Şimdi Ara

BİLGİSAYARIM ADAPTÖRLERİ BOZUYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
61
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 3
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • brxsww (4 mesaj) impostoryw (1 mesaj) IcyBox (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> BİLGİSAYARIM ADAPTÖRLERİ BOZUYOR
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    10 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bilgisayarımı yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. Geçen hafta adaptörün takılı olduğu yerden yanık kokusu geldiğini fark ettim. Adaptöre dokunduğum an elim yandı. Adaptörde 3 tane takma yeri var. Üstünde L yazan yerin şiştiğini, içinin açıldığını gördüm. Gittim yeni bir tane aldım. Bugün aynı koku tekrar geldi. Çıkarıp baktım L yeri hafif şişmişti. Azcık da ısınmıştı. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

|
    |

Ayrıca bilgisayara geri taktığımda adaptörü çalışmadı. Biraz zorladım pat diye ses geldi bilgisayardan sonra çalışmaya başladı. Şuan takılı, ısınma vs yok.

|
    |

ilk akla gelen şarj soketi oluyor orada herhangi bir lehim kopukluğu vs varsa yada soket bozulmuşsa oksitlenmişse adaptör ucunu ısıtma ateş çıkarma vs yapabilir. veya en kötü ihtimal anakartın voltaj katındada sorun olabilir bi teknik servise göstermen yararlı olabilir

|
    |
    Konu Sahibine Özel

Peki teşekkürler. Bu hafta ne yazık ki tamirciye gönderemem bilgisayarı. Bir kaç gün sonra turnuvam var. Şuan ısınma falan yok arada bir hafif bir ısınma oluyor sonra geçiyor. Yine de plastik kokusu oldukça yoğun bir şekilde geliyor. Turnuvaya girmem zararlı olur mu bilgisayar için? (Ayrıca bilgisayarım kasa)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brxsww -- 16 Ekim 2020; 21:35:59 >
    |
    |

komple sıfır bir şarj aleti, yani soket ve akü beraber alınmalıdır. bunları alırken voltaj değerlerine dikkat edin. genelde 3.42 satarlar. ben bilmeden 3.42 aldım ve yandı. benimki 4.74 müş. şuan 4.74 kullanıyorum ve rahatım. sarj aleti değişimi sonrası sarj giriş yerini de bi kontrol ettirin derim. garanti olur en azından.

|
    |
    Konu Sahibine Özel
    tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Reklamlar
Masal Oku
Cancer Clinical Trials
Bebek Oyunları
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,406
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.