Şimdi Ara

Bilgisayar ve cep telefonuna artık taksit yok (Amiral gemisi OUT - ikinci el IN) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: cantosman

en fazla 9 taksit olacak bir 3 ayda banka koyar eder sana 12 taksit

Abi zaten bankalar genelde 10 taksit yapıyordu. Örneğin, Vatan bilgisayar' ın worldcard' a özel %25 indirim kampanyası var ve bu 10 taksit için geçerli, bir çok bankanın da bu şekilde, şimdi bu yeni kanunda en fazla 9 taksit olacaksa, kendini tutamayıp alışveriş yapan vatandaşa ne fayda sağlayacak, 1 ay taksit azaltmaları ne halta yarayacak

Önemli olan;

-Peşin fiyatına taksit ibaresi kalkacak mı?

-Bir teknoloji marketine gitti mi, peşin fiyatını taksitli fiyatından daha ucuz görebilecek miyiz?

-Peşin parayla almak isteyen, taksitli almak isteyenlerden daha avantajlı olabilecek mi? Aksi taktirde müşteri yine worldcard gibi özel fiyat kampanyasına tabi kartlara mı yönelmek zorunda kalacak?

-Şuan teknoloji marketlerde bazı kampanyalı kredi kartları ile ya peşin fiyatından daha ucuza alınabiliyor yada peşin fiyatına 10 taksitle alınabiliyor. Yani müşteri her halükarda kredi kartı kullanmaya mecbur bırakılıyor. Daha peşin para avantajı ile bir elektronik ürün aldığımı hatırlamıyorum. Kredi kartı hep avantajlı oluyor, hele ki o mağaza bazı kredi kartları ile özel anlaşmalar yaptıysa

Ben bu yasanın, bankaların ve teknoloji marketlerinin avantajına bir yasa olduğunu tahmin ediyorum. Çünkü bu hükumetin gücü bankalara yetmiyor. Bankalardan çekiniyor. Bu yeni uygulamanın altında mutlaka bankaların avantajına olan, daha çok müşteriyi bankaya çekecek bir şeyin saklı olduğuna inanıyorum.

Bu 9 taksit olayı olmasa anlarım, eyvallah derim.. Özellikle telefon ve tabletler için gayet güzel uygulama derim. Peşin parayı bastıran daha ucuza alabilecek derim. Taksitli almak isteyen de vade farkını razı olup alacak derim. Fakat böyle olmayacak gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 1 Eylül 2016; 21:11:15 >

• cep telefonuna taksitlendirme yapılmayacak diyor burada...http://galeri.sozcu.com.tr/2013/foto/genel/hangi-urun-kredi-kartiyla-kac-taksitle-alinabilecek.html

burada da var diyor.http://www.radikal.com.tr/ekonomi/kredi_kartina_taksitli_telefon_alinabilecek_mi_alinamayacak_mi_iste_yaniti-1168882

kafalar iyice karıştı...

vodafone'dan yada trcell'den telefon alma durumu sorun olmaz herhalde. 12 ya da 24 ay kampanyalı. sonuçta o tutar faturaya yansıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evren7 -- 2 Ocak 2014; 13:43:17 >

• ilker cim alinin külahı veliye velinin külahı osmana
    al takke ver kulah tarzı garip garip uygulamalar çıkarıyorlar
    var altında bir ali cengiz oyunu mutlaka çıkacak bombası patlayacak
    aynen dediğin gibi bankalardan korkuyorlar zaten fazla gidemiyorlar
    üstlerine

eğer samimiyseler sokakta karedi kartı dağıtmayı yasaklasınlar derim

ZATEN HİÇ BİRİMİZ PEŞİN PARA TEKNOLOJİK ÜRÜN ALMIYORUZKİ
    BEYAZ EŞYA GİBİ TAKSİTLE
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvReN 7

cep telefonuna taksitlendirme yapılmayacak diyor burada...http://galeri.sozcu.com.tr/2013/foto/genel/hangi-urun-kredi-kartiyla-kac-taksitle-alinabilecek.html

burada da var diyor.http://www.radikal.com.tr/ekonomi/kredi_kartina_taksitli_telefon_alinabilecek_mi_alinamayacak_mi_iste_yaniti-1168882

kafalar iyice karıştı...

vodafone'dan yada trcell'den telefon alma durumu sorun olmaz herhalde. 12 ya da 24 ay kampanyalı. sonuçta o tutar faturaya yansıyor...

verdiğin linkde abonelik tarzı ürün satamayacaklar diyor

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadiks -- 5 Ocak 2014; 23:19:20 >
  • Akıllı Telefonlar ve Bilgisayar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadiks -- 16 Şubat 2014; 22:58:48 >
  • sadiks kullanıcısına yanıt
    adam cep telefonunu bilgisayar ıpad tarzı gösterip satar gene taksitle
    şimdiki cep telefonlarının ipad lerden ne farkı varki zaten
    demokrasilerde çareler tükenmez bulurlar bununda bir yolunu
    telefon firmaları mutlaka kimse götürüp 1500-2000- tl keş parayı bir cep telefonuna yatırmaz
  • Bence iyi bir uygulama bizim milletimiz 50 ay taksit yapıp maaşının iki kat cep telefonu alıyor

Konuyu açan arkadaşında dediği olumsuz yön ise kullanıcı tüketici bilinçlenecek, sanki her ay taksidi varmış gibi kenera para koyacak 3,5 ay sonra peşin parayla alacak

