Şimdi Ara

Bilgisayara Müzik seti kolonlarını çalıştırmak / kolonlarını bağlamak (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
1
Favori
15.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dileğim çalışması,, bence büyük ihtimal kırmızı besleme kablosundan. YaniPSU dan gelen kırmızı kablo..
    Psu daki sarı kablolar +12v,, kırmızı kablo ise +5v. Anfiniz 12v ile çalıştığı için. +12v=sarı kablo. eksi siyah..
    Başkasorun göremedim,,, anfiyi sunopy nin kulaklık yerine takmayın, pc ses kartına takın!.
  • Soğutucusuz,, yada soğutucya VİDAlamadan çalıştırmayın. Yapıştırıcı olmaz,, uğraştığınızı biliyorum fakat deneme amaçlıda olsa şuanda ısınıp yanabilir. TDA7377 entegresi.
    yakınınızda hurdacı-eskici yada tv - pc tamircisi varsa,, çıkma soğutucu alabilrsiniz.. bluemaviden almadınızmı? Hine size 3mm somunlu vida ve soğutucuyu entegre vida yerine göre delmeniz lazım. Kolay Gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Fırtına

Soğutucusuz,, yada soğutucya VİDAlamadan çalıştırmayın. Yapıştırıcı olmaz,, uğraştığınızı biliyorum fakat deneme amaçlıda olsa şuanda ısınıp yanabilir. TDA7377 entegresi.
    yakınınızda hurdacı-eskici yada tv - pc tamircisi varsa,, çıkma soğutucu alabilrsiniz.. bluemaviden almadınızmı? Hine size 3mm somunlu vida ve soğutucuyu entegre vida yerine göre delmeniz lazım. Kolay Gelsin.

Bluemaviden sogutucu aldim yalniz delemedim videoda var fark etmedinizmi ? Simdi kirmiziyi cikarip sari takacagim terminalde baglamada felan sorun yok degilmi ? Sogutucuyuda sanayide deldiricez sanirim yaninada fan felan koyarim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Dileğim çalışması,, bence büyük ihtimal kırmızı besleme kablosundan. YaniPSU dan gelen kırmızı kablo..
    Psu daki sarı kablolar +12v,, kırmızı kablo ise +5v. Anfiniz 12v ile çalıştığı için. +12v=sarı kablo. eksi siyah..
    Başkasorun göremedim,,, anfiyi sunopy nin kulaklık yerine takmayın, pc ses kartına takın!.

Arkadaşlar güç kısmına sarı ile siyah tı dimi yanlış yok ? Yaptım sarı ile siyahı devre çalıştı ama yinede ses gelmedi acaba aux kablosumu almam gerekiyor ? Ben elektronikçiden 2 tane 3.5mm jack aldım birde hoparlör kablosu normal gibi siyahı büyük kısıma maviyi kücüğe taktim denedim çalışıyordu sonra uzatmanın diğer kısmına da aynı şekilde yaptım benim mi yanlışım var ? Aux al derseniz bugun gidip alıcam pc ile devreyi aux ile bağlıyoruz dimi oda doğru ?

• Hoparlorü bağlayıp,, ses giriş yerine elinizle dokununca dızzzzz caazzzzzzz ziiivvvvv bırrrrttttt gibi sesler gelmesi lazım. RCA(kırmızı-beyaz) ve -- 3.5mm uçlu stereo aux kablosu. Soğutucu sağbitlemeden devreyi çalıştırmayın,, 4mm tığ ile herhangibir yerde (maragoz-demirci gibi..) Devredeki siyah malzemeyi buraya sağbitliyeceksiniz, somunlu vida ile. Entegrenin sağında ve solunda iki tane yuva var, oraya göre deldireceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 14 Haziran 2013; 13:46:17 >
  • quote:

Hoparlorü bağlayıp,, ses giriş yerine elinizle dokununca dızzzzz caazzzzzzz ziiivvvvv bırrrrttttt gibi sesler gelmesi lazım. RCA(kırmızı-beyaz) ve -- 3.5mm uçlu stereo aux kablosu. Soğutucu sağbitlemeden devreyi çalıştırmayın,, 4mm tığ ile herhangibir yerde (maragoz-demirci gibi..) Devredeki siyah malzemeyi buraya sağbitliyeceksiniz, somunlu vida ile. Entegrenin sağında ve solunda iki tane yuva var, oraya göre deldireceksiniz.

entegrede sadece tda 7377 de ve plakanın üstünde 1 adet delik var ben tda7377yi soğutucuya koydum ve yuvarlağı kalemle çizdim şimdi demirciye gidiyorum
  • quote:

Hoparlorü bağlayıp,, ses giriş yerine elinizle dokununca dızzzzz caazzzzzzz ziiivvvvv bırrrrttttt gibi sesler gelmesi lazım. RCA(kırmızı-beyaz) ve -- 3.5mm uçlu stereo aux kablosu. Soğutucu sağbitlemeden devreyi çalıştırmayın,, 4mm tığ ile herhangibir yerde (maragoz-demirci gibi..) Devredeki siyah malzemeyi buraya sağbitliyeceksiniz, somunlu vida ile. Entegrenin sağında ve solunda iki tane yuva var, oraya göre deldireceksiniz.

