Şimdi Ara

Bilgisayar ve Ofis Koltukları için Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Bir Cins Deli Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
6.215
Cevap
347
Favori
510.269
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Diğer Fırsatlar >> Bilgisayar ve Ofis Koltukları için Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]
Giriş
Mesaj
 • Android Developer
  4764 Mesaj
  ÖN EDİT: Koltuğun markasız olduğunun altını bir kez daha çizeyim. Yarın bir anda elimde kalma riski olabilir. Şu an her ne kadar sağlam gözükse de. Öneriyormuşum gibi bir algı oluşmasın lütfen. Risk size ait. Ben gelecek aylarda durumu belirtirim.

  Merhabalar,

  Bir koltuk arayışının daha sonuna geldim. Sanırsam bu konuda tartışarak aldığım üçüncü koltuk oldu . Her yeni koltukta biraz daha deneyimli hale geliyorum Bu sefer araştırmamı Xmax Rio isimli modeli alarak tamamladım. Bir önceki koltuğum hakkında konu içinde yaptığım incelemeye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Ancak oradaki yorumlarımı dikkate almayın, sebebini birazdan anlatacağım. Uzatmadan geçelim

  Eski koltuğum ve yaşadığım sorunlar

  Bir önceki koltuk arayışım inceleme yazımdan da görebileceğiniz üzere bu ürünle tamamlanmıştı. KLC Mobilya tarafından üretilen bu koltuk, 350-400 TL arası fiyatıyla o dönem için bütçeme oldukça uygun geldi ve satın aldım. Hatta ilk aylarda tercihimden oldukça memnundum. Ancak her koltukta olduğu gibi uzun kullanım sonrasında, oldukça yanlış bir seçim yaptığımı fark ettim. Konuyu takip edenler yazılarımı görüyordur ama yine de sıfırdan anlatayım her şeyi. İlk başlarda koltuğun ergonomi konusunda beni zorladığını fark ettim. Oturma alanı oldukça geniş. 1.75 boyundayım ve arkaya yaslanmak istediğimde ayaklarım yerden kesiliyordu. Buna birde koltuğun sırt kısmının mekanizmasının sağlam olmaması eklenince, koltuğun en önemli olayı olan rahatlıktan sınıfta kalmış oldu. Arkaya yatan mekanizmayı kitleseniz bile bir miktar geriye kayma oluyor. Dolayısıyla dik durmanız zorlaşıyor.

  Daha sonrasında ise oturma kısmındaki süngerin çökmesi sorunu başladı. Her geçen gün daha çok suntaya oturma hissi veriyordu. Haliyle belli bir yerden sonra ek minder ihtiyacı duyacaksanız. Son olarak mekanizmadan gelen ufak tefek seslerle de koltuk maalesef öneri listemden kaldırıldı.

  Karar verme aşaması

  Bir önceki koltuklarımdan aldığım deneyimle filelilere karşı bir antipati beslemeye başladım. Daha önce denemediğim için "oyuncu koltuğu" olarak nitelendirilen modellere bir şans vermek istedim. Bu modeller 1000 TL üstü fiyatlarıyla bütçemin dışına çıkıyordu. Dolayısıyla fileli de olsa konu içinde de oldukça lafı geçen Seduna Thunder Pro'yu gözüme kestirdim. Baktığım birkaç fiziksel resimde, eski koltuğumda yaşadığım olayların bu koltukta da başa gelebileceğini düşündüm. Konu içinde ara ara gördüğüm sıkıntılardan anladığım kadarıyla bu düşüncemde haklıymışım.
  Dürüst konuşmak gerekirse Xmax tarzı kurumsallıktan uzak yerli üreticilerden alışveriş yapma fikri pek de mantıklı gelmiyordu bana (hala daha gelmiyor ). Xmax Rio modelini görmeme rağmen biraz mesafeliydim. Ancak hafta içi evde olmadığımdan ve arabayla gidip alma şansım olmadığı için hafta sonu teslim alabilmek benim için çok iyi olurdu. Dolayısıyla Xmax Rio'yu yeniden radara alıp, sahibinden ilanından arkadaşa ulaştım. Sağolsun hafta sonu teslim edebileceğini söyledi. Biraz gecikme yaşandı ama geçtiğimiz gün koltuğumu teslim aldım.

