Şimdi Ara

Bilgisayardan gelen garip kurbağa sesi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar son bir kaç gündür yaşadığım bir sıkıntıyı dile getirmek isterim. İmzamdaki sistemde yer alan bilgisayardan hiç abartmıyorum 5-10 dakika arayla oyun oynarken veya masaüstündeyken aşağıdaki videonun 31. saniyesindeki kurbağa sesine benzer bir ses geliyor. Bilgisyar Anakart BIOS üstündeki OC mode kısmından OC'lu ve XMP açık. Ayrıca ekran kartı Asus GPU Tweak 2 üzerinde OC mod'unda hani bilgisayarın durumunu bilin diye söylüyorum. Ayrıca PC'ye format attım haftasonu sırf windows 10 creators update'i silmek amacıyla NVidia ile uyumsuzluğundan dolayı. SOn durum budur tavsiyeniz bu durumu yaşamış biri yardımcı olursa sevinirim.

KURBAĞA SESİNİN LİNKİ-31.saniye ile 34 arası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xef1ONYX -- 3 Ekim 2017; 12:19:15 >

• Bir veterinere gosterseniz iyi olur hocam pcyi. :))

Anakart ya da psu da bir problem olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.
    Bilgisayarda ki Seagate 4TB(2x2TB Harddiskleri çıkarıp sesi tekrar kontrol ettikten sonra sonucu yazarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz976

Merhaba.
    Bilgisayarda ki Seagate 4TB(2x2TB Harddiskleri çıkarıp sesi tekrar kontrol ettikten sonra sonucu yazarsınız.

Eyvallah hocam tam da benim aklımdan geçeni söylediniz. Akşam eve geçince ilk iş onu yapacağım. Faydalı yorumunuz için teşekkür ederim. Umarım harddisklerden birinden kaynaklıdır.
  • Rica ederim.
    Bu arada eğer ses harddisklerden geliyor ise, harddisklere Bad Sectör taraması yaptırıp, eğer Bad Sector var ise harddisklerin içinde ki verileri mutlaka yedekleyin.
    Not: Toplamda 4Tb harddisk için Bad Sector taraması uzun sürecektir ancak, taramanın uzun sürmesi harddisklerin içinde ki verilerinizi kaybetmekten iyidir.
  • yilmaz976 kullanıcısına yanıt
    hocam 2 tane 2 tb harddisk var sanirim hangisi oldugunu biliyorum cunku hd tune ile baktigimda bad sector yoktu ancak hddisk sicakliginda uyari veriyordu

• Tekrardan merhaba.

Sonucu bekliyorum.

Hocam şimdi hatırladım hd tune ile baktığımda o 2tblık harddisklerden birinde Air Flow Temperature kırmızıydı. halbu ki aida64 ile baktığımda sıcaklık 30'larda geziyordu
  • Farklı programlar ile bakmak bana göre iyidir en azından genel bir bilgi verir, onun haricinde bir diğer yöntem ise, fiziki olarak sesin geldiği yeri bulmaktır, böylece sonucu daha net olarak ortaya çıkartır, eve geçtiğinizde sesin kaynağını bulmaya çalışırsanız çok daha iyi olur.

Aynen üstad, şu kurbağa sesi nerden geliyor bir tespit etmem lazım gece gece bir anda vıraklar gibi ses gelince insan ürkmüyor değil.
  • Sanki fanlara kablo çarpıyormuş gibi bir ses

Üstad dün eve gittim önce problem olduğunu düşündüğüm harddiski yedekledim. Sonra bir biçimlendireyim dedim ve biçimlendirdim. NTFS formatındaki harddisk RAW formata dönüştü :D bir program ile NTFS yapayım dedim baktım çok uzun sürecek bıraktım. Sanırım RAW formata dönüştüğü ve sistemde hiçbir işlevi olmadığı için çalışmıyor o yüzden de dün kurbağa sesini hiç duymadım. :D... Yalnız bugün yine bir format atacam pc'ye anlamadığım bir şekilde Division oynarken sistemde ani takılmalar oluyor. olay görüntüleyicisine baktığımda livekernell de hata raporluyor.
  • Sorun Harddisk,te belli oldu, RAW'a dönüşen diski NTFS'ye çevirmenin yolu adlı makale var bu forumda, incelemenizi tavsiye ederim.
    https://forum.donanimhaber.com/raw-a-donusen-diski-ntfs-ye-cevirmenin-yolu--58112407

Live Kernel hatası ise Video Kartı ve bağlantılı olarak harici ses kartı ve harici takılan diğer donanımlar ile ilgi imiş, ekran kartını son sürüm sürücüye ve hata devam ediyor ise sırası ile daha önce ki sürücüye dönmek belki çözüm olabilir, denemekte fayda var.

Kişisel Not: Arızalı olduğunu düşündüğümüz Harddisk,ten verilerinizi kurtarmanıza sevindim.
    Anlamıyorum ki 1 ay öncesine kadar gayet iyiydi şu creators updateden sonra saçmalamaya başladı sistem oyunlarda. sonra geforce experience system tray'ı yok oldu sil yük sil yükle geri gelmedi format attım yine aynı sıkıntı bu son formatım olacak bakalım ne olacak şimdi internet hızlıyken iş yerinde sürücüleri indiriyorum :D
  • Sonucu bekliyorum.
  • Evet ustad yaptim hic o programlara gerek yokmus direk windowsun disk bolme yerinden halloldu once sildim sonra tanimla dedim. Simdi format attim bilgisayara ve o diski tanimladim ya ayni ses tekrar geldi. aorun harddiskten kaynakliymis o halloldu formati attim simsi suruculeri kurmak kaldi tesekkur ederim yardimlarin icin.

• Başlıktan bu konuya nasıl vardım bende anlamadımhttps://www.youtube.com/watch?v=AgmhzjkC5GA
  • ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Ahahaha youtube be hocam. Bir girdi mi sonu oralar oluyor

• Rica ederim, sorunu bulduk, artık çözüm sizde.
    Aynen üstadım. Artık bütçe ugyun olduğunda bi Toshiba P300 veya Seagate Barracuda Compute alırız :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.