Şimdi Ara

Bilgisayarım kendi kendine çalışıyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben uğraştım çözüm bulamadım birde size sorayım dedim . Bilgisayar 3 gündür kendini kaybetti ben bilgisayarı kapatıyorum o tekrar çalışıyor. Ayrıntısı ise şöyle : gece yatarken bilgisayarı kapattım yattım içeriden ışık geliyor gittim bilgisayar açık unuttum dedim herhalde kapattım tekrar . Komple kapandı 3 saniye kadar kapalı kaldı sonra pıt dedi tekrar çalıştı , sonra ben kapattım o çalıştı. format attım , biosu sıfırladım parçaları tek tek söktüm taktım ama inatla kapattıkça o açılıyor. tek çare psuyu kapatıp açmakta kalıyor açıp kapattım mı bilgisayar açılmıyor. Bana bu konuda fikir verebilecek var mı acaba?

• bence psu da problem var ama emin değilim...çünkü psu dan güçü kapattığında pc başlamıomuş psu açıkken otomatik başlıo diosun demekki psu da problem var...belki dalgalı bi elektrik psu yu atkilio veya başka bi olay yüzünden pc açılıo...ama tabi ki tahmin bunlar...bi arkadaşından psu alıp denersen daha garanti olur eğer problem çözülürse bi tane psu alman gerekecek....kolay gelsin...
  • power düğmesine ve anakarta giren elektrik kablolarınada bak.Ama büyük ihtimal psu da sorun.
  • internet bağlantın varmı o esnada artı klavyeden tek tuşla bilgisayarı açma gibi bir program veya ayar yaptınmı tuş basılı kalmış olabilir...
    klavyeyi sökerek bunu test edebilirsin... ups in sistem açma özelliği gibi bir ayarı varsa onu değiştir, default ayara al, bios u sıfırla pili çıkar
    1-2 saat bekle ve tak... nerden düzelirse bizede yaz ilginç... kasanın açma kapatma anahtarında takılma filan sorunu yok değilmi...
    power supply dan gelen parazit tetikliyor olabilir onuda değiştir dene enson çare...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımfad -- 3 Mart 2007; 1:40:32 >
  • bios ayarlarinda oynama yaptinizmi? cunku oyle kapatilinca yeniden ac gibi bir secenek olamasi gerek
  • evdeki bilgisayarda aynı şeyi yapıyor. kapatıyorum 3 saniye sonra açılıyor. tekrar kapatıyorum. gene açılıyor. sistemde modem yok. ağ kablosu takılı değil. durup dururken başladı. psu everest. anakart msi. yarın yeni bir psu alıp deneyeceğim.
  • benim eski pcdede odada herhangi bir cihazı açıp kapadığımda(lamba gibi veya prize birşey taktığımda) pc kendiliğinden açılıyor. elektrikle alkalı yada psuyla alakalı diye düşündüm meğerse hard diskte sorun varmış yeni hard disk aldım sorun çözüldü.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kalllavi

bios ayarlarinda oynama yaptinizmi? cunku oyle kapatilinca yeniden ac gibi bir secenek olamasi gerek

Buda olabilir
  • Bencede sorun Bios ayarlarındadır. Clear Cmos yaparsan sorun düzelebilir belki
  • psu ve açma düğmesinden olabilir
  • Biosta F6 ya bas ve bütün ayarları sıfırla. bir de oyle dene
  • Slm

Bios Power Management bolumunde Wake On Lan Ve Modem Ring On Secenekleri disable ederseniz sorun cozulur diye dusunuyorum.Eger bunlardan degilse arkadaslarında dedigi gibi sorun power olabilir.

SAYGILARLA
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rock_Rage

Slm

Bios Power Management bolumunde Wake On Lan Ve Modem Ring On Secenekleri disable ederseniz sorun cozulur diye dusunuyorum.Eger bunlardan degilse arkadaslarında dedigi gibi sorun power olabilir.

SAYGILARLA

arkadaşın dediği kısımda mouse de var onuda dsisble etdersen problem kalmayacaktır kolay gelsin
  • benim problemim açma/kapama düğmesiymiş. anakartın üstünden power kablosu çıkardım. tornavidayla start verdim. makina düzgün çalıştı.
  • o deilde şimdi müşteri bir makina getirdi. açıyorum makinayı en geç 20 saniye sonra kapanıyor. açma kapama düğmesi yada psu değil sorun. rövaşata geliyo makinaya!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: ChriSS

o deilde şimdi müşteri bir makina getirdi. açıyorum makinayı en geç 20 saniye sonra kapanıyor. açma kapama düğmesi yada psu değil sorun. rövaşata geliyo makinaya!!

rövataşa ha

arkadaşım işlemci fanının kontrol et ayakları gevşek olabilir
  • millet bilgisayarım açılmıo die alıo sende çalısıo die alıosun boswer takılsın :D
  • çaresiz psu yu değiştirdim. kullanıcı seçim ekranında 2 saat kapanmadan çalıştı makina. ama bi kullanıcı seçince kapandı gene. eski psu da daha remleri sayarken kapanıyodu. sanırsam xpde bozulmuş. böylece kendi kendimide yalancı çıkarmış oldum. :D

quote:

Orjinalden alıntı: ChriSS
    psu değil sorun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.