Şimdi Ara

Bilgisayarım Çalındı ( şifreler kırılıp parçalar kullanılabilir mi ? )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar işyerimden masa üstü bilgisayarım çalındı. Giriş, setup ve windows açılışında şifreler koymuştum. Hırsız bilgilerime erişebilirmi ? Veya hard diski söküp başka bir pcde açabilirmi ?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 2 sinide yapar 1:bios pilini soker takar tum şifreler silinir 2:format atar silinir ! geçmiş olsun onemli bilgi varsa ele geçirir
  • Bilgilerinize erişmek zor olmasa gerek ... Geçmiş olusun

Gerek farklı sistemlere hdd yi takarak gerekse hiç çıkarmadan verilere ulaşmak mümkündür .
  • quote:

Orijinalden alıntı: cro@oan

Bilgilerinize erişmek zor olmasa gerek ... Geçmiş olusun

Gerek farklı sistemlere hdd yi takarak gerekse hiç çıkarmadan verilere ulaşmak mümkündür .

Çok teşekkürler,

Format atarsa benim için çok iyi, şunu anlayamadım Windows giriş şifresini nasıl geçip bilgilere ulaşabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qarakedi

quote:

Orijinalden alıntı: cro@oan

Bilgilerinize erişmek zor olmasa gerek ... Geçmiş olusun

Çok teşekkürler,

Format atarsa benim için çok iyi, şunu anlayamadım Windows giriş şifresini nasıl geçip bilgilere ulaşabilir ?

Valla üstat şöyle yapar böyle yapar artık bu kişiye bağlı ...

Hiç bişi olmasa sanal bir işletim sistemi üzerinden (dvd yada flash bellek ) Hdd ye 2. disk olarak ulaşır ... işletim sisteminin üstüne tekrar kurulum yapar formatlamadan ... vs. aklıma gelmeyen bir kaç yol daha vardır mutlaka ... Çok mühim bir durum değil yani sistemde şifre olması .

• arkadaşlara katılıyorum kırar hatta direk kırma şifreyi kırma yöntemleri bile var yan, sen unutsan napıcan illa bi yol var. ama çalan hırsız nerden bilsin bu şeyleri en fazla satar biyere onlarda ya formatlar satar yada parçaları satar senin bilgilerinler ilgilenen olacağını sanmıyorum.
  • Wındowsun şıfresı çok önemlı değıl çabuk geçer, çok çok önemlı dosyalarınız varsa dosyalara şıfre koyabılırdınız daha sağlam olurdu.
  • İstediği bilgiye ulaşabilir. Hatta yakın zamanlarda sildiğin bilgilere de (O bilgilerin üzerine yeni bilgi yazmamış isen)
    Ancak Senin bilgilerini çalmak için yaptıysa uğraşır. Aksi halde HDD'deki bilgiler ile ilgileceğini zannetmiyorum. Hırsız nihayetinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GENERAL006

Wındowsun şıfresı çok önemlı değıl çabuk geçer, çok çok önemlı dosyalarınız varsa dosyalara şıfre koyabılırdınız daha sağlam olurdu.

Peki benim çok önemli 3 tane excel dosyam var bunları şifrelemiştim. Bu belgelerin şifresini kırabilir mi ?
  • Bugün 6-7 sivil polis geldi. Bana şunu söylediler. Bilgisayarın mac adresi varmış. Bu adresi savcılığa verdiğimde bilgisayar internete bağlandığında tespit edilirmiş. Mac adresini nerden bulabilirim ? Cihazın sadece kutusu var burada yazar mı acaba ?
  • Onları kırabılırler fakat uğraşmak ısıterlerse, mac adresı mac ıd: dıye belkı yazıyodur bılemıyorum.
  • quote:

Bugün 6-7 sivil polis geldi. Bana şunu söylediler. Bilgisayarın mac adresi varmış. Bu adresi savcılığa verdiğimde bilgisayar internete bağlandığında tespit edilirmiş. Mac adresini nerden bulabilirim ? Cihazın sadece kutusu var burada yazar mı acaba ?

kutunun üzerinde yazarmı bilmem ama o bilgisyarı kullandığın modemde kayıtlıdır ! eğer silmediysen
    modemin arayüzüne girerek görebilmen mümkündür
  • en kolayı bios pilini soker
  • biraz birşeyler bilen birisiyse herşeyini öğrenir.
  • windows şifresini kaldırabılır, en basitinden güvenli modda acarak yapabılır bunu
  • Geçmiş olsun.Allah kimseye vermesin.
  • Arkadaşlar mac numarası diye birşey varmış, çalınan bilgisayarın mac numarasını nasıl öğrenebilirim ?
    Modem inca 205 nx modeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcu_27

quote:

Bugün 6-7 sivil polis geldi. Bana şunu söylediler. Bilgisayarın mac adresi varmış. Bu adresi savcılığa verdiğimde bilgisayar internete bağlandığında tespit edilirmiş. Mac adresini nerden bulabilirim ? Cihazın sadece kutusu var burada yazar mı acaba ?

kutunun üzerinde yazarmı bilmem ama o bilgisyarı kullandığın modemde kayıtlıdır ! eğer silmediysen

Bunu nasıl öğrenebilirim acaba ?
    (Modem çalınmamıştı)
    Modem inca 205 nx
  • quote:

quote:

quote:

(Modem çalınmamıştı)
    Modem inca 205 nx

Önce geçmiş olsun diyelim,benim modemde inca arayüzüne girip güvenlik kurulumu,giriş kontrol sekmesinde mac adresi ile ilgili yerler var ancak bende etkinleştirilmemiş olduğu için bir sonuca varamadım mac adresi bulmak için yapılan çalıştıra cmd gelen yere ipconfig /all yazıp fiziksel adres yazan yer senin mac adresin keşke daha önceden yazıp alsaymışsınız yinede modemin arayüzüne girip bir bakın derim,kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: EĞİNLİ

quote:

quote:

quote:

(Modem çalınmamıştı)
    Modem inca 205 nx

Önce geçmiş olsun diyelim,benim modemde inca arayüzüne girip güvenlik kurulumu,giriş kontrol sekmesinde mac adresi ile ilgili yerler var ancak bende etkinleştirilmemiş olduğu için bir sonuca varamadım mac adresi bulmak için yapılan çalıştıra cmd gelen yere ipconfig /all yazıp fiziksel adres yazan yer senin mac adresin keşke daha önceden yazıp alsaymışsınız yinede modemin arayüzüne girip bir bakın derim,kolay gelsin.

Teşekkürler, bilgisayarı üreten firmaya(exper) sordum onlardan gelene cevap eski kayıt olduğu ve mac numarasının kendilerinde kayıtlı olmadığını söylediler

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.