Şimdi Ara

bilgisayarım çok sık donma yapıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel Pentıum 4 CPU 2.40 Ghz 2.43 GHz 512 MB RAM
    NVIDIA Geforce 2 MX/MX 400
    Arkadaşlar internete girdiğimde ekran donma yapıyor.Mouse da dahil hiç bir şey çalışmıyor.
    Resetlemem gerekiyor.Yeni format atıldı.Fakat aynı sorun devam ediyor.Lütfen yardım edin.

• Sisteminizi en son haliyle herhangi bir parça değiştirmeden ne kadar zamandır kullanıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: huysuzihtiyar

Sisteminizi en son haliyle herhangi bir parça değiştirmeden ne kadar zamandır kullanıyorsunuz?
    en son 1 ay önce 512 MB ddr aldım.RAM dan olabilir demişlerdi.unun dışında 2 yıldlr parça değişmedim.
    internet bağlantısı olmadan böyle bir sorun yoktu.İnternete girdiğimde donma oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyinsan

en son 1 ay önce 512 MB ddr aldım.RAM dan olabilir demişlerdi.unun dışında 2 yıldlr parça değişmedim.
    internet bağlantısı olmadan böyle bir sorun yoktu.İnternete girdiğimde donma oluyor.

Alıntıları Göster
    Sisteminde virüs olma olasılığı olabilir.Bunun dışında virüs olmasa bile yüklenen programlar işletim sistemini kasıyor olabilir.Farklı bir ram le dene bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1sTLee

Sisteminde virüs olma olasılığı olabilir.Bunun dışında virüs olmasa bile yüklenen programlar işletim sistemini kasıyor olabilir.Farklı bir ram le dene bence.

Alıntıları Göster
    Sadece internete girdiğinde donma oluyorsa büyük ihtimalle bir trojan veya worm gibi bir yazılımdır. Sistemini ad aware, kaspersky, spybot gibi antivirüs yazılımları ile temizle. Ayrıca modem bağlantılarını kontrol et.

• quote:

Sadece internete girdiğinde donma oluyorsa büyük ihtimalle bir trojan veya worm gibi bir yazılımdır. Sistemini ad aware, kaspersky, spybot gibi antivirüs yazılımları ile temizle. Ayrıca modem bağlantılarını kontrol et.

Alıntıları Göster
    ad-aware yle temizleme yaptım.modem bağlantılarında bir sorun yok.hiçbiri işe yaramadı.
    ekran kartından olabilir mi?
  • quote:

ad-aware yle temizleme yaptım.modem bağlantılarında bir sorun yok.hiçbiri işe yaramadı.
    ekran kartından olabilir mi?

Alıntıları Göster
    Ekran kartından önce ramlere bir bak. Sisteminde birden fazla ram varsa sırasıyla tek tek dene. Ekran kartının sürücüsünü güncellemen de yararlı olabilir...
  • quote:

Ekran kartından önce ramlere bir bak. Sisteminde birden fazla ram varsa sırasıyla tek tek dene. Ekran kartının sürücüsünü güncellemen de yararlı olabilir...

Alıntıları Göster
    ram leri denedim.ekran kartının sürücüsünü güncelledim.sorun yine devam ediyor.
  • quote:

Alıntıları Göster
    işletim sistemi+ram+ekran kartı+hdd+anakartan olabilir hepsini test et bence
  • quote:

Alıntıları Göster
    Modem bağlantın nedir? Usb mi eternet mi? Modemden kaynaklanan bir şey de olabilir... Eterneti kullan ve modemi de bir resetle...
  • quote:

Modem bağlantın nedir? Usb mi eternet mi? Modemden kaynaklanan bir şey de olabilir... Eterneti kullan ve modemi de bir resetle...

Alıntıları Göster
    modem bağlantım eternet.3 kişi ortak kullanıyoruz.Diğer 2 kişide herhangi bir sorun yok.tek sorun bende.
  • quote:

modem bağlantım eternet.3 kişi ortak kullanıyoruz.Diğer 2 kişide herhangi bir sorun yok.tek sorun bende.

Alıntıları Göster
    Şimdi iş biraz değişti. Bağlantıyı nasıl sağlıyorsunuz, hub üzerinden mi? Eğer öyle ise IP çakışması olabilir. Diğer makineler açıkken otomatik IP al...
  • quote:

Şimdi iş biraz değişti. Bağlantıyı nasıl sağlıyorsunuz, hub üzerinden mi? Eğer öyle ise IP çakışması olabilir. Diğer makineler açıkken otomatik IP al...

Alıntıları Göster
    modem 4 portlu.üçümüzde eternetten bağlanıyoruz.hub kullanmıyoruz.
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: eyinsan

Tamam farketmez. Otomatik IP almayı dediğim şekilde yani tüm makineler açıkken denediniz mi?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: eyinsan

Tamam farketmez. Otomatik IP almayı dediğim şekilde yani tüm makineler açıkken denediniz mi?

Alıntıları Göster
    Direk ekran kartındandır. Banada olmuştu sıfır bilgisayar donuyodu hemen geldiler ekran kartını değiştirdiler problem çözüldü

• quote:

Orijinalden alıntı: byurt

Direk ekran kartındandır. Banada olmuştu sıfır bilgisayar donuyodu hemen geldiler ekran kartını değiştirdiler problem çözüldü

Alıntıları Göster
    PCI basit iletişim denetleyicisi hata veriyor.
    bununla bir ilgisi olabilir mi.
  • quote:

PCI basit iletişim denetleyicisi hata veriyor.
    bununla bir ilgisi olabilir mi.

Alıntıları Göster
    ustad konuda soylenebilecek herşeyi soylemişsiniz ama ıp aynı oldugunda direk uyarı veriyor galiba(en azından bende boyle olmuştu.Ama yinede bakmakta yarar var bilgisayarımda donmuştu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamail

ustad konuda soylenebilecek herşeyi soylemişsiniz ama ıp aynı oldugunda direk uyarı veriyor galiba(en azından bende boyle olmuştu.Ama yinede bakmakta yarar var bilgisayarımda donmuştu...

Alıntıları Göster
    Arkadaşımda da aynı hata oluyordu ama win xp home edition kurduğunda .Şimdi xp pro kurdu ve sorun kalktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1sTLee

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: 1sTLee

bencede dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: nemesis_01

quote:

Orjinalden alıntı: 1sTLee

bencede dostum

Alıntıları Göster
    Hepsini denedin, yine de sorun varsa. İşlemcini ve boardunu değiştir(AMD işlemci al ).. Şıppadanak düzelir..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.