Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

bilgisayarım açılırken 'bootscreen' le açılıyor.Bu ne demek

9
Cevap
0
Favori
384
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> bilgisayarım açılırken 'bootscreen' le açılıyor.Bu ne demek
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      9 Mesaj
      12 Ağustos 2005 20:42:24 Konu Sahibi
      xp home bilgisayarım bootscreenle açılıyor.Bu hata mıdır nedir?yoksa trojan falan mı bulaştı?Teşekkürler...

|
      |
      12 Ağustos 2005 20:47:47
      bootscreen derken?
      |
      |
      12 Ağustos 2005 20:53:20 Konu Sahibi
      xp "bootscreen"le mi açılsın yoksa normal mi diye soruyor
      |
      |
      12 Ağustos 2005 21:17:20
      daha önce hiç başka bi tema programı yükledinmi?
      |
      |
      12 Ağustos 2005 21:35:24 Konu Sahibi
      evet yüklendi ama silmiştim herhalde
      |
      |
      12 Ağustos 2005 22:26:28
      o zaman şöyle yap. Bilgisayarım-C:/ --sürücüsünü aç,explorer çubuğundan ARAÇLAR-KLASÖR SEÇENEKLERİ-GÖRÜNÜM ve orda KORUNAN İŞLETİM SİSTEMİ DOSYALARINI GİZLE (önerilen) YAZAN YERDEKİ KUTUCUKTAKİ İŞARETİ KALDIR uygula diyip ordan çık ve C:/ sürücüsüne git orda şeffaf bi şekilde BOOT.İNİ görünür hale gelecektir.onu sağ tıklayıp aç
      [boot loader]
      timeout=30
      default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
      [operating systems]
      multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

mavi olarak yazdığım normal boot ayarları orda senin daha önceden yüklemiş olduğun temaya ait isim ve ayarlar varsa sil ve dosyadan kaydet diyip çıkın

EDİT: bu arada bunları yaptıktan sonra gizli olan dosyaları tekrar aynı ayarlardan gizleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necat -- 12 Ağustos 2005, 22:29:22 >
      |
      |

• Er
      9 Mesaj
      12 Ağustos 2005 22:48:11 Konu Sahibi
      o zaman şöyle yap. Bilgisayarım-C:/ --sürücüsünü aç,explorer çubuğundan ARAÇLAR-KLASÖR SEÇENEKLERİ-GÖRÜNÜM ve orda KORUNAN İŞLETİM SİSTEMİ DOSYALARINI GİZLE (önerilen) YAZAN YERDEKİ KUTUCUKTAKİ İŞARETİ KALDIR uygula diyip ordan çık ve C:/ sürücüsüne git orda şeffaf bi şekilde BOOT.İNİ görünür hale gelecektir.onu sağ tıklayıp aç
      [boot loader]
      timeout=30
      default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
      [operating systems]
      multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
      mavi olarak yazdığım normal boot ayarları orda senin daha önceden yüklemiş olduğun temaya ait isim ve ayarlar varsa sil ve dosyadan kaydet diyip çıkın

EDİT: bu arada bunları yaptıktan sonra gizli olan dosyaları tekrar aynı ayarlardan gizleyin

Aynen yaptım diğerini sildim yalnız dosya kaydet dediğim zaman boot ini dosyası yaratılamıyor diyor yani kaydedemiyorum.Farklı kaydet dediğim zaman da"değişikliği kaydetmek için farklı bir dosya adı kullanın " diyor.Ne yapcamm yardım
      |
      |

• Binbaşı
      1070 Mesaj
      12 Ağustos 2005 22:52:09
      boot.ini dosyasına sağ tıklayarak özellikleri aç ve ordaki salt okunur yazan yerde işaret varsa kaldır uygula diyip kapat o zaman olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necat -- 12 Ağustos 2005, 23:00:58 >
      |
      |
      12 Ağustos 2005 23:05:27 Konu Sahibi
      hocam dediklerini aynen yaptım ve bu dertten kurtuldum içten teşekkürlerimi sunuyorum...Sağolasın.
      |
      |
      12 Ağustos 2005 23:08:58
      quote:

Orijinalinden alıntı: volkan000

hocam dediklerini aynen yaptım ve bu dertten kurtuldum içten teşekkürlerimi sunuyorum...Sağolasın.

geçmiş olsun
      |
      |
haberler
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,159
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.