Şimdi Ara

Bilgisayar usb yi tanımıyor.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
100.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Formattan sonra bu durum ortaya çıktı daha önce mp4ümü taktığımda direk tanırdı artık tanımıyor nedeni ne olabilir?

Not: Girişlerde mp4 de ara kabloda sorun yok.

• Başka USB cihazın var mı onu denedin mi...Mouse klavye WebCam gibi veya USB flash disk gibi...onlarda sorun oluyor mu...Eğer hepsinde sorun varsa USB Girişlerinde bir problem olabilir , birde çok eski XP CD si ile kurulum yaptıysan SP1 veya hin SP siz , üzerine SP2 kur...veya Aygıt yöneticisinden bir bak USB portlarında bir problem var mı diye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigmobidik

Başka USB cihazın var mı onu denedin mi...Mouse klavye WebCam gibi veya USB flash disk gibi...onlarda sorun oluyor mu...Eğer hepsinde sorun varsa USB Girişlerinde bir problem olabilir , birde çok eski XP CD si ile kurulum yaptıysan SP1 veya hin SP siz , üzerine SP2 kur...veya Aygıt yöneticisinden bir bak USB portlarında bir problem var mı diye...
    Bundan önceki formatımda da aynı cdyi kullandım orj xp home sp2 içerir yazıyordu paketinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Etkisiz Eleman

Bundan önceki formatımda da aynı cdyi kullandım orj xp home sp2 içerir yazıyordu paketinde.

Alıntıları Göster
    Bilgisayarıma sağ tıkla özellikleri seç

Açılan pencereden Donanım / Aygıt Yöneticisini seç

Açılan pencerede ! veya ? işareti olan bir yer var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: yuemrek

Alıntıları Göster
    Bilgisayarım- Sağ tık- Yönet- Depolama - Eğer burada USB'n varsa USB'lerde sorun yoktur. Dİsk ekleme yollarını izleyerek Bilgisayarım içerisinde USBnizi görebilirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: empire_loups

Bilgisayarım- Sağ tık- Yönet- Depolama - Eğer burada USB'n varsa USB'lerde sorun yoktur. Dİsk ekleme yollarını izleyerek Bilgisayarım içerisinde USBnizi görebilirsiniz..

Alıntıları Göster
    Aynı zamanda eğer dediğim yerde USB niz gözükuyorsa oradan da açabilirsiniz USBnizi..
  • quote:

Aynı zamanda eğer dediğim yerde USB niz gözükuyorsa oradan da açabilirsiniz USBnizi..

Alıntıları Göster
    @yuemrek oraya bakmıştım daha önce bahsettiğiniz simgeler yok. Cevabınız için tşk ederim.

@empire_loups : Dediğiniz yere baktım gözükmüyor + Disk ekleme yollarını biraz açarmısınız amatör anlayacağı şekilde.
  • quote:

@yuemrek oraya bakmıştım daha önce bahsettiğiniz simgeler yok. Cevabınız için tşk ederim.

@empire_loups : Dediğiniz yere baktım gözükmüyor + Disk ekleme yollarını biraz açarmısınız amatör anlayacağı şekilde.

Alıntıları Göster
    Sorun hala devam ediyor.
  • quote:

Sorun hala devam ediyor.

Alıntıları Göster
    arkadaşım diger arkadaşların dedigi gibi flash disk filan denedin mi onları görüyo mu eger onları görüyosa senin mp4 de sorun vardır onun driverini bulmaya bak kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sistemhdd

arkadaşım diger arkadaşların dedigi gibi flash disk filan denedin mi onları görüyo mu eger onları görüyosa senin mp4 de sorun vardır onun driverini bulmaya bak kolay gelsin

Alıntıları Göster
    Başka MP3 ya da USB bellekleri görüyorsa bilgisayar aynı usb üzerinden sizin MP3 playerinizde sorun vardır..
  • quote:

Başka MP3 ya da USB bellekleri görüyorsa bilgisayar aynı usb üzerinden sizin MP3 playerinizde sorun vardır..

Alıntıları Göster
    şuan bir müşterimizd de böyle olmuştu,onda da usb görme sorunu vardı. ıpod'u göremiyor diyordu. sistemi yeniden kurup usb sorunu düzelttik,
    ama şöyle bir husus var önemli.
    bazı mp3-4 cihazlarda bilgisayardan kullanmak için kendi özel yazılımı gerekiyor. belki pc de önceki hali ile vardı bu yazılım şimdi yoktur.

bu sebeple müşteri ıpod 'unu getirecek akşam ozaman anlayacağız gerçek sebebini. mp3 yazılımı mı , windows mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hülya_umut

şuan bir müşterimizd de böyle olmuştu,onda da usb görme sorunu vardı. ıpod'u göremiyor diyordu. sistemi yeniden kurup usb sorunu düzelttik,
    ama şöyle bir husus var önemli.
    bazı mp3-4 cihazlarda bilgisayardan kullanmak için kendi özel yazılımı gerekiyor. belki pc de önceki hali ile vardı bu yazılım şimdi yoktur.

bu sebeple müşteri ıpod 'unu getirecek akşam ozaman anlayacağız gerçek sebebini. mp3 yazılımı mı , windows mu?

