Şimdi Ara

Bilgisayarı kapatıyorum, 2 saniye sonra kendiliğinden açılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İkinci el bir anakart alıp yeni bir pc topladım. anakartım gigabyte z77d3 1155 pin, i5 3570K işlemci ve 16 gb ram var.

Sorunum başlıktan da görüneceği üzere pcyi kapatıyorum, 2 saniye sonra kendiliğinden açılıyor. Ne yaptıysam çözemedim delireceğim. Tüm otomatik açılma ayarlarını kapattım, BIOS güncelledim, BIOS'dan tüm ayarlara tek tek baktım bulamıyorum.

Allah rızası için destek olun. İçinden çıkamadım bu işin.

EDIT: PCyi açınca chrome'da yada internet explorerda bir önceki oturumda açık olan sekmeler otomatikman açılıyor. sanki uyku moduna giriyor bilgisayar, kapanmıyor.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertcnoz -- 9 Şubat 2019; 13:20:20 >

• anakarta power butonun takılı olan jumper ını çıkar bakalım belki kasanın butonu bozuktur
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord276

anakarta power butonun takılı olan jumper ını çıkar bakalım belki kasanın butonu bozuktur
    Cevabın için teşekkürler.

Denedim power butonunun bağlantısını çıkartıp tornavida ile kontak yapıp çalıştırdım, yine aynı problem ile karşılaştım.

Kafayı sıyıracağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord276

anakarta power butonun takılı olan jumper ını çıkar bakalım belki kasanın butonu bozuktur
    Eger oyle olsaydi pc acilirken kendilinden kapanirdi bios pilini cikar tak bosuna tum ayarlarla ugrasma kas yapim derken goz cikarir pc yi bozabilirsin pili cikarip 2 dk sonra takarsan sifirlanir zaten(eger biosla alakasi varsa)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: biyardım

Eger oyle olsaydi pc acilirken kendilinden kapanirdi bios pilini cikar tak bosuna tum ayarlarla ugrasma kas yapim derken goz cikarir pc yi bozabilirsin pili cikarip 2 dk sonra takarsan sifirlanir zaten(eger biosla alakasi varsa)

Alıntıları Göster
    Bios pilini çıkarıp anakartı deşarj edip tekrar taktım. Yine olmadı.

Windows ayarlarından hangilerini yapmam lazım acaba ya?
  • Laptopta başıma geldi, bebeğim üzerinde tepinip ağzını burnunu kırınca düzeldi. Evde bebek varsa ver kucağına izle sadece.

PowerPoint ile ilgili bir sorun hocam.

• yok mu destek olabilecek bir babayiğit?

Bu sorun beni bunaltıyor. lütfen yardımcı olun
  • Dedigimi yaptin mi bios pilini cikar 5 dk sonra tak clr fakan yap

• pili değiştir. bu sorun genellikle Gigabyte anakartta olur. ana konuda bahsetmiştim.
  • bilgisayarın kapanmıyor ve çöküyor. çöktüğü için de açık olan sayfalar karşına geliyor yine veya sorar geri açmak ister misin diye. bu ne olabilir, bozuk sürücü, bpzuk dosya yani hangi bazen pc yi hızlı kapatmak için fişi çekeriz veya düğmeye basarız illegal kapatma yaparız. bunlar dosya bozulmalarına sebep olabilir. bios pili bitik ise yapar demiş üyemiz bana hiç denk gelmedi. ölçü aletin var ise pili ölçebilirsin.
  • Aga tek ihtimal windows ile ilgili gibi geldi bana. Virüs olabilir. Formatla kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

bilgisayarın kapanmıyor ve çöküyor. çöktüğü için de açık olan sayfalar karşına geliyor yine veya sorar geri açmak ister misin diye. bu ne olabilir, bozuk sürücü, bpzuk dosya yani hangi bazen pc yi hızlı kapatmak için fişi çekeriz veya düğmeye basarız illegal kapatma yaparız. bunlar dosya bozulmalarına sebep olabilir. bios pili bitik ise yapar demiş üyemiz bana hiç denk gelmedi. ölçü aletin var ise pili ölçebilirsin.
    Bro şimdi format attım aynı problem devam ediyor. BIOS pilini çıkarıp taktığım da olmuşyu
    o da çözüm olmadı ama. değiştirmeyi deneyeyim.

