Şimdi Ara

bilgisayarım ilk açılışta kapanıyor tekrar geri açılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
1.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar sorun son 1 haftadır var.
    kasadan power tuşuna basıyorum kasa aktif oluyor ışıklarını yakıyor birden tüm elektiriği kesiyor ve
    tekrar yeniden güç verip açılıyor ve normal çalışmasına devam ediyor.

dediğim gibi ilk açılışta kapanıyor sonra tekrar açılıp sorunsuz çalışıyor.

ilk açılışta neden böyle yapıyor ?

• Anakartin marka modelini ogrenebilir miyim? ve bir hafta once windows update yaptiktan sonra mi basladi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

Anakartin marka modelini ogrenebilir miyim? ve bir hafta once windows update yaptiktan sonra mi basladi?
    msi x370 gaming pro carbon.

windows update kapali hocam.

• bende ki asus p9x79 pro i7 2.jen win update sonrasi aynisini yapiyor sansliysam bazen tek seferde aciliyor, kodlarina gore takip edince bios da microcode initialising gibi biseyler diyor orda kalip yeniden basliyor. senin sistem yeni garantisi vardir elinden geldigi kadar ugras. bios ve win10 ile alakali oldugunu dusunuyorum. benim gecebilecegim daha yeni bir bios daha yok senin imkanin olacaktir.

• Apm veya ERP ayarlarından olabilir S4 S5 seçiliyse yapar normaldir kapalıyken güç yemesin diye kasa bende de yapıyor normal ayarı kapatırsanız ilk basışta direk açılır aç kapa yapmadan tek seferde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • overclock ile ilgili olabilir
  • Bu benim eski iş yerimdeki kasada da oluyordu. Sebebini bilmiyorum Bir sürü update oldu. Direkt onlarla alakası var mı bilmiyorum.

Ama benimde merak ettiğim bir şey. Kasaya elektrik geliyor ışık yanıyor fan dönmeye başlıyor. Bastıktan 5-6 sn sonra gücü kesip 2 sn sonra tekrar açıyor. Her sabah aynı şekilde yapıyordu.
  • Psu arızası gibi duruyor. Corsair ax860i güç kaynağım aynı arızaya sebep oluyordu. Anakart, ekran kartı, işlemci, ram, hepsi servise gitti sorun bulunamadı. Güç kaynağını değişince düzeldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorunu ilginç bir şekilde kasa montajını bozup tekrar yaptığımda çözdüm.
  • prosecutor kullanıcısına yanıt
    Konuyu yeni gördüm bende cevap olarak psuyu değiştir dene diyecektim.Bu tür sorunlar genellikle PSU dan ve anakarttan oluyor.

• ROG serisi kartlar bilgisayarı fişten çekerseniz veya psu yu düğmesinden kapatrsanız ilk çalışmada yapıyor bunu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.