Şimdi Ara

bilgisayarım neden kapanıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 senelik laptop.. intel core i7 işlemci.. 8gb ram.. ekran kartı amd radeon hd 6570M

bu bilgisayarla dota açıp saatlerce oynuyorum.. oynamadıgımda alttabda duruyor oyun.. bılgısayar ısınsa bıle zorlanmıyor cok fazla.. ama bılgısayarın bu gereksinimlerinin yettiği başka oyunlar açınca.. 110-120 saniye geçmeden kapanıyor bilgisayar.. abartısız 120 saniye civarı yanı... yani bilgisayar ısınmıyor bile..

bilgisayarım'a sağ tıklayıp özelliklere geleyim dedim.. orada derecelendirme kısmı var ya.. ona tıkladım.. kaç gösterecek dereceyi diye.. o derecelendirmeyi yapmadı bilgisayar.. kapandı..

her gün kullanırım saatlerce dizi izlerim, film izlerim.. dota alttab'da durur.. arada açar onu oynarım.. ama başka bir oyun oynayamıyorum.. bu neden kapanıyor olabilir acaba? bilenler bir yardımcı olsunlar lütfen...

• kapanma ani mi oluyor gpu'da oluşan bir sıkıntı ani kapanmalara sebep olabilir eğer durum buysa BGA REFLOW işlemi yapılması gerekebilir. Lehimlerinde bir sıkıntı olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: BİLALBİLAL_58

kapanma ani mi oluyor gpu'da oluşan bir sıkıntı ani kapanmalara sebep olabilir eğer durum buysa BGA REFLOW işlemi yapılması gerekebilir. Lehimlerinde bir sıkıntı olabilir

aniden bi kapanma oluyor.. online dizi izlemek film izlemek, nette gezinmek ve dota oynamak dışında bir şey yapamıyorum..
  • bga reflow makinesi ile ısıtılması gerekiyor tabi garantisi yok ise saç kurutma makineside iş görür ki bu da sadece 1 gün işe yarar :) siz iyisimi bir bilgisayarcıya gidip veya garantisine gönderip servisine baktırmanız lazım.Sorun gpu'daki lehimlerde gibi görünüyor
  • quote:

bga reflow makinesi ile ısıtılması gerekiyor tabi garantisi yok ise saç kurutma makineside iş görür ki bu da sadece 1 gün işe yarar :) siz iyisimi bir bilgisayarcıya gidip veya garantisine gönderip servisine baktırmanız lazım.Sorun gpu'daki lehimlerde gibi görünüyor

garantisi kalmadı zaten.. tamamdır yarın bu dediğinizi söyleyeceğim bilgisayarcıma.. bir baksın.. saolun teşekkür ederim.
  • önemli değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BİLALBİLAL_58 -- 6 Mart 2015; 23:12:21 >
  • quote:

önemli değil

ısıtılması gerekiyor dediniz ya.. saç kurutma makinesi 1 gün iş görürse onu da deneyebilirim.. ana kart ve üzerindeki lehimleri mi ısıtmam lazım saç kurutma makinesiyle? ve tahmini olarak ne kadar süre?
  • gpu'nun üzerine ve bağlantı noktalarına tutabilirsiniz ama oluşabilecek zararlardan siz sorumlusunuz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.