Hocam 2 sorum olacak bluemaviden 750385 aldım da bu motoru nasıl çalıştırırız üstünde 2 tane demir var kablo takılması için psudan hangi kablolar gerekli olur ? birde pille felan çalışırmı ?

Aynı şekilde elimde 1 tane fan var eksoz fan bunu 7377 ye tutucam biraz etkisi olsun diye fandan 3 kablo çıkıyor kırmızı sarı siyah bende psudan kırmızı sarı siyah kablo çıkartıp uçlarını lehimlemem mi gerekiyor ?

• birde 753946 bundan aldımda bunu mıkrofon haline getirebilirmiyim ?
  • Devre plakası hiç önemli değil,, önemli olan tda7377 entegresinin sırtındaki metal yüzeyin, aliminyum soğutucu ile monteli olması.http://www.fystore.com/i/69/TDA7377-Stereo-Audio-power-amplifier-board-with-KRC-86B-Bluetooth-module-Car-amplifier-module-p346664.jpg http://image5.sahibinden.com/photos/22/64/72/122226472rwr.jpg
    http://c1301.hizliresim.com/15/u/jdlst.jpg
    Abi pardon yaa, ben diğer entegrelerle karıştırdım.. Evet tda7377 de 1 tane sağbitleme yeri var.

• quote:

Orijinalden alıntı: JEANT

birde 753946 bundan aldımda bunu mıkrofon haline getirebilirmiyim ?

Kullanabilmeniz için,, stereo jak almıştınız ya.. normalde anfiye bağlarken (küçüç uç- sağ+,, diğer küçük uç sol+ ve uzun olan eksi). Mikrofona bağlarken, küçük uçları birleştirip mikrefonun +sına, eksiyide eksisine bağlayıp,, pc nin mıcrefon girişine takıyorsunuz.
  • quote:

quote:

Hocam 2 sorum olacak bluemaviden 750385 aldım da bu motoru nasıl çalıştırırız üstünde 2 tane demir var kablo takılması için psudan hangi kablolar gerekli olur ? birde pille felan çalışırmı ?

Aynı şekilde elimde 1 tane fan var eksoz fan bunu 7377 ye tutucam biraz etkisi olsun diye fandan 3 kablo çıkıyor kırmızı sarı siyah bende psudan kırmızı sarı siyah kablo çıkartıp uçlarını lehimlemem mi gerekiyor ?

Motorunuz,, 3.3v bunu pcpowerine bağlamak için, turuncu ve siyahı kullanacaksınız.
    Diğer fan için ise,, siyahı sağbit bağlayın,, önce kırmızıyı deneyin, sonra sarıyı deneyin. ikisini beraber bağlamayın. hangisi normal çalışırsa.

• quote:

quote:

birde 753946 bundan aldımda bunu mıkrofon haline getirebilirmiyim ?

Kullanabilmeniz için,, stereo jak almıştınız ya.. normalde anfiye bağlarken (küçüç uç- sağ+,, diğer küçük uç sol+ ve uzun olan eksi). Mikrofona bağlarken, küçük uçları birleştirip mikrefonun +sına, eksiyide eksisine bağlayıp,, pc nin mıcrefon girişine takıyorsunuz.

Hocam kusura bakma tam anlayamadim simdi bu mikrofonun 2 adet kablosu var siyah ve kırmızı... simdi ben araya kablo koyacakmiyim yoksa kendi kablosuda yeter .. baglama kismina gelince siyah uca uzun kısmı kırmızıyada kucuk kismi baglamiyor muyuz ?

• İstediğiniz şekilde bağlayın,, fakat teknik olarak kırmızı kabloyu, 3.5mm stereo jakın 2kısa ucuna beraber bağlıyacaksınız.
  • quote:

İstediğiniz şekilde bağlayın,, fakat teknik olarak kırmızı kabloyu, 3.5mm stereo jakın 2kısa ucuna beraber bağlıyacaksınız.

