Şimdi Ara

Bilgisayarım Kendisini 2 gb Zannediyor ama 4 GB

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Benim sorunum şu ki bilgisayar kendisini 2gb rame sahip zannediyor(laptop)

Arkadaşlar bilgisayarımın Markası ve modeli : Asus n61jq Bilen bilir bu model zaten 4 gb ram' e sahiptir
    Yıllardır bilgisayarımı 4gb ram ile kullanmaktaydım ve performansından gayet memnundum

son zamanlarda donma kasma problemleri vs. olunca tesadüfen görev yöneticisinde belleğimin % 80 kullanıldığını gördüm acaba oyun mu açık kaldı dedim bi baktım 2 gb ram görünüyor

İlgili bütün ekran görüntüleri buradadır Lütfen inceleyip bir çözüm söyleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gontik -- 15 Haziran 2016; 22:00:23 >

• İkiside göründüğüne göre aidada demöekki ekran kartın kullanıyo 2 gb ramini,biosta paylaşımı kapatırsan hallolur gibi.
  • zannetmiyorum çünkü direk bilgisayar özellikelrinde yüklü bellek 2 gb olarak görünüyor başka bir pislik var ama
  • Yok mu arkadaşlar bu işin çözümünü bilen göze batan bir sıkıntı var mı sistemde
    Sanki 2 rami de görüyor gibi everest
  • laptoplar genelde 2x2 den 4gb ram oluyor belki ramlerden biri oynamıştır
  • evet hocam 2 x 2 gb ramdi zaten normalde
    ama ya birisini görmüyor ya da bir virüs vs. engelliyor.
    direk bilgisayar özelliklerinde bile gb yazınca çok şaşırdım
  • ramleri çıkarıp tek tek deneyin teker teker görüyorsa virüs olabilir eğer birinde çalışmazsa ram arzalıdır
  • Ben sorunu ramlerimin ucunu silgiyle yavaşça silip temizlemiştim ve sorun hallolmuştu sendede işe yarayabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan0101 -- 18 Haziran 2016; 21:19:10 >
  • ilginize teşekkürler arkadaşlar, kuzenim bilgisayarcı saolsun ramleri çıkardı temizledi yuvasını falan geri taktı sorun çözüldü.
    Şimdi de ara ara açılmama ve açılınca donma yapıyor. Başlangıç onarma ekranı geliyor sonra düzeliyor vs.

Atıcam yakında pencereden :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.