Şimdi Ara

! Bilgisayarım çok yavaşladı! YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese iyi forumlar. Cidden kötü bir sisteme sahip biriyim hatta öyle ki utanmasa sistem parçaları benden yaşlı çıkabilir :D velhasıl konuya gelmek gerekirse Temmuz gibi power supplyım sıcaklıktan ötürü muhtemelen patladı. Birkaç ay bilgisayarı kullanamadım ancak sonrasında ikinci el bir power supply daha edindim. Format vs yaptıktan sonra bilgisayarım inanılmaz yavaşlamıştı. Görev yöneticisini bile açarken donuyordu. Şimdi asıl sorum, hangi parçanın sorunlu olduğunu nasıl öğrenirim? Gözle görülmesi mümkün mü veya bunları tespit etmek için uygulamalar var mıdır? Sağ olun şimdiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bize sistemle ilgili tüm bilgileri yazarsan daha kolay yardımcı oluruz
  • Haklısın hocam.

İşlemci : Intel pentium D cpu 3.00 ghz

Ekran kartı: Nvidia GeForce gt 420 1235mb (dxdiagda yazan sayı)

System model : msi ms-7267

Ram : 1 GB gösteriyor ancak iki ramim var. Slotlardan biri mi bozuk acaba

• Moonquad hocam sanırım sorunu teşhis ettim gibi. İki ram slotunu da denedim öncelikle ramlerde mi sıkıntı var diye düşünüp tek tek takayım dedim. Tek tek takınca sıkıntı çıkmadı ikisi toplam iki gb etti. Sonra diğer slota tek tek takayım dwdim böyle yapınca kasa çalışmasına rağmen ekrana görüntü gelmedi. Sanırım slot bozuk anakartı falan mı değiştirmeli

• Anakartı yerine 1 adet 2 veya 4gb ram almanız daha ucuz bir yöntem olacaktır.

• bu sisteme yapacagın tek şey beni bu zamana kadar getirdin artık degişmen gerekiyor deyip yeni bi sistem yapmak olucaktır bu parçalar artık tedavülden kalkdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 16 Kasım 2017; 17:55:53 >
  • Katılıyorum hocam zaten bilgisayarı her açışımda ömründen ömür gidiyor artık kramponları asma vakti ancak bu bilgisayarı bir sene daha kullanmam gerekiyor, ders videoları ve bazen canım sıkıldığında oynayabileceğim cs 1.6 gibi etkinlikleri yapmak için. Fırsat bulduğumda farklı bir sisteme geçmeyi düşünüyorum zaten :)

• Sağ olasın hocam ilgin için. Yani rami değiştirsem sizce en azından başlat sekmesini artık hızlı açar değil mi :D hata ramdedir diyebilir miyiz

• Eğer parçalarda bir problem yoksa,
    -Başlat-çalıştır tıklayıp msconfig yazın.
    -Başlangıç ve hizmetler bölümünde gereksiz programları devre dışı bırakın. Uygula,yeniden başlat.
    Masaüstünde bilgisayarım a sağ tık-özellikler- Gelişmiş sistem ayarları-gelişmiş-performans bölümü- ayarlar dan "menü ögeleri seçilince gölgelensin" dışındakileri devre dışı bırak.

Bunlar bir miktar hızlandıracaktır. Ama hızlandırmada Ram takviyesi ve ssd en belirgin parçalar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.