Şimdi Ara

bilgisayarım kapanmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarı ne zaman kapatmaya çalışsam ya da yeniden başlatmaya çalışsam kapanıyor yazısı çıksada öyle kalıyor.1 saat beklememe rağmen birşey olmadı.Sağdan soldan bir çok program yüklemiştim.Game Booster RegistryBooster Chrom vs.Belki onlar zarar verdi yada virüs mü bulaştı bilmiyorum.Bi de driver scaner ile 4 sürücü güncellemesi de yapmıştım.Avast proyla tarattım birşey bulmadı.Spybot la tarattım 7-8 tane bişey buldu, düzeltti.Fakat sorun çözülmedi.Registry First Aid le tarattım, düzelt dedim gene olmadı.Nette araştırma yaptım.Regedit ayarlarıyla 2-3 şey denedim gene olmadı.Geriye sistem geri dönüştürme ile format kaldı.Yalnız tam da o gün koskoca 17 gb lık wow indirmiştim torrent ile.Sistem geridönüş yaparsam o gider mi bilmiyorum.Bilgisayarımın başka bi sorunu yok.Kapatılıyor dedikten sonra işlemcinin ışığı sönünce powerdan kapatıyorum.Açılırken düzgün kapatılmadı falan demiyor.Pek bi denemedik şey kalmadı gibi.Başka önerileriniz varsa lütfen söyleyin.Okuduğunuz için çok teşekkürler.

NOT:İlk yazım, kusurum olursa affola,uyarınız ^^

• aynısı bazen bende de oluyor hangi programdan oluyor bulamadım henüz kapatırken saatin yanında acık olan programları kapatarak deneyin
  • ctrl al del yapıp ne var ne yok kapattım.Hatta avirayı da kapattım.Sanırım bütün programlar kapanıyor.Çalışan bir tek şey var o da kapanıyor yazısı <.<;
  • güncellemeler tam yüklü mü
  • baslat/calistir/regedit i aciyor duzen menusunden bul ve ardindan "powerdownaftershutdown" yazin ve arama butonuna basin.
    buldugu kayiıt anahtariınin uzerine cift tiklayin ve oradaki degeri "1" yapip bilgisayari yeniden baslatin. veya bu yolu izleyin; hkey_local_machine\software\microsoft\windows nt\currentversion\winlogon klasorundeki, sag tarafda yazili olan
    "powerdownaftershutdown"a cift tiklayin ve degerini "1" yapip bilgisayari yeniden baslatin.
    denetim masasindan "guc secenekleri"ne cift tiklayin acilan pencerede "apm" diye bir sekme varsa orayada tiklayin, apm secenegini etkinlestir ve tamam ile onaylayin. yani denetim masası/guc secenekleri/apm/apm secenegini etkinlestir. yada biostan gelismis guc yonetimini acacaksiniz. Umarım bilgisayarinizin bir daha kapanmama gibi bir problemi kalmiyacaktır......
  • Bendede şöyle bir sorun var bilgissyarı kapat diyorum windows kapanıyor diyor kaç saat beklesemde kapanmıyor yardım edin lütfen
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.