şimdi işin yoksa 100 gb oyun güncelleme falan uğraş dur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omisis046

Aga tek ihtimal windows ile ilgili gibi geldi bana. Virüs olabilir. Formatla kardeşim.
    format da çözmedi işi.

Acaba anakartın BIOS pilinin oralarda bir devre problemi mi var?
  • Aynı sorun benim de başıma geldi. Fanlar dahil her şeyi söktüm.Sadece ram ve 1 tane hdd bıraktım anakartın üzerinde. Açtım kapattım ve açılmadı. Sorunun tekrar etmediğini gördüm. Sonra ekran kartını taktım sorun yok. hdd leri taktım sorun yok. Kasa nın üst fanını taktım sorun tekrar başladı. Fanı anakart üzerinde ki devir kontrolü yapan yere takmıştım. Fanın bir kablosunun kırık olduğunu tespit ettim. Kabloyu tamir ettim sorun kalmadı. Siz de aynı yolu izlerseniz arızanın nereden kaynakladığını tespit edebilirsiniz. İnsana şaka gibi geliyor ama ben de 2 gün uğraştım bios format falan. Arıza fan kablosu çıktı. Dediğim gibi parçaları tek tek takarak sorunun neden kaynaklandığını bulabilirsiniz.
  • İşletim sisteminde sorun yoksa donanımlardan birisinde kesin olarak arıza var. Bu sorun genelde güç kaynağı ve/veya anakart da arıza olduğu zaman ortaya çıkar. İmkanın varsa ikisini de değiştirerek dene yoksa genel olarak bütün donanımları eksilterek tek tek dene bakalım sorun neyden kaynaklanıyormuş ve kablo bağlantılarını da kontrol et. Bios pili demişler ama 1.000 e yakın sorunlu cihazı elden geçirdim bios pilinden kaynaklı kapanmayan cihaza denk gelmedim.
  • güç seçeneklerinde kapatma tuşu uyku ya mı ayarlı ?
    yada kasanın açma/kapama switchinde bir sorun olabilir
    psu nun güç tuşunu kapat ve biraz bekle
    sonra tekrar aç bakalım kendiliğinden açılacak mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpazJR61

güç seçeneklerinde kapatma tuşu uyku ya mı ayarlı ?
    yada kasanın açma/kapama switchinde bir sorun olabilir
    psu nun güç tuşunu kapat ve biraz bekle
    sonra tekrar aç bakalım kendiliğinden açılacak mı
    selamlar.

power düğmesinin switchini çıkartıp baktım. aynı problem devam ediyor switch sorunlu değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AIRMURAT

Aynı sorun benim de başıma geldi. Fanlar dahil her şeyi söktüm.Sadece ram ve 1 tane hdd bıraktım anakartın üzerinde. Açtım kapattım ve açılmadı. Sorunun tekrar etmediğini gördüm. Sonra ekran kartını taktım sorun yok. hdd leri taktım sorun yok. Kasa nın üst fanını taktım sorun tekrar başladı. Fanı anakart üzerinde ki devir kontrolü yapan yere takmıştım. Fanın bir kablosunun kırık olduğunu tespit ettim. Kabloyu tamir ettim sorun kalmadı. Siz de aynı yolu izlerseniz arızanın nereden kaynakladığını tespit edebilirsiniz. İnsana şaka gibi geliyor ama ben de 2 gün uğraştım bios format falan. Arıza fan kablosu çıktı. Dediğim gibi parçaları tek tek takarak sorunun neden kaynaklandığını bulabilirsiniz.
    Dostum selam.

Ram cpu ve anakart dğeiştirdim. ramleri ayrı ayrı deneyeyim belki onlardna kaynaklı bir problem olabilir. aynı hdd power ekran kartı ve ssd ile başka anakart cpuve ram kullandım sorun yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KahveDüşkünü

İşletim sisteminde sorun yoksa donanımlardan birisinde kesin olarak arıza var. Bu sorun genelde güç kaynağı ve/veya anakart da arıza olduğu zaman ortaya çıkar. İmkanın varsa ikisini de değiştirerek dene yoksa genel olarak bütün donanımları eksilterek tek tek dene bakalım sorun neyden kaynaklanıyormuş ve kablo bağlantılarını da kontrol et. Bios pili demişler ama 1.000 e yakın sorunlu cihazı elden geçirdim bios pilinden kaynaklı kapanmayan cihaza denk gelmedim.
    bios pili değiştirdim onu da eliyorum, işe yaramadığı dediğin gibi. sıra sıra hepsini takıp deneyeceğim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.