Şimdi Ara

bilgisayarda birşey yokken görüntü gelmemeye başladi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
81
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dün gece kullanmiştim hiç birşey yoktu.Sabah açtiğimda fanlar son seviyede çalişmaya başladi ve ekrana görüntü gelmedi. 3 4 reset sonrasi denemem ekrana görüntü geldi açildi.Fakat çok yavaşti ssitem kullanima baktim ram %95 civari kullaniliiyordu işlemci %5 fln. Sonra reset atti fanlar yine son seviye çalişmaya başladi.ekrana yine görüntü gelmedi.Daha da 6-7 reset denedim gelmedi. fanlar da ilk seferki gibi degil de powera bastigim anda fan çalişiyor fakat sonrasinda normal hizda çalişiyor fakat ekranda görüntü yok.

(not : sorunla karşilaştiktan sonra işlemci ekran karti herseyi actim tozunu felan aldim takarken ekran kartinin power kablosunu takmayi unutmusum zaten direk alarm verdi.5 sn felan sürdü birşey olmaz heralde ondan.)

• ramlarde problem olabilir.
    EKran kartına bişey olmaz.
  • acheron34 kullanıcısına yanıt
    benim kafam sabah ilk açtiğimda fanlarin son seviye çalişmasında kaldi.sebebi anakart olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: selowan

benim kafam sabah ilk açtiğimda fanlarin son seviye çalişmasında kaldi.sebebi anakart olabilir mi?

ilk açılışta demurrage voltajı sonucu fanlar yüksek hızda kısa süreli çalışabilir.
    eğer 2 ram varsa. teker teker sökerek deneyin. yada elinzide uymlu başka ram varsa onunla denemenizi tavsiye ederim.
    Anakart inşallah değildir. ama anakartın gitme olasılığıda muhtemel.
  • acheron34 kullanıcısına yanıt
    geçen haftadan beri bakamamiştim.bugun 2 resette açmaya başardim.yaklaşik 40dk kullandimda yine reset atti siyah ekran fanlar son hiz yani ayni hata.
    anakartta 4 slot var 2 ram takiliydi teker teker denedim.er slotu ayri ayri denedim her ram için görüntü gelmedi malesef.işletim sistemi windows 7 ramlerin teki 2gb sorun olmaz sanirim zaten açilişta da görüntü gelmiyor.bugun arkadaştan ekran karti deniyeceğim ama anakart ve işlemci bulabilir miyim sikinti .
    Acaba yazilimsal bir problem mi ki ? Birdaha açmayi başarirsam direk format aticam zaten.
  • edit.Başka ekran karti denedim sorunsuz açildi.O zaman ekran kartinda nasil bir sorun var.Normalde çok zorlayinca yanar felan deniyor ama ben sabah açinca sorun oldu?Ve 2 kere daha açmayi da başardim acaba ne olmuş olabilir halen düşünüyorum.
    (takdiğim ekran karti extra güc istemiyordu benim ekran karti extra güç yuvasi var acaba sebeb ondan midir macun desem geçen sene yenilemiştim??
  • Sorun psu kaynaklı olabilir. Başka bir psu ile deneyebilme şansınız var mı ?
  • Symmethra kullanıcısına yanıt
    psu sikinti hocam bulamam herhalde.çevremde tüm tanidiklarda ya laptop var ya da 300 watlik psulu kasa.Psu da zaten kolay cikarilan bir parça da değil.Ama bulmaya çalişirim psu dan olabilceğini düşünüyorsaniz.
    ya da ben direk ekran kartini arkadaşa götürüp denetiyim daha kolay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selowan -- 21 Şubat 2017; 0:9:19 >
  • selowan kullanıcısına yanıt
    Evet kolay çıkartılmıyor ama sorun o olabilir diye düşünüyorum. Bulabilirseniz iyi olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.