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar konu açtığım günden beri sorun hala devam ediyor hiç bir şekilde değişmedi şimdi xp pro sp3 var hala görmüyor ama usb den yazıcı falan çalışıyor.Şimdi sorun mp4 den olsa formattan önce çalışıyordu hatta resimleri attım sonra çıkarıp format attım resimleri tekrar atayım geri diye tanımadı hala tanımıyor kaç kere format atttım tık yok.

Önceden program gerektirmiyordu direk takınca çalışıyordu yani programsız kullanılıyordu sürükle at gibi (:
  • quote:

Arkadaşlar konu açtığım günden beri sorun hala devam ediyor hiç bir şekilde değişmedi şimdi xp pro sp3 var hala görmüyor ama usb den yazıcı falan çalışıyor.Şimdi sorun mp4 den olsa formattan önce çalışıyordu hatta resimleri attım sonra çıkarıp format attım resimleri tekrar atayım geri diye tanımadı hala tanımıyor kaç kere format atttım tık yok.

Önceden program gerektirmiyordu direk takınca çalışıyordu yani programsız kullanılıyordu sürükle at gibi (:

Alıntıları Göster
    Anakartınızın sitesine gidin ve oradan chipset sürücülerinizi güncelleştirin.

Olmazsa driver scanner ya da driver macig pro adlı sürücü güncelleme programları edinin ve güncel sürücülerinizi bu programlar vasıtasıyla güncelleştiriniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Anakartınızın sitesine gidin ve oradan chipset sürücülerinizi güncelleştirin.

Olmazsa driver scanner ya da driver macig pro adlı sürücü güncelleme programları edinin ve güncel sürücülerinizi bu programlar vasıtasıyla güncelleştiriniz..

Alıntıları Göster
    bios tan usb port ayarlarına bakınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ada44mavi

bios tan usb port ayarlarına bakınız

Alıntıları Göster
    ada senin dediğine baktım enable hepsi

dejayy ds programını indirdim bulamadı gibi birşey yada ben anlamadım taratıyom ama yok diyor.

sitesine girdim ama hangisini indireceğimi bilmiyorum bu konularda zayıfım biraz

anakart d915gav
  • quote:

Abicim senin dediğin gibi bende ! işareti var.Aygıt Bağdaştırıcısının Bilinmeyen aygıt isimli bir simge ve bu simgenin üstünde ! işareti var yardım edebilirmisin şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: McHero

quote:

Abicim senin dediğin gibi bende ! işareti var.Aygıt Bağdaştırıcısının Bilinmeyen aygıt isimli bir simge ve bu simgenin üstünde ! işareti var yardım edebilirmisin şimdiden teşekkürler

Alıntıları Göster
    Arkadaşların söylediklerinin hiç biri olmamışsa ya USB kablosu bozuktur, ya playerda sorun vardır ya da port bozuktur. Aynı USB porttan başka aygıtlar çalışıyor ise son ihtimal yok oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BecHo-minaTor

Arkadaşların söylediklerinin hiç biri olmamışsa ya USB kablosu bozuktur, ya playerda sorun vardır ya da port bozuktur. Aynı USB porttan başka aygıtlar çalışıyor ise son ihtimal yok oluyor.

Alıntıları Göster
    USB yi ilk defa takınca sağ altta yüklüyor mu kendi kendine driverlarını?
  • quote:

Orijinalden alıntı: techraven

USB yi ilk defa takınca sağ altta yüklüyor mu kendi kendine driverlarını?

Alıntıları Göster
    ya benim win7 starter li netbook um var telefonumu (Philips Xenium 9@9u) usbden algılamıyor ama başka usb diskim var (Sandisk Cruzer 8gb flash disk) onu algılıyor veya başka bir flash diski sorun sizce neden kaynaklanıyordur? ayrıca telefonumu w.vista home premium lu pcye taktığımda algılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: myk04

ya benim win7 starter li netbook um var telefonumu (Philips Xenium 9@9u) usbden algılamıyor ama başka usb diskim var (Sandisk Cruzer 8gb flash disk) onu algılıyor veya başka bir flash diski sorun sizce neden kaynaklanıyordur? ayrıca telefonumu w.vista home premium lu pcye taktığımda algılıyor

Biri Starter diğeri Home Premium, adı üzerinde Starter H.P.'a göre aşırı derecede kısıtlanmış bir işletim sistemdir. Sanırım Starter olmasından kaynaklı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.