Peki tamam deniyeceğim inşallah güzel ses verir

• quote:

İstediğiniz şekilde bağlayın,, fakat teknik olarak kırmızı kabloyu, 3.5mm stereo jakın 2kısa ucuna beraber bağlıyacaksınız.

ses olmadı bende gittim mikrofon aldım neyse :) Benim meşhur bimden aldıgım dbk matkap az gelince bauhaus dan 200 liraya bosh matkap aldım pamuk helva gibi deldi somunlu vida da aldım oradan sabitledim sorun yok şuan :)

Size bir sorum olacak yeşil kabloyu siyah kabloyu birleştirince güç kaynağı çalışıyor tam çalıştırdığım anda kolonlardan vuuuup diye bir ses çıkıyor ama 2 saniye sürüyor bu kolonlara zarar verir mi ?

Terminale bağlı değil kablolar terminale bağlı olunca 1 kolondan ses çıkmıyor.

bir sorum daha olacak bu terminal neyi koruyor ? Yani ilk çalıştırma anında koruma oluyormu ? yoksa sadece hoparlörün kablolarını entegreden çıkarmak yerine terminalden çıkarması mı faydalı oluyor ?

• Sağdece bağlantı avantajı ve kolaylığı açısından terminal kullanıyoruz.. başka türlü değil. tam deymiyordur falan.
  • quote:

Sağdece bağlantı avantajı ve kolaylığı açısından terminal kullanıyoruz.. başka türlü değil. tam deymiyordur falan.

tamam o zaman terminale şu anlık gerek yok. Tekrar teşekkür ederim en başından beri yardımların için şu an çok güzel çalışıyor.

Bassları ayrı olarak ayarlayabilirmiyim ? çok zor olmasza
  • quote:

Arkadaşlar eskiden kalma sanırım radyodan çıkma 2 adet sony kolonum var sağlam bişeye benziyorlar ama bilenler daha iyi anlar şuan onları buldugumda ayrı ayrı 2 kabloları vardı siyah ve kırmızı gittim 3.5mm jack aldım lehimledim. Sonra 2 li giriş yeri olan jacktan alıp bunları birleştirdim pcye taktım ses çok az geliyordu herşey full ama ses azdı bende kolonların ses ayarlayıcılarının olmadıgını farkettım sonra gıttım 1+1 dandik bi kolonu pcye bağladım sonra dandik kolonun bi girişi vardı orayada kolonların oldugu jackı taktım sonra dandik olan 1+1 in ses ayarlama şeyiyle hallettim ama özellikle üstünde twin duct bass reflex yazıyor ama basslar çok az Seslerde neredeyse 1+1 kadar ses cıkarıyor....bende böyle bass ve ses ayrı olan kumanda edici birşey arıyorum nasıl yaparım bunu ? ....kolonların resmını atıyorum.. Özellikle istediğim ses ve BASS ayrı olacak kumandada sesi kısıp bassı açıp apartmanı inletmek istiyorum :D

İnşallah anlamışsınızdır Teşekkürler yardımlar için

Kolonların resmi :

Hocam, ikinci el televizyonculardan bulabilirsin anfi. Çok iyi de verim alabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem Uğur

quote:

Arkadaşlar eskiden kalma sanırım radyodan çıkma 2 adet sony kolonum var sağlam bişeye benziyorlar ama bilenler daha iyi anlar şuan onları buldugumda ayrı ayrı 2 kabloları vardı siyah ve kırmızı gittim 3.5mm jack aldım lehimledim. Sonra 2 li giriş yeri olan jacktan alıp bunları birleştirdim pcye taktım ses çok az geliyordu herşey full ama ses azdı bende kolonların ses ayarlayıcılarının olmadıgını farkettım sonra gıttım 1+1 dandik bi kolonu pcye bağladım sonra dandik kolonun bi girişi vardı orayada kolonların oldugu jackı taktım sonra dandik olan 1+1 in ses ayarlama şeyiyle hallettim ama özellikle üstünde twin duct bass reflex yazıyor ama basslar çok az Seslerde neredeyse 1+1 kadar ses cıkarıyor....bende böyle bass ve ses ayrı olan kumanda edici birşey arıyorum nasıl yaparım bunu ? ....kolonların resmını atıyorum.. Özellikle istediğim ses ve BASS ayrı olacak kumandada sesi kısıp bassı açıp apartmanı inletmek istiyorum :D

İnşallah anlamışsınızdır Teşekkürler yardımlar için

Kolonların resmi :

Hocam, ikinci el televizyonculardan bulabilirsin anfi. Çok iyi de verim alabilirsin.

Tda7377 devresi ile yaptim anfiyi tesekkurler

• Ses kartından ekolayzır ayarlarını,, kullanarak istediğniz ses tonunu ayarlıyabilirsiniz.. Bass sesini açmanız seste bozulmalara yol açabilir,, bunun yerine orta sesleri biraz kısarak, bass ve tizz ayarlarını otomatikmen ön plana çıkarmış olursunuz.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.