Sürücü güncelleştir deyip, xp cdsi ile deneyin güncelleştirmeyi. Olmazsa anakartınızın kendi sitesinden tam modelini yazarak gerekli driverı indirip yükleyin. Bios ayarlarında usblerin etkin olup olmadığını da teskrar kontrol edin.
  • anakartta problem olabilir
  • Anakartınızın driverlarının bulunduğu cddeki klasörden usb driverlarını bulup yükleyin.. eğer yoksa marka ve model belirtin bulmaya çalışalım..
  • maleesef anakart driver cd'n yok .. ama markasınıda bilmiyorum nasıl öğrenebilrim ...

Xp cd si ile değilde internttn bi xp indrdm daemon'la sanal olarak denedim ve olmadı.
  • Anakartın Driver'ını yeninden yüklemek sorunu çözecektir. Dün akşam da benim ses kartımda öyle bir problem oldu. 26 tane ses kartı gösteriyordu bilgisayar. Bende sildim hepsini. ses kartını söktüm. Tüm driverlarını sildim. Kartı takıp driverları yeniden yükledim. Şimdi de gayet güzel çalışıyor, ses ayarlarını yapıyorum...
  • everest'i indirdim . ordan anakartın markasını buldum ..

burda yazana göre de bir driver buldum ama yüklemeden doğrumudur değilmidir sorayım dedim .. en sondaki o sayılar yok cünkü..

http://www.driverlar.com/msi-865pe-neo2-anakart-339.html -->driver linki.

Düzenleme : biraz daha ileriye gittim verdiğim linkten bir sorun cıktı .. tam benim istediğim driver'ın xp için olanı yok!! şansa bak ... windowsu günçelleştirerek yapabilrsin diyo ya ..

bu da resmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haliil72 -- 18 Eylül 2009; 15:39:14 >

• en son ysbleri kaldırdım aygıt yöneticisinden donanım ekleden ekle deyip windows cdsini taktım .. biraz bekledikten sonra bu uyarı geldi,

şimdi usb'lerim bozuk mu? format atsam da düzelmez mi? .. anakart için windows update istiyor üst mesajda da dediğim gibi.. eğer öyle yaparsam düzelir miP?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ata326

Anakartın Driver'ını yeninden yüklemek sorunu çözecektir. Dün akşam da benim ses kartımda öyle bir problem oldu. 26 tane ses kartı gösteriyordu bilgisayar. Bende sildim hepsini. ses kartını söktüm. Tüm driverlarını sildim. Kartı takıp driverları yeniden yükledim. Şimdi de gayet güzel çalışıyor, ses ayarlarını yapıyorum...

anakartını adının öğrenmen lazım arkadaşım. makina pc ise , kasanın yan kapağını söküp chip in üstüne yazanları okuyabilirsin. onları buraya yazarsan birisi sana sürücülerini bulacaktır.

eğer diz üstü ise modelini yazarsan bi umut bulursun chip seti ( laptoplarda anakartı niye söylemezler hiç anlamam)

eğer hiç biri olmuyosa ve kaldıracaksa makinanı vista falan yap yada sp3 lü winXP kur. Malum onlarda daha çok sürücü yüklenmiş oluyor düzelme ihtimali yüksek. Kolay gelsin

• everest ile aldığım anakart modeli yanlış değildir galiba . intrernet sitesine girdim dedim ya hatta resimini bile koydm ..

sp3 güncelleştirmesi deneyeceğim şimdi bir de bakalım oalcak mı..

Edit, günçelleştirmeleri de denedim olmadı.
  • Dün bendede aynı kartta aynı arıza çıktı.. sen mesaj yazalı bayaaa olmuş çözüm bulabildinmi?
  • Bendede dvd room için aynı şey olmuştu.Biostan düzelttim.Biosya gir.Advantec bios features e bas.

Orda karşına ekran gelecek.Hardk disk dvd room cd room gibi şeyler çıkacak.Ordan usb yi seç.Reset at bilgisayara.Sonra açılır.

___________________________________________________________________________________

Yukarıdaki işlemi ben bilgisayarımda denedim oldu.Pek güvenli bir yöntem değil.Bu yüzden mesuliyet kabul etmem.

• Biostan kapattım açtım.. olmadı.. aygıt yöneticisinden hepsini kaldırdım yeniden tanıdı ve yükledi ..Gene olmadı.. Kamera ışığı yanıyor ama aygıtı görmüyor.. Soru işareti veya ünlem gibi işaretlerde yok normal çalısıyor görünüyyor aygıt yöneticisinde.. Şimdi bu akşam bide bios pilini söküp biosu resetliyeceğim bakalım ne olacakk
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.