  Gelelim Xmax Rio'ya

  Herkesin beklediği kısım tabii ki koltuk hakkındaki fikirlerim. Bir önceki koltuğun incelemesinde yaptığım acemiliği yapmayıp, birkaç günlük kullanımımla koltuğu deli gibi övmeyeceğim. Ancak şu ana kadar ki deneyimimden oldukça memnun olduğumu söyleyebilirim. Bendeki versiyon satıcının "terletmez" olarak tanımladığı versiyonun kırmızı siyah renkli olanı (fiyat kısmında terletmez vb. olayları anlatacağım). Koltuğua ilk bakışta işçilik açısından herhangi bir kötü nokta görmüyorsunuz. Özellikle deri kısımların işçiliği oldukça iyi. Kullanılan parçalarda da herhangi bir sorun göremedim.

  Ergonomi konusu koltuk için en önemli nokta haliyle. Oturma alanın geniş olduğunu görünce "ulan yine mi" dedim bir kendime ama oturduğum anda bel yastığının payıyla birlikte alanın boyutunun güzel ayarlandığını fark ettim. Beni en mutlu edense tam dik olarak otururken boyun yastığının cidden işe yaraması. Bu fileli koltuk yapan arkadaşların kafası nasıl işliyor bilmiyorum ama dik olarak dururken boyun destekleri hiçbir işe yaramıyor. Koltuğu yatıracaksınız ki boyun desteğine kafanızı koyun. Neyse ki Xmax Rio'da böyle bir sorun yok. Kolçaklar da oldukça kaliteli ve aşağı yukarı oynatılabiliyor. Tamamıyla plastik değiller. Üst kısımları arabalarda kullanılan hafif yumuşak plastikler gibi. Yani rahatlar. Kolçaklar için bahsedebileceğim tek eksi nokta, ileri geri doğru hareket edebiliyor olsalar da farklı açılarda dönmüyor olmaları. Bazı koltukların kolçakları sağa sola dönebiliyor. Böylece kolunuzu tam açmanıza gerek kalmadan kolçaklardan yararlanabiliyorsunuz. Bu özelliğin de olmasını isterdim.

  Oturma yerindeki sünger ne sert ne yumuşak. Kıvamı oldukça iyi. Uzun süreli kullanma fırsatım olmadı ama kolay kolay ağrı yapacağını düşünmüyorum. 1-2 saat oturduktan sonra kalktığımda süngerin bir miktar içeri çöktüğünü fark ediyorum. Sonrasında düzeliyor. Büyük ihtimalle eski koltuğum gibi tamamıyla çökme yaşatmayacaktır. En azından umutlarım bu yönde . Ayaklar ve amortisör metal. Sırt kısmını yatırmak için kullanılan mekanizma ise oldukça sağlam gözüküyor. 180 derece yatırma şansınız var koltuğu. Kim niye böyle bir şeye ihtiyaç duyar bilmiyorum Sırt kısmını en dik konuma sabitlediğimde ise herhangi bir esneme olmuyor eski koltuğum gibi. Yani dik durmak istiyorsanız harbiden dik durabiliyorsunuz. Bilgisayar başındayken en önem verdiğim konu da bu. Bel desteği ve boyun desteğini de kendinize göre konumlandırırsanız ergonomi konusunda iyi bir deneyim alabilirsiniz. Ancak şöyle bir yorumda bulunayım. "Üfff çok rahat" denecek bir koltuk değil. Bu tarz "oyuncu" koltukları rahatlıktan ziyade biraz daha dik tutmaya yöneliyor sanırsam.

  Fiyatlandırma

  Ben satın alırken koltuğun tamamıyla deri olan versiyonu için 600 TL fiyat isteniyordu. Oturma ve sırt kısımlarının kumaş olduğu "terletmez" olarak tanımlanan versiyon için ise ekstra 100 TL isteniyor. Ben almışken bunu da tercih ettim ve 700 TL'ye geldi koltuk. Ek olarak çift mekanizma ile almak isterseniz 100 TL daha eklemeniz gerek. Çift mekanizma nedir diye Google'da arayabilirsiniz, daha önce belirttiğim üzere benim amacım bilgisayar karşısında dik durabilmek olduğu için çift mekanizma mantıksız geldi. Nakliye ücretlerini vs. dahil etmiyorum. O kısım sizde.

