Şimdi Ara

Bılgısayar Yukseltıcem Ama?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Uzun zamandır donanım piyasasını takip edemiyorum. Kaç nesil işlemci cıktı hangisi iyi bilemiyorum. Ama sanırım benim bilgisayarın guncelleme zamanı geldi gibi.
    CPU TürüQuadCore Intel Core i7-950, 3200 MHz (24 x 133)
    Anakart Adı Gigabyte GA-X58A-UD7 v1
    Corsair XMS3 CMX4GX3M1A1600C9 3x4GB
    Görüntü Bağdaştırıcısı Zotac GeForce GTX 770 2gb 256bit
    Sürücü #1 - OCZ-VERTEX4 (119 GB)
    BenQ XL2420T (Digital)

yukardaki sistemimi anakart+cpu+ram değişimi yapayım diyorum. 2000tl yı gecmeden. Sizde değer mi? Ne onerirsiniz? Yardımlarınızı beklıyorum. İkinci elde 1400- 1500 e satanlar var ama arasındakı farkı tam kestiremedim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Ne güzel bilgisayarınız var.

Hocam termal macunları ve fanları yenilemeniz yeterlidir. Tabii ses problemi yoksa fanları değiştirmenize gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende sisteme hiç dokunma. Sadece ekran kartını gtx 1060'la değiştir. Hem sessizlik hemde enerji sarfiyatında tasarruf edersin. İşlemci anakart daha götürür sıkıntı olacağını sanmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

Ne güzel bilgisayarınız var.

Hocam termal macunları ve fanları yenilemeniz yeterlidir. Tabii ses problemi yoksa fanları değiştirmenize gerek yok.

ısınma sorunu yokda ramler 1600 gormuyor anakart bır sıkıntım o.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oKsyqeN

Bende sisteme hiç dokunma. Sadece ekran kartını gtx 1060'la değiştir. Hem sessizlik hemde enerji sarfiyatında tasarruf edersin. İşlemci anakart daha götürür sıkıntı olacağını sanmam

yenı nesıl ıslemcıler daha sessız ve daha tasarruflu degıl mı?
  • Kesinlikle öyleler. cebinde seni dürten para varsa direk al bi Intel Core i5 7400 artık ddr4 sisteme geçiş yap. çok fena masraf tutacak ama yok ramleri değiştir yok anakartı değiştir yok işlemciyi değiştir ... onun yerine yalnızca yeni bir işlemci soğutucusu ile yeni nesil bi ekran kartına geçiş yapabilirsin. ucuz bi alternatif sundum.

eski işlemci-anakartını ikinci el forumda sattığını, ddr3'lerini ddr4'ler ile takas ettiğini ve yeni anakart + işlemcini sıfır aldığını düşünürsek 900tl cpu + 400tl anakart tutar 200'de ramlerin takasında eklersin 1500tl etti. ekran kartınada 500 lira ekleyerek yine gtx 1060 alabilirsin tabi bi miktar ikinci el forumunda uğraşman gerekecek. yok hepsini sıfır toplayacam dersen 2bin tl malesef yetmeyecek ddr4 yeni nesil sisteme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oKsyqeN

Kesinlikle öyleler. cebinde seni dürten para varsa direk al bi Intel Core i5 7400 artık ddr4 sisteme geçiş yap. çok fena masraf tutacak ama yok ramleri değiştir yok anakartı değiştir yok işlemciyi değiştir ... onun yerine yalnızca yeni bir işlemci soğutucusu ile yeni nesil bi ekran kartına geçiş yapabilirsin. ucuz bi alternatif sundum.

eski işlemci-anakartını ikinci el forumda sattığını, ddr3'lerini ddr4'ler ile takas ettiğini ve yeni anakart + işlemcini sıfır aldığını düşünürsek 900tl cpu + 400tl anakart tutar 200'de ramlerin takasında eklersin 1500tl etti. ekran kartınada 500 lira ekleyerek yine gtx 1060 alabilirsin tabi bi miktar ikinci el forumunda uğraşman gerekecek. yok hepsini sıfır toplayacam dersen 2bin tl malesef yetmeyecek ddr4 yeni nesil sisteme.

aynen oyle. Birde once alıp sonra satmak gerek bosta kalmamak ıcın. BUda para demek. Neyse forumda dolanmaya başlayayım bakalım. Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.