Şimdi Ara

Bilgisayarda Gezinirken ve Oyunda Donma Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, birkaç gündür sürekli bilgisayar işlemlerimde ve oyun oynarken donma yaşıyorum.

Ekran kartı: GTX 750 Ti
    İşlemci: E6300 LGA 775
    Anakart: Gigabyte g41m-combo
    Harddisk: 150 GB
    Ram: 4 GB

Bu işlemciyi overclock halinde baya bir süredir kullanıyordum ve gayet de rahattı oyun performansı çünki sadece lol oynuyordum. Lolde saçma sapan yerlerde ani fps düşüşleri ve o civarlarda birkaç saniye kalışı ile fark ettim. Sonrasında ise
    google'da gezerken bile donmaların yaşandığını belirledim. Sorunu işlemci'de buluyorum ve xeon e5450 LGA 775 uyumlu bir işlemci ile çözüleceğini umuyorum lakin sorun haddiskte de olabilir diyor arkadaşım. Bunu nasıl tespit edebiliriz yardımcı olur musunuz? (İşlemci ve ekran kartının uyumsuzluğunun kusuruna bakmayın :( )

Harddisk alanında gayet boş yer var. Bilgisayarı uzun yıllar kullandım ve bu sene ekran kartı, PSU ve ram değiştirmiştim. İşlemcinin termal macunu var. Format atalı çok olmadı 3-4 gün belki de. Fakat hala devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocabaskan -- 9 Kasım 2019; 21:21:38 >

• Sorununuz muhtemelen ram ya da hdd kaynaklı en doğrusu hdd ve ram için benchmark yapın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TheArchaeologist kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarda Gezinirken ve Oyunda Donma ProblemiBilgisayarda Gezinirken ve Oyunda Donma ProblemiBilgisayarda Gezinirken ve Oyunda Donma ProblemiBilgisayarda Gezinirken ve Oyunda Donma Problemi

Health kısmında Sarı veya kırmızı herhangi bir çizgi çıkmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocabaskan -- 9 Kasım 2019; 22:34:40 >

• TheArchaeologist kullanıcısına yanıt
    Ram olarak da çalıştıra mdsched.exe yazdım. Bilgisayar açılınca bir sorun olmadığına ilişkin bir bildirim gördüm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.