Şimdi Ara

Bilgisayarım açılmıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
67.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaanureyen

quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sorun ram ya da anakart kaynaklı olabilir. Bilgisayarınız kaç senelikti?

1.5 senelik bilgisayarım eskide değil neden oluyor bilmiyorum

k. bakmayın hocam net kesildi yanıt gecikti.
    PSU dan fişi çektikten sonra az önceki görseldeki üstünde CR2032 yazan metal pili bulup çıkarın. Bu esnada ram slotlarına tekrar üfleyin [tükürük kaçmamasına dikkat ] slotları temizleme işlemi bitince sırasıyla pili ve kabloyu takıp açmayı deneyin.

Daha önce kasayla uğraşırken elinizdeki statik elektrik parçalara gitmiş olabilir mi?

Eğer imkanınız varsa bir arkadaşınızdan anakartınıza uyumlu bir ram alıp o ramle deneyin.

Evet statik elektrik kaçmış olabilir çünkü bu olaydan az bi önce pcnin tozunu almıştım alırkende suluboya fırçası kullanmıştım o statik elektirk yapmış olabilir ama bi arkadaşımdan alamam statik elektrik kaçmışşsa nolcak şmdi ?

Statik elektrik sizden kaçabilir, fırçadan kaçarsa da fark edersiniz, elektrik sıçraması olur [anladınız siz :D]
    Sorunun ram ya da anakart kaynaklı olduğunu anlayabilmek için ram bulmanız gerekiyor bir yerden, ben başka bir yöntem bilmiyorum ayırt etmek için. Bilgisayarı kendiniz mi topladınız, yoksa vatan bilgisayar gibi bir yerden hazır olarak mı aldınız?

Hazır aldım bilgisayarımı Teknosa'dan başka bir ram alsam onunla açılsa benimkiyle açılmasa benim ramlerin işi bitmiş mi demektir ?

Şuan başka bir pcdeyim şimdi dediklerinizi yapmaya gideceğim pili falan çıkartacağım olursa yazarım artık o dediklerinizden sonrada olmazsa servisi arıyacağım

Bekliyorum :) Yanlış hatırlamıyorsam kasayı götürürler 15 iş günü içinde yaoılmış bir şekilde getirirler. Yani ram e falan para harcamayın derim.

İlgilendiğin için teşekkür ederim ben gidip deniyeyim bakalım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sorun ram ya da anakart kaynaklı olabilir. Bilgisayarınız kaç senelikti?

1.5 senelik bilgisayarım eskide değil neden oluyor bilmiyorum

k. bakmayın hocam net kesildi yanıt gecikti.
    PSU dan fişi çektikten sonra az önceki görseldeki üstünde CR2032 yazan metal pili bulup çıkarın. Bu esnada ram slotlarına tekrar üfleyin [tükürük kaçmamasına dikkat ] slotları temizleme işlemi bitince sırasıyla pili ve kabloyu takıp açmayı deneyin.

Daha önce kasayla uğraşırken elinizdeki statik elektrik parçalara gitmiş olabilir mi?

Eğer imkanınız varsa bir arkadaşınızdan anakartınıza uyumlu bir ram alıp o ramle deneyin.

Evet statik elektrik kaçmış olabilir çünkü bu olaydan az bi önce pcnin tozunu almıştım alırkende suluboya fırçası kullanmıştım o statik elektirk yapmış olabilir ama bi arkadaşımdan alamam statik elektrik kaçmışşsa nolcak şmdi ?

Statik elektrik sizden kaçabilir, fırçadan kaçarsa da fark edersiniz, elektrik sıçraması olur [anladınız siz :D]
    Sorunun ram ya da anakart kaynaklı olduğunu anlayabilmek için ram bulmanız gerekiyor bir yerden, ben başka bir yöntem bilmiyorum ayırt etmek için. Bilgisayarı kendiniz mi topladınız, yoksa vatan bilgisayar gibi bir yerden hazır olarak mı aldınız?

Hazır aldım bilgisayarımı Teknosa'dan başka bir ram alsam onunla açılsa benimkiyle açılmasa benim ramlerin işi bitmiş mi demektir ?

Şuan başka bir pcdeyim şimdi dediklerinizi yapmaya gideceğim pili falan çıkartacağım olursa yazarım artık o dediklerinizden sonrada olmazsa servisi arıyacağım

Bekliyorum :) Yanlış hatırlamıyorsam kasayı götürürler 15 iş günü içinde yaoılmış bir şekilde getirirler. Yani ram e falan para harcamayın derim.

İlgilendiğin için teşekkür ederim ben gidip deniyeyim bakalım

Açıldı bilgisayarım pili çıkarıp taktım açıldı

• böyle bir durumda ilk olarak pili çıkarıp takmayı deneyin bugün benimde basıma geldi her seyi söküp taktık ama olmadı son olarak pili çıkartıp taktım çaılıştı ama bu seferde ötmeye basladı speaker dedim ne oluyo ya la bi baktım kasanın içine ram i takmnayı unutmuşum ee her şeyi sökünce işin ustası olarak parça arttırmışım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mido_46

böyle bir durumda ilk olarak pili çıkarıp takmayı deneyin bugün benimde basıma geldi her seyi söküp taktık ama olmadı son olarak pili çıkartıp taktım çaılıştı ama bu seferde ötmeye basladı speaker dedim ne oluyo ya la bi baktım kasanın içine ram i takmnayı unutmuşum ee her şeyi sökünce işin ustası olarak parça arttırmışım

evet bende en son pili çıkarıp taktım ve açıldı şuanda rahat kullanıyorum hiçbir sorun yok

• Sorun o zaman Bios pilinden kaynaklanmıştır.
  • quote:

quote:

quote:

Ram slotlarına iyicene bir üfle. O renk slotlarda çalışmıyorsa öteki renk slotlara tak ve tekrar dene. Dediğiniz problem işlemci ya da ramde sorun olduğunu gösteir.

