Şimdi Ara

bilgisayarim sürekli kitleniyo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ben bundan 3-4 ay önce bi bilgisayar topladim
    amd 7750 Dual-core black edition anakartim m3a78 pro
    2 tane 1gb kingston hyperx pc2-6400 ramim war xilence 480 watt psu var
    ekran kartim onboard we direkman hdmi kullaniyorum ama bilgisayarim özellikle
    film izlerken kitleniyor mavi ekran weriyo isidan süphelendim gittim thermaltake cok saglam bi sogutucusunu aldim
    soukluk degerleri genelde islemci 35 anakart 40 civarinda biosu güncelledim ama hala daha cözüm vbulamadim bu bilgisayar neden kitleniyo
    ne yapmam gerekiyo unuttugum ne war neyi eksik yapiyorum kac kere format attim xp denedim vista denedim windows7 denedim ayni
    ama downcore yapinca genelde hersey düzeliyo ama bil. ozamanda cok yavasliyor
    yardimci olursaniz cok tesekkür ederim ii günler

• down core ne açarsan iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0245653D0 -- 28 Ağustos 2009; 21:49:47 >
  • Arkadaş downclock demek istedi galiba ? Yani bilgisayarı overclock yapıyorsun ama yavaşlatıyorsun hızlandırmak yerine ^^ Bence sen codec sürücülerini gözden geçir. Sorun daha çok yazılımsal gibi.
  • down core açsın arkadaş..benim bildiğim 7750de çekirdek açma yok..eğer overclock diyorsa mavi ekranın nedeni overclock un stabil olmamasıdır..voltaj istiyordur belki ramler stabil değildir..
  • yooo overclock yapmiyorum direkman kendi sabit degerlerinde yapiyor bunu
    walla biosta advenced seceneginin altinda "cpu configuration" var onun icinde "processor downcore" yaziyo ve disable´dan 1-2-3 gibi secenekleri var
    analartin kitapcigindan o bölümü okumaya calisiyorum ama kitabciga adamlar orayi koymamislar
    bu arada overclock menüsüne girdigimde voltajlari en fazla 1.300 kadar görüyorum ama normalde bu alete 200x15.5 verdigimiz zaman en az 1-400 watt vermemiz lazim diye biliyorum
    ama bende en fazla 1.300 gösteriyo ama kitapciginda 1.700 kadar secenek oldugu yaziyor :S
  • Arkadaşım bana sorarsan sorunun pek sistem bileşenleri ile alakalı değil gibi. Eğer sadece bunu film izlerken video izlerken yapıyorsa. Bence codecleri gözden geçirmelisin. Birde mavi ekranı görebiliyorsan hata kodunu not alıp internetten araştır. Net olarak hatanın ne olduğunu anlayabilirsin böylece.
  • hayir normalde de oluyo ama büyük cogunlugu internetten video izlerken büyük ekran yapinca ortaya cikiyo cok entersan bi durum ama genelde de durup dururken gittigide oluyo ben
    ramlerden süpheleniyorum eet baska düsüncesi olan varmi ???????
  • ramlaeri dual olmayacak şekilde yerleştir slotlara, hatta ram leri tektek çalıştır bi süre. ram lerde sorun vardır gibime geliyor.
    ram kaynaklı bi sorun ise de, iki ram de sorunlu değildir büyük ihtimal. o yüzden birini sök bi süre kullan, sonra diğerini tak bi süre kullan, ramden dolayımı anlaşılır.
  • kardeş bendede ona benzer bir durum vardı; film izlerken ekrana yeşil cizgiler cıkıyordu aynı işelemcinin yenisiyle degişitirdim sorun ortadan kalktı ayrıca asusun m3 serisi anakartları sorunlu forum arastır görürsün ben de anakartımdan memnun degilim kolay gelsin
  • hadi yaaa bide okadar arastirdim da aldiydim :s sansa bak ama downcore yaptiktan sonra bide overclock yapmayi denedim suan banamisin demiyo cok acaip :S
  • Bu 7750 BE ler bozukmudur nedir phenom I X4 lerden bozma olduğu için beklenir. Bendede aynı sorun var durduk yere arada sırada mavi ekran veriyor.Müzik dinlerken müzik takılı kalıyor dırrrrrr diye bir ses geliyor sistem çakılıyor ne mause nede klavye çalışıyor oyun oynuyorum yarım saat sonra mavi ekran yiyorum.Sıcaklıkları düşürmek için gidip OCZ Vanquısher fan aldım boşta 33-35 derece arası tam yükte 43-45 derece arası yine aynı.3 Ghz de o.c li kullanıyordum normalde voltaj vermeden stabil çalışıyor diyorlardı ondan kaynaklanıyor diye default voltajı 1.325 ti 1.350 yaptım biraz hızlanma oldu sorunu çözdüm derken 2 gün sonra yine mavi ekran yedim everest sistem kararlılık testini yaptım saatlerce bir şey olmadı testi kapattım 5 dk sonra müzik açayım dedim zınk mavi ekran hiren boot cd ile diski test ettim bad sector cıkmadı ramleri teker teker test ettim memtest ile onlardada sorun çıkmadı.Anakartım Gigabyte GA-M56S-S3 modeli en son biosu yükledim ekran kartının driverını catalyst 9.7 den 9.8 e yükselttim sorun yine devam ediyor farklı cdlerden işetim sistemi kurdum.En sonun default hızına geri getirdim işlemciyi 2.7 ghz de test etmeye devam ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 30 Ağustos 2009; 10:17:45 >

• bence clockla tan önce anti virüs taraması yapsa daha iyi olmazmi?
    belki basit bir virüs sistemi kilitliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.