Şimdi Ara

Bilgisayarım için hangi işletim sistemi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    vista keyini w7 de kullanamazsınız veya yükseltme yapamazsınız. w7 kuracaksınız ilaçlama yapmanız lazım ancak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elifednah

Tamamdır çok teşekkürler.

Xfc arch linux u da bir araştırıyım. Şuan aklımda linux mint cinnamon ve Linux manjora var. İkisi arasında kaldım. Hangisinde şarj daha verimli gider bir fikriniz var mı

Linux Mint ile başlamanız daha iyi olacaktır. Çünkü daha kolay bir dağıtım.
  • merhaba
    şimdi hangi linux konusu oldukça uzun bir konu ve birçok arkadaşın söylediği gibi.. Mint ve ubuntu ülkemizde oldukça fazla kullanıcısı ve yerel forum destekleri olan serilerden

amaç konusudna çok fazşa anlamadım.. ama şunu size önereyim hala arayışda iseniz. çünkü son yıllar içinde oldukça fazla seriler çıkmaya.. son kullanıcı odaklı Deepin gibi.. penetration test amaçlı kali gibi seriler çok fazla... aynı zamanda android app lerini çalıştırabileceklerinizde var.. veya direk android in kendisini de kullanabilirsiniz

burda amaç sizin işinize ve hızınıza en uygun
    eğer kullandığınız pc de yeterli disk ve ram var ise..
    kurun bir sanal OS

netde hazır imaj dosyaları da.. sizin yapacağınız kullanmak istediğiniz sanallaştırma yazılımı için hazır olan imajı indirmek ve açmak...

ama bunlardan önce osboxes.org örnek olması için veriyorum.. burdan var olan linux çözümlerinin adlarını öğrenin.. sonra youtube teyze de hem kurulum hemde kurulum.. yeni versiyonda neler var... acemiler için gibi (ingizce yazın) hazır video lar oldukça fazla... doğal olarak bir linux e başlamadan ordan başlayın.. sonra bi tanesini beğendiniz.. misal manjaro olsun.. hemen google amca dan yerel forum ve destek siteleri araştırın...
    sanal da kurun.. kurulu imajı çalıştırın olsun bitsin.. sanal da full screen sanki gerçek pc gibi günlük işlerinizi yapın.. sanal sistemler kullandığınız hadware kısmen veya tamamen paylaşabilme özelliklerine sahiptir.. misal webcam.... ses kartı.. ekran kartlarını ise daha çok kısmen standart özelliklerde paylaşırlar.. çok aşırı birşeyler beklemeden işlerinizi sanal da yapın...
    temel unix/linux komut ları için Türkçe ve ingilizce oldukça fazla hem döküman hemde video var.. onları elinizin altında hazır bulundurun. dolayısı ile okur denersiniz

klasik birçok yazılım var linux da.. skype sinden teamviewer a... winrar/rar/zip.. notepad++ yok ama benzer işleri yapan aşırı derece editör var. sonuç da adam komut satırı temelli.
    sanalda işler tıkırında...
    o zaman silin gitsin windows u.....

yeni penguen i görmeyi herkes ister.. renginiz ne olursa olsun tüm penguenler aynıdır. en önemli özellikler paylaşımcıdır.

başarılar

• quote:

Orijinalden alıntı: tosuntosun

merhaba
    şimdi hangi linux konusu oldukça uzun bir konu ve birçok arkadaşın söylediği gibi.. Mint ve ubuntu ülkemizde oldukça fazla kullanıcısı ve yerel forum destekleri olan serilerden

amaç konusudna çok fazşa anlamadım.. ama şunu size önereyim hala arayışda iseniz. çünkü son yıllar içinde oldukça fazla seriler çıkmaya.. son kullanıcı odaklı Deepin gibi.. penetration test amaçlı kali gibi seriler çok fazla... aynı zamanda android app lerini çalıştırabileceklerinizde var.. veya direk android in kendisini de kullanabilirsiniz

burda amaç sizin işinize ve hızınıza en uygun
    eğer kullandığınız pc de yeterli disk ve ram var ise..
    kurun bir sanal OS

netde hazır imaj dosyaları da.. sizin yapacağınız kullanmak istediğiniz sanallaştırma yazılımı için hazır olan imajı indirmek ve açmak...

ama bunlardan önce osboxes.org örnek olması için veriyorum.. burdan var olan linux çözümlerinin adlarını öğrenin.. sonra youtube teyze de hem kurulum hemde kurulum.. yeni versiyonda neler var... acemiler için gibi (ingizce yazın) hazır video lar oldukça fazla... doğal olarak bir linux e başlamadan ordan başlayın.. sonra bi tanesini beğendiniz.. misal manjaro olsun.. hemen google amca dan yerel forum ve destek siteleri araştırın...
    sanal da kurun.. kurulu imajı çalıştırın olsun bitsin.. sanal da full screen sanki gerçek pc gibi günlük işlerinizi yapın.. sanal sistemler kullandığınız hadware kısmen veya tamamen paylaşabilme özelliklerine sahiptir.. misal webcam.... ses kartı.. ekran kartlarını ise daha çok kısmen standart özelliklerde paylaşırlar.. çok aşırı birşeyler beklemeden işlerinizi sanal da yapın...
    temel unix/linux komut ları için Türkçe ve ingilizce oldukça fazla hem döküman hemde video var.. onları elinizin altında hazır bulundurun. dolayısı ile okur denersiniz

klasik birçok yazılım var linux da.. skype sinden teamviewer a... winrar/rar/zip.. notepad++ yok ama benzer işleri yapan aşırı derece editör var. sonuç da adam komut satırı temelli.
    sanalda işler tıkırında...
    o zaman silin gitsin windows u.....

yeni penguen i görmeyi herkes ister.. renginiz ne olursa olsun tüm penguenler aynıdır. en önemli özellikler paylaşımcıdır.

başarılar

Manjaro derken aklıma geldi. Şu yuvarlanan dağıtım, ya da diğer adıyla ''rolling release'' olayına bir türlü anlam veremedim. Benim anladığım kadarıyla sistemin güncel kalmasını amaçlıyor ve Linux'la uyumlu bazı oyunlar var. Sistem güncel olduğu için oyunlarda daha iyi performans verecektir ama sistemin çok güncel olması kararlılığı olumsuz yönde etkilemez mi?
    Bu arada şu link, konu sahibine uygulamalar konusunda yardımcı olacaktır:
    https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Uygulamalar

• Lubuntu var gayet kullanisli isteklerini fazlasiyla karsilayscak bi linux surumu. Ubuntudan farki elbet var office falan yok aslinda varda libreoffice yok excel ve word alternatifleri var pdf goruntuleyiici var istersen libreoffice msgazadan indirebilirsin ara yuzunu merak edersn vvirtualbox kurup gozatabilirsin . Senin pc okadar eski olmadigi icin remix os ve chromium os readycloud ta kurabilirsin onlarda stabil calisir senin pcde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.