Şimdi Ara

Bilgisayarı kapatırken Harddisk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, Bilgisayarımı kapatırken önce harddiskleri kapıyor ve 1 saniye sonrada komple kapanıyordu.
    Bu şekilde herşey normal idi. Şimdi aynı anda kapanıyorlar ve harddisk den ciiuvvv şeklinde ses geliyor.
    Format atmıştım düzelmişdi. 2 ay geçti yine başladı. Bu sorun kayıt defteri problemi gibi geliyor.

Yardımlarınız rica ederim. Saygılarımla.

• Çipset sürücülerinde de olabilir problem.
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Asus'un sitesinden anakartım için çıkan son chipset driverı yükledim. Ama değişen bir şey olmadı.
    Harddisleri kapat sonra gücü kes. Şeklinde windows ayarı nereden ayarlanır acaba. Bir başka konuda, bilgisayarı kapat dediğimde windows
    uykuya geçen harddiski neden uyandırıp harddiskin devrini almasını bekleyip sonra kapatıyor ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erohan

Cevabınız için teşekkür ederim. Asus'un sitesinden anakartım için çıkan son chipset driverı yükledim. Ama değişen bir şey olmadı.
    Harddisleri kapat sonra gücü kes. Şeklinde windows ayarı nereden ayarlanır acaba. Bir başka konuda, bilgisayarı kapat dediğimde windows
    uykuya geçen harddiski neden uyandırıp harddiskin devrini almasını bekleyip sonra kapatıyor ki ?

Kapanırken normal o, cache'deki bilgileri yazdırıyor olabilir ama normal şartlar altında harddiski çalıştırdıktan sonra kapanmadan önce tekrar durdurması lazım.

Onun bir ayarı yok malesef.
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Mecburen format attım. Yoksa harddiski bozucaz :D Eskisi gibi oldu, hatta 2 saniye gibi harddiskleri kapatıp bekliyor. Sonra elektriği kesiyor. Tek çözüm bu artık bidaha olursa yine format atarız :)

Sağolun kolay gelsin ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erohan -- 29 Kasım 2017; 15:30:21 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.