  Hem konu içinde hem de bazı YouTube incelemelerinde 700 TL'lik fiyatın çok uygun olduğu, fiyat performans kralı olduğu gibi yorumlar gördüm. İşin açıkçası o kadar da abartılacak bir durum olduğunu düşünmüyorum. Yani 700-800 TL gibi rakamlar bana göre çok uygun denecek fiyatlar değil. Pahalı deme niyetim de yok tabii ki. Benzeri yapıdaki diğer markaların koltuklarının fiyatlarını biliyoruz. Ancak onlarda kurumsal olarak çalışıyorlar. Dolayısıyla fiyatı kıvamında olarak yorumlayıp geçiyorum ben. Hatta bu fiyatlara gelen kişilerin aklını büyük ihtimalle Ikea Markus çelebilir. Ben de çok düşündüm buraya kadar çıkmışken Markus alsam mı diye ama Markus'u deneyimlediğim de o kadarda abartılmaması gerektiğini düşünmüştüm. 1100 TL'lik güncel fiyatını hak etmediğini düşünenlerdenim. Tabii şimdi garanti durumu var. Sahibinden üzerinden yapılan bu tarz bir siparişte garanti beklemek biraz ütopya olabilir. Satıcı arkadaş ürünün arkasında ne kadar durursa, garanti o kadar olacak büyük ihtimalle Garanti konusunu ülkemizde her zaman işe yaramaz olarak gördüğüm için buraları yorumlamak size kalmış.

  Sonuç ne kardeşim öneriyor musun?

  Sizleri gaza getirip "Fileli koltuk killer" başlığı atıp video çekecek halim yok Dolayısıyla ben deneyimimi aktarıp kararı size bırakmaya çalışıyorum. Fileli koltuklarla yaşadıklarımı anlattım. Herkes için farklı deneyimler oluyor haliyle. Yani birazdan biri gelip Xmax Rio aldım ben, çok kötü diye yorum yapabilir. Herkesin kişisel fikri. Ancak ben bu kısa süre içindeki deneyimimden oldukça memnunum. Önümüzdeki aylarda bu memnuniyetim sürer mi, tahmin etmek güç. Konu içerisinde yorum yapmaya devam ederim zaman geçtikçe.

  Koltuk seçme işi oldukça zor. Bu konuda aylarımı harcadığımı bilirim Dolayısıyla aldığım koltuklar hakkında yazılar yazarak, en azından deneyimlerimizle konunun şekil almasına çabalıyorum. Herkes aldığı ürünler ve deneyimleri hakkında birkaç paragraf da olsa yazılar hazırlarsa, koltuk seçme işi konu içersinde gün geçtikçe kolaylaşır diye umuyorum. Herkese kolay gelsin

  Şuraya da birkaç resim bırakalım;
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kefelon -- 1 Mart 2020; 20:55:42 >
  _____________________________
 • Yarbay
  3469 Mesaj

  Hayırlı olsun hocam. Bende görmüştüm bu sayfayı ama pek dikkatimi çekmedi. Siz burada paylaşınca youtube da bir iki videoya baktım. Aslında güzel ürüne benziyor. Ürün kalite ve hissiyat olarak uzun ömür sağlayacak gibi duruyor mu sizce hocam? Bahsedilen rakamlar bana da çok uçuk geliyor ve hiç de az değil. Hevesimiz kursağımızda kalmasın.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  Kefelon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yüzbaşı
  639 Mesaj
  İkeada jarvfvallet i kanlı canlı test ettim ve hayran kaldım. Tek sıkıntım 130 tl kargo parası vermek istemiyorum. Geçen hafta kargo bedava olayı vardı ama sadece beyaz rengi kalmış, o da çok kir gösterir diye almadım. Pusuya yattım fırsat kolluyorum.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Android Developer
  4764 Mesaj

  Şu anki görüşüm uzun ömürlü olacağı yönünde. İşçilik konusunda kötü nokta göremiyorum. Tek korkuk oturma kısmındaki sünger çöker mi acaba. Daha önceki koltuklarımda bunu yaşadım çünkü. Ancak bunun süngeri görece sert. Bakalım önümüzdeki aylarda belli eder kendini. Üç-dört ay geçince gösteriyor kendini genelde koltuklar kendini.  Şu ara işim dolayısıyla baya kullanıcam, her ay güncelleme eklerim. Doların da artmasıyla fiyatı biraz daha anlayışla karşılıyorum.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  Kru3gerBey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  3469 Mesaj

