Şimdi Ara

Bilgisayarım Çalındı ( şifreler kırılıp parçalar kullanılabilir mi ? ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • geçmiş olsun.istediği herşeyi yapabilir maalesef.arkadaşlarında dediği gibi şifre boş...
  • Arkadaşlara katılıyorum. BİOS Pili söküp takabilir. Windows şifreside en kolayı zaten. Yeni sildiğin verilere kadar ulaşabilir. Eğer uğraşırsa birazda anlıyorsa dosyalarına ulaşabilir. Geçmiş olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykpnrgz

geçmiş olsun.istediği herşeyi yapabilir maalesef.arkadaşlarında dediği gibi şifre boş...

Peki bu excele kırılması imkansız şifre koyabilirmiyiz ? Örneğin 16 karakterli bir şifrede kırılabilirmi ?
  • geçmiş olsun. şifreleme algoritmasına bağlıdır ama 12 karakter ve üzeri kırılması genelde daha zordur. yine de uzun da sürse bir şekilde kırılabiliyor malesef.

veri güvenliği için şu ana kadar kırılamamış olan yöntemi söyleyeyim: bitlocker

sistemde win7 ultimate ve üstü kurulu olmalı. diskte küçük bir bölüm ayırıp bitlocker ile şifrelediğinizde kralı gelse kıramaz. ben çok önemli verilerimi hem masaüsütünde hem de harici diskte bu şekilde koruyorum. parolayı unutma ihtimaline karşı da bitlocker kurtarma anahtarımı google drive depolama alanında saklıyorum. ana e-mail hesabımın şifresi gibi bu anahtarı da bir yerlere yazmak istemiyorum açıkçası. ama parolayı unutur ve bu anahtarı kaybederseniz verilere elveda dersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qarakedi

quote:

Orijinalden alıntı: ykpnrgz

geçmiş olsun.istediği herşeyi yapabilir maalesef.arkadaşlarında dediği gibi şifre boş...

Peki bu excele kırılması imkansız şifre koyabilirmiyiz ? Örneğin 16 karakterli bir şifrede kırılabilirmi ?

timurlenk beye katılıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timurlénk

geçmiş olsun. şifreleme algoritmasına bağlıdır ama 12 karakter ve üzeri kırılması genelde daha zordur. yine de uzun da sürse bir şekilde kırılabiliyor malesef.

veri güvenliği için şu ana kadar kırılamamış olan yöntemi söyleyeyim: bitlocker

sistemde win7 ultimate ve üstü kurulu olmalı. diskte küçük bir bölüm ayırıp bitlocker ile şifrelediğinizde kralı gelse kıramaz. ben çok önemli verilerimi hem masaüsütünde hem de harici diskte bu şekilde koruyorum. parolayı unutma ihtimaline karşı da bitlocker kurtarma anahtarımı google drive depolama alanında saklıyorum. ana e-mail hesabımın şifresi gibi bu anahtarı da bir yerlere yazmak istemiyorum açıkçası. ama parolayı unutur ve bu anahtarı kaybederseniz verilere elveda dersiniz.

Teşekkürler, Mecburen yeni desktop pc aldım. w8 yüklü 64bit, bitlocker'i bu sisteme kurabilirmiyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qarakedi -- 28 Mart 2013; 17:19:03 >

• şansına kalmış biz bir şifreyi unutsak mecburen teknik servise gider parasını verir aççtırırız ama bilen birine denk gelirse her haltı yapar serviste windowsun şifresini 5 dakikada açıyorlar. ama arkadaşların dediği gibi amac bilgilerinizi almak değilse korkmayın
  • quote:

Teşekkürler, Mecburen yeni desktop pc aldım. w8 yüklü 64bit, bitlocker'i bu sisteme kurabilirmiyim ?

elbette. yalnız pro veya enterprise sürümü yüklü olmalı. diske sağ klikleyip bitlocker'ı aç demeniz yeterli. sonraki adımlar oldukça basit. şifrelenecek diskin ya da bölümün boyutuna bağlı olarak biraz uzun sürebilir.

ayrıntılı bilgi şurada mevcut:

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-8/bitlocker#1TC=t1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timurlénk -- 28 Mart 2013; 20:52:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Timurlénk

quote:

elbette. yalnız pro veya enterprise sürümü yüklü olmalı. diske sağ klikleyip bitlocker'ı aç demeniz yeterli. sonraki adımlar oldukça basit. şifrelenecek diskin ya da bölümün boyutuna bağlı olarak biraz uzun sürebilir.

ayrıntılı bilgi şurada mevcut:

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-8/bitlocker#1TC=t1

W8 normal yüklü galiba pro ve enterprise değil. Neyse ilgine çok teşekkürler, başka bir yöntem bulmaya çalışacağım.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.