Şimdi Ara

bilgisayarı açtığımda iki seçenek çıkıyor 1.windows xp yi başlat 2.windows xp yi kur bende başlat di

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar ben bikaç ay önce bilgisayarıma format atarken bu yarım kaldı şimdi her bilgisayarı açtığımda iki seçenek çıkıyor 1.windows xp yi başlat 2.windows xp yi kur bende başlat diyerek açıyorum bilgisayarı bunu nası düzeltebilirim yardımcı olabilirmisiniz...şimdiden teşekkür ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi findecano -- 1 Haziran 2007; 21:22:28 >

• format yarım kaldı sonra tekrardan format attın mı yoksa aynen devam actın kullanmaya mı çalışıyorsun..
    öle ise bi temiz format at sonra windows u kur temiz temiz kullan
  • ya aslında biraz karışık oldu olay atmaya çalıştım olmadı sorun çıktı eski dosyalar yerinde duruyo gözüküyodu ama hiçbiri aktif değildi tekrar tekrar üstüste format atmaya çalıştım eskiden virüs yada trojenlerden dolayı hatalar veriyodu onları vermez oldu virüs taraması da temiz çıkmaya başladı bende bu şekilde bıraktım şu an bil da bi sorun yok format atmadan daha doğrusu atmaya çalışmadan önce herşeyde hata veriyodu şimdi tek sorun dediğim gibi bil ı açarken benden onu sormasını istemiyorum direk başlasın istiyorum...
  • arkadaşım,çalıştırdan msconfig yaz,çıkan menüde, boot-ını aç,buradan sistemin birisini sil.düzelir. bendede 2 tane xp gözüküyordu buradan birisini kaldırdım düzeldi.kolay gelsin.
  • baştan temizce format at (diskleri baştan bölümleyerek)
  • boot ini dosyasına bak derim bilgisayarım sagtık /ozellikler /gelişmiş/balangıç kurtarma seç/ ayarlar /düzenle dediginde yukardaki satır aşagıdaki şekilde olmalı yanlız bunu yapmadan önce yedek almanı öneririm birçok kişi bu şekilde çözmüş [biraz riksli] denemek sana kalmış

[boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
  • kadir26 arkadaşım dediğin gibi yaptım silmedi ama başlat seçeneğini varsayılan olarak yaptım şimdi seçenekler çıkıyo ama benim bişe yapmam gerekmiyo kendi kendine başlıyo sorum düzeldi yani tüm arkadaşlara teşekkür ederim....
  • Bilgisayarıma sağ tıkla -> Özellikler -> Gelişmiş -> Başlangıç ve Kurtarma -> Ayarlar orada işletim sistemlerini gösterme süresi var onu 1sn yap (ya da istediğin gibi)

Not: Varsayılan İşletim Sistemi kısmında doğru seçimi yaptığına emin ol!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.