Şimdi Ara

Bilgisayar yeniden başlat / başlamıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayara bir haller oldu , yeniden başlat diyorum , kapanıyor , ekran kararıyor , bilgisayar çalışıyor gibi ses de çıkarıyor fakat bir türlü başlamıyor , reset yaparak başlatıyorum. Format attım , virüs taraması yaptım , remleri , ekran kartını çıkarıp yeniden taktım , yine sorun çözülmedi . Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim. Bunca senedir bilgisayarla uğraşırım fakat bu sorunu çözemedim .

işletim sistemi xp ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enderkutlu -- 26 Ocak 2011; 16:47:54 >

• Böyle bir sorunla kimse karşılaşmadı mı !
  • ayni sorun bendede var. sen sorunu cozduysen yazarmisin
  • Kardeşim aynı sorun bende de var hatta 2 gün önce konu açmıştım. bilen birisi yazarsa sevinirim.
  • ram leri tek tek takarak dene, ram lerinden birisi arızalı olabilir, eğer ram ler sağlamsa anakartın bozulmuş
  • Selam
    BlackCat_0011 arkadaşın yazdıklarını uyguladıktan sonra, birde aşağıdaki komutlarla deneyin.

quote:

%windir%\system32\SHUTDOWN.exe -r -t 01 Bilgisayarı yeniden başlatır.
    %windir%\system32\SHUTDOWN.exe -s -t 01 Bilgisayarı kapatır.
    Bu kodları çalıştır satırına, kopyala yapıştır usulü ile işlem yapabilirsiniz.
    Şayet bu kodlar uygulama sonrası işlem yapıyorsa, bilgisayarınızı sıkı bir Virüs taramasından geçirin. Bu tarama DOS üzerinden olursa, daha etken olacaktır.
    Kolay gelsin..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.