2 tane slot var ramleri çıkartıp slotlara üfledim toz falan varmış biraz sonra yine taktım ama olmadı

Bios pilini çıkar diyenlerde var nasıl çıkarıcam bios pilini çözer mi çıkarmak ?

Anakartınızda kaç ram ve kaç slot var?

Bios pili denilen şey şu
     Bilgisayarım açılmıyor

Yanındaki metale basınca bu yerinden fırlar. Ama biraz dikkatli olmak lazım, anakartın üstüne düşerse elektriklen falan kısa devre vb vb.. [ben inanmıyorum ama nette öyle dediler bana da ]

Bunu çıkarıp 30 saniye sonra geri takmayı deneyebilirsiniz

Allah razı olsun bios pilini çıkarıp takınca işe yaradı :)

• Aynı sorun nüksetti arkadaşlar
  • Kasayi iyice bi temizle, ram girişleri tozlanmış olabilir
  • Dün elektrik gitti geldi ondan sonra oldu. İlk önce sürekli Hoş Geldinizi ekranında mavi ekran verip reset atıyordu şimdi ramleri falan taktım çıkarttım, BIOS pili vs. herşeyi yaptım ama pc çalışıyor klavye, mouse, ekran yok
  • Servise götürdüm anakart bozulmuş dedi 170 Lira gitti
  • yeni anakart taktılar sanırım modeli nedir ?
  • s.a arkadaşlar ben ekran kartını çıkarıp anakartın kendi ekran katından pc açıp kullandım daha sonra ekran kartı taktığımda pc açıp kapama tuşuna bastığımsa sadece fanlar çalışıyor be saatlerce öyle kalıyor ama ekran kartı ana karttan çıkarıp anakartın kendi soketine taktığımda normal şekilde pc açılıyor bu sayfadaki tüm olayları gerçekleştim yine işe yaramadı . ve ekran kartı normal olarak çalışıyordu daha önceden . şimdi sadece fanılar çalışıyor yardımcı olabilirseniz sevinirim ............
  • Beyler sizin dediğiniz yolları denedim hiçbiri olmadı benim sorunum power tuşuna basıom ve tık bile ses yok hiçbir şey çalışmıo bu hatayı bilen birisi varsa bana sölesin
  • arkadaşlar benim de bilgisayarım açılmıyor.bilgisayarı açıyorum kasanın fanı çalışıyor ışığı yanıyor 5-6 saniye sonra kapanıyor.hiçbir şey yapmıyorum 3-4 saniye sonra tekrar açılıyor.böyle devam ediyor sizce ne olmuştur yardım edinn!!
  • green-sezer adlı arkadaşım senin psu bomlamış yeni psu tak dene :DD masterking senin psuda bomlamış tahminimce
  • merhaba bi sorum olacaktı , bilgisayarımı açtığımda bios ekranı geldi f1 e bastım ve biosun saat ve tarihini ayarlayarak save and exit yaptım ve pc reset att fakat açılmadı sanki elektirk kesilmiş gibi hiç bişey çalışmadı , power tuşuna bastım açmayı denedim ama olmadı, sonra bios pilini çıkardım 10 dk sonra tekrar taktım yine açılmadı, bu kez biosu anakart üzerindeki kısımdan resetledim yani 2 ve 3 getirdim tekrar 1 ve 2 ye taktım slotu ve pc yi açmayı denedim yine açılmadı... belli bi süre sonra kendiliğinden açıldı hard diskler ram ve ekran kartı sorunsuz çalışıyordu, yaklaşıl 2 3 saat sorunsuz bi şekilde çalışan bilgisayarımı kapattım ve belli bi süre sonra tekrar açmak için power tuşuna bastığımda pc yine açılmadı, yaklaşık 10 dakika power tuşuna bastım ve on dakika sonra bilgisayarım açıldı ... sizce bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir bilgi verirseniz sevinirim ....
  • arkadaşlar yardım edebilecek kimse yok mu ??
  • koca forumda bu konuda bişey söyleyebilecek kimse yok mu arkadaşlar !!!
  • Büyük ihtimalle ram sorunun var 2 tane ram varsa ilk önce 1 ini çıkart öyle açmaya çalış olmazsa çıkarttığını tak diğerini çıkartarak yeniden dene açılacakdır pc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratacar_ -- 19 Temmuz 2013; 18:15:51 >
  • abi benimde pc açılmıyo fanlar çalışıyo ama ekran da tık yok no signal deyip kapanıyo bizde bilgisayarı temizlemek için açtık ama sonuç böyle ram leri ekran kartını pili çıkarttık taktık sonuç aynı abi bi el atın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.