Şimdi Ara

Bilgisayarım hakkında bilgi almak isiyorum!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bende AMD 2500+ ve asus A7V8X-X var şimdi ilk once sorunlarımı anlatayım bilgisayarım 6-7 saat calıstıktan sonra kendine reset atıyor bunu neden yapar cok ısınmasından mı eger oyleyse bu sorunu nasıl cozebilirm bide bu 2500+ ı en ucuz para harcamadan nasıl bi overclock yaparım.... bir diğer sorunum bilgisayarda mzuik dinlerken bilgisaytıon sesi durduk yere kısılıyor acmaya calıstgımda tekrar kısılıyo ama klavyeden herhangi bir tusa bastıgımda ses duzeliyo ama belli bir sure sonra tekrar kısılıyor. evet yardımlarınızı bekliyorum... teşekkürler....

• Ne sorunlu adamsın yaw :)
  • merhaba

dostum sana tavsiyem,işlemcin garantili ise yenisi ile değiştir.ısınmadan kaynaklanıyor.bu havada ısınırsa yazın kesin yanar

eğer işlemcini değiştiremezsen iyi bir bakır fan takmanı tavsiye ederim..

aynı sorun bende de var...

• thedevourer, aynı anakart ve işlemci bende de var.

İşlemci sıcaklığını sürekli takip ettin mi? Sanki ısınma dolayısı ile atıyor gibi. Problemini daha iyi anlamak için birkaç bilgi lazım.

normalde CPU sıcaklığı ne kadar oluyor?
    oyun oynarken mi resetliyor, yoksa herhangi bir iş yaparken mi?
    kasanda ikinci fan var mı ve çalışıyor mu?

ses kısılması ile ilgili problemin garip, wireless klavyen mi vaR? Anakar sürücülerin doğru kurulmuşmu?
  • işlemci sıcaklığnı takip ettim normail zaman 53-55 derece arasında değişiyor ıyun oynarlem 59-60 gibi oluyo genellikle her iki zamandada resetliyor kendini yani hem oyu oynarken hemde normail kullanımda yapıyor.....kasada ikici fan yok bşrtek işlemcinin üzerinde dandik fir fan war başak bir fan yok......
    Anakart sürücüleri doğru yuklendi hatta yeni versionlarını falanda yükledim.....
    kalavyem wireless.... klavyeyle ne alaksı war cozemedim nie klavyeyi sordun?.......
  • Kardeş aynı lanet ikili bende de war
    Ben ANTALYa gibi sıcak bir şehirde oturuyorum
    Ama CPU ısı sı 35 derecede tabiki soba yanmıyor odada
  • kardeş cpu fanını sök altına termal macun sür, sorunun sıcaklıktan kaynaklanıyo arkadaşların dediği gibi , stock fanla ancak 1-2 milyon a bu işlemi uygulayarak kurtulabilirisn , sıcaklık bi 3-5 derece oynar , macunu elektronikçilerden veya televizyon tamircilerinden bulabilirsin ucuzunu tabi .
  • quote:

Orjinalden alıntı: thedevourer

işlemci sıcaklığnı takip ettim normail zaman 53-55 derece arasında değişiyor ıyun oynarlem 59-60 gibi oluyo genellikle her iki zamandada resetliyor kendini yani hem oyu oynarken hemde normail kullanımda yapıyor.....kasada ikici fan yok bşrtek işlemcinin üzerinde dandik fir fan war başak bir fan yok......
    Anakart sürücüleri doğru yuklendi hatta yeni versionlarını falanda yükledim.....
    kalavyem wireless.... klavyeyle ne alaksı war cozemedim nie klavyeyi sordun?.......

dostum bahsettiğin ısı oc siz bir işlemci için çok fazla benim 37-38 derecede geziyor amd 2500.. ısınmadan reset atıyor
  • peki overclock olayına nası girebilirim bide bu kasaya ikinci üçüncü fanı takmam benım yararıma olurmu yani fan ekliyeyimmi?....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.