Burda asıl nokta biz kullanıcıların bilinçlenmesi, taksidimiz varmış gibi sürekli kenera para koymak ve ihtiyacımız olduğu zaman peşin olarak harcamak
  • Şimdi herkes konuyu tüketiciler açısından yazmış. Bir de satıcı cephesinden bakın. Teknoloji marketlerinin tamamı su gibi telefon satıyor, bireysel mağazası olan bi dolu esnaf var. Neredeyse herkes taksitle telefon alıyor. 1500 TL'yi bir anda verecek kişi azdır. Mağaza başına mesela günde 50 telefon satılsa, taksit olmayınca günde 2-3 telefona düşer. Telefona taksiti kaldırınca bu satıcılar ne yapacaklar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • taahhüt ile alımda sıkıntı yok sanırım buda milleti daha da zora sokacak telekomünikasyon şirketlerini de daha bir kara mı geçirir artık bilemedim. genel itibari ile kısıtlama daha mantıklı tamamen kaldırmaktansa kökten çözümler işlemiyor bizde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atroce

Bence iyi bir uygulama bizim milletimiz 50 ay taksit yapıp maaşının iki kat cep telefonu alıyor

Konuyu açan arkadaşında dediği olumsuz yön ise kullanıcı tüketici bilinçlenecek, sanki her ay taksidi varmış gibi kenera para koyacak 3,5 ay sonra peşin parayla alacak

Burda asıl nokta biz kullanıcıların bilinçlenmesi, taksidimiz varmış gibi sürekli kenera para koymak ve ihtiyacımız olduğu zaman peşin olarak harcamak

o para biraz birikince insan rahat duramaz kaşıntı tutar
    bizim milletimiz çok zor ekonomi yapar
    ancak bazı tutumlu hanımlar yaparsa yapar bu işi
    erkek milletinin kolay kolay para biriktireceğini sanmam
    zaten biriktiren erkek de iyice pinti dir

aslında zihniyeti değiştirmek gerekir
    her 2 ayda bir cep telefonu değiştirenler için diyorum
    bir telefonu aldınmı enaz 3 sene kullanmalısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafkaslı57 -- 3 Ocak 2014; 7:21:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cantosman

quote:

Orijinalden alıntı: atroce

Bence iyi bir uygulama bizim milletimiz 50 ay taksit yapıp maaşının iki kat cep telefonu alıyor

o para biraz birikince insan rahat duramaz kaşıntı tutar
    bizim milletimiz çok zor ekonomi yapar
    ancak bazı tutumlu hanımlar yaparsa yapar bu işi
    erkek milletinin kolay kolay para biriktireceğini sanmam
    zaten biriktiren erkek de iyice pinti dir

aslında zihniyeti değiştirmek gerekir
    her 2 ayda bir cep telefonu değiştirenler için diyorum
    bir telefonu aldınmı enaz 3 sene kullanmalısın

evet dediğim de buydu bizim millet yapamıyor ama bilinçli tüketici olmak zorundayız

elektornik cihazları özelliklede cep telefonunu bozulana kadar kullanma diye bi bilincimiz yok bunu öğrenmemiz lazım dediğin gibi

• herkesin atladığı bir nokta var peşin fiyatına taksit yok..
    yani şimdi peşin fiyatına aldığımız ürünü vade farkı adı altında en az%10 fazla alacağız..
    külliyen bankaların lehinebir karar..
    taksitli nakit avanslar çıkar şimdi peşin aldığımız ürünleri taksitli nakit avans çekerek alırız yine banka kazanır..
    ondan sonra çıkar birileri faiz lobisi der durur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara_şahin

herkesin atladığı bir nokta var peşin fiyatına taksit yok..
    yani şimdi peşin fiyatına aldığımız ürünü vade farkı adı altında en az%10 fazla alacağız..
    taksitli nakit avanslar çıkar şimdi peşin aldığımız ürünleri taksitli nakit avans çekerek alırız yine banka kazanır..

cep telefonu için
    asla ve katta Allah nakit çektirtmesin kredi kartından
    ne nakit çekerim nede gidip peşin alırım o ürünü

alırım bir 150- tl lik cep telefonu kullanırım
    maksat görüşmek değilmi bitti gitti kardeşim bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara_şahin

herkesin atladığı bir nokta var peşin fiyatına taksit yok..

Bu uygulama eğer, Vatan bilgisayar, Teknosa, Bimeks, Electoworld, Mediamarkt, Darty, hepsiburada, hızlıal, vs. gibi marketler de peşin para veren kredi kartından daha ucuza alacaksa çok iyi olacak,

Ben hep peşin alışveriş yapmayı seven biriydim ama bu teknoloji marketlerinin, bazı bankaların kredi kartları ile (örneğin worldcard, bonuscard) özel anlaşma yapmış olması sonucu, peşin para almak daha pahalıya geliyordu. Eğer o kredi kartı ile alırsam %25 %30 daha ucuza alıyordum ve üstelik 10 taksit oluyordu. Mecburen kredi kartı almak zorunda kaldım. İstemeye istemeye o kredi kartını cüzdanımda taşımaya başladım. Hep bu teknoloji marketlerinin özel anlaşmaları yüzünden

Bu uygulama buna son verecekse yani insanları istemeye istemeye kredi kartı almaya mecbur bırakan, teknoloji marketleri ile bankalar arasında ki anlaşmayı bozacaksa, gerçekten on numara olur ama ben böyle olacağını hiç zannetmiyorum.

Peşin almak isteyen yine özel anlaşmalı kredi kartlarıyla alanlara göre keriz olacak

• Vergileri düşürsünler tamam. Çok mantıklı olur ama şu an için gereksiz ve saçma
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.