Şimdi Ara

bilgisayar topluyorum güç kaynağı önerin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar herkese 1000-1200 tl civarı bir kasa topluyorum hemen hemen hiçbir bilgim yok ilk defa topluyorum bilgisayar kullanırım yazılım vs biraz anlarım ama parçalar hakkında pek bir bilgim yok araştırıp karşılaştırarak biraz da bütçeye uygun kısarak bir kasa topladım hemen hemen tek güç kaynağı seçmedim onun nedeni de topladığım parçaları birleştirince bilgisayarı yakmak istemediğimden sizlere bir sormak istedim.
    Anakart : A68HM-E33 DDR3 2133MHz VGA FM2+
    İşlemci : AMD Athlon II X4 840 3.1GHz 4MB 28nm FM2
    Ekran Kartı: Sapphire R7 250 2GB 128Bit DDR3
    Ram : Daha ram kesin değil ancak 2x4 gb Kingston Hyperx Savage alabilirim.(Ram de önerirseniz çok makbule geçer.)
    HDD : Toshiba 3.5" 500GB SATA 3.0 32MB Önbellek 7200Rpm

Önerilerinizi bekliyorum..

• Hocam 500W bir PSU iş görür. Bu noktada ne kadar para vereceğiniz önemli. PSU fiyatları kalitesine ve markasına göre çok değişken. Bu sistem için kalkıp 500TL'lik bir PSU al diyemem hocam ama keşke imkan olsa 10 yıl garantili Tier1 bir ürün alabilsen.
  • R7 250 tarzı performansta bir ekran kartı işinizi görüyorsa işlemci ve ekran kartını ayrı ayrı (x4 840 + R7 250) olarak almanıza gerek yok.

A8 7650k apunun içerisindeki onboard gpu eğer 2x4 2133-2400 mhz ramler ile kullanacaksanız ortalama r7 240 performansı veriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.