  YouTube da amatör bir arkadaş video çekmiş. Orada da bahsetmiş 3/4 saat oturmayla süngerin içine göçtüğünü ve 10 dk gibi sürede tekrar düzeldiğini. Bu ileriye dönük üründe bir problem yaratır mı veya daha önemlisi kullanımdan rahatlıktan yana bir eksilme söz konusu olursa sıkıntı.. İlk kez almayı düşünüyorum böyle bir ürünü emin olamıyorum 😁  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  Kefelon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Android Developer
  4764 Mesaj

  İki günlük deneyimle bir şey söylemem zor hocam.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  Kru3gerBey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  3469 Mesaj

  Tabii ki haklısınız hocam güle güle kullanın gelişmeleri takip ederim zaten 👍🏻  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  Kefelon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Android Developer
  4764 Mesaj

  Teşekkür ederim, darısı size :)  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  Kru3gerBey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Binbaşı
  1538 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR

  İkeada jarvfvallet i kanlı canlı test ettim ve hayran kaldım. Tek sıkıntım 130 tl kargo parası vermek istemiyorum. Geçen hafta kargo bedava olayı vardı ama sadece beyaz rengi kalmış, o da çok kir gösterir diye almadım. Pusuya yattım fırsat kolluyorum.
  neden markus düşünmedin acaba
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  639 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: adil07

  neden markus düşünmedin acaba

  Alıntıları Göster
  markusu da denedim ama jarvfvallet daha rahat geldi. jarvfjallette bel ve boyun destekleri ayarlanabiliyor, oturulan kısım ileri geri gidebiliyor, markusta bu özellikler mevcut değil.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LynXMaSTeR -- 28 Şubat 2020; 0:40:43 >
  |
  |
  _____________________________
 • Çavuş
  51 Mesaj
  Ikea'dan alacağımız koltuğa mümkünse ikea'dan hareketli kol taktırabiliyor muyuz?

  Hepsinin kolunun sabit olması beni yıldırıyor yoksa çok rahat ettiğim bir iki model var aslında. Garantisi vs. de cezbediyor ama kollar sabit
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  3 Not

  İkeanin hicbir urununde extra ekleme yapilamamaktadir. Oldugu gibi ne ise onu satmaktadirlar.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  cenk_6161 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Binbaşı
  1020 Mesaj
  Deri versiyon markus satıyorum arkadaşlar. 650ye bırakıcam. Yırtığı bilmem nesi yok.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  5771 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Kefelon

  Teşekkür ederim, darısı size :)
  Dostum bel minderi çıkıyor mu, sabit mi ?  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 29 Şubat 2020; 18:44:44 >
  _____________________________
 • Android Developer
  4764 Mesaj

  Evet, fotoğrafta görüldüğü şekilde bel ve boyun yastığı var.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  Kulspruta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  5771 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Kefelon

  Evet, fotoğrafta görüldüğü şekilde bel ve boyun yastığı var.
  Teşekkür ederim yanıt için. Benim hatam yeterince açık sormamışım :)  Bel yastığı sökülebiliyor mu?  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 29 Şubat 2020; 20:33:59 >
  _____________________________
 • Android Developer
  4764 Mesaj

  Haha, şimdi anladım. Sanırım hayır. O gördüğününüz lastiğe bağlı koltulla birlikte. Lastikte koltuğun altında sabitlenmiş. Lastiği keserim derseniz çıkabilir. Lazım olduğunda tekrar birleştirmeniz gerekir ama.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  Kulspruta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yüzbaşı
  423 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR

  İkeada jarvfvallet i kanlı canlı test ettim ve hayran kaldım. Tek sıkıntım 130 tl kargo parası vermek istemiyorum. Geçen hafta kargo bedava olayı vardı ama sadece beyaz rengi kalmış, o da çok kir gösterir diye almadım. Pusuya yattım fırsat kolluyorum.
  En estetik olanı da beyaz...  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  992 Mesaj

  Hala koltuk mu arıyon
  |
  |
  Bahsedilenler: LynXMaSTeR
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  639 Mesaj

  Jarvfjallet alıcam fakat koyu renkler stokta yok diyor sitede, beyaz da almak istemiyorum.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  n0fx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
Reklamlar
emek server
kolayoto.com
Media Sözlük
Sohbet
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,498
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.