Şimdi Ara

Bilgisayar Toplama Yardımı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslında o.c ile işim olmaz ama ileride yapabilirim belli olmaz yani Z87-G45 GAMING Intel anakart daha iyi midir diğerine göre çünkü biraz da ileriye dönük davranmalıyım, yani sonra ileride anakart değişimi ile uğraşamam. Şu an çıkan bütçe 3000 TL olduğu için bunun yanına monitör de alırsam -monitörüm var ama çok eski bir model yenilemeyi düşünüyorum- 300 TL artıdan fiyat çıkar bu yüzden işlemci soğutmayı da mı çıkartmalıyım acaba?
  • İşlemci: FX 8320 Vatanbilgisayar 397TL

Anakart: Gigabyte 970a-UD3P Vatanbilgisayar 234TL

Ekran kartı: ASUS R9 280X DirectCU II TOP Vatanbilgisayar 857TL

Ram: 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Vatanbilgisayar 236TL

Kasa+Psu: Corsair Carbide 200R+550W (inventus) 275

HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm Vatanbilgisayar 153TL

SSD: Samsung 840 EVO 120GB Vatanbilgisayar 229TL

İşlemci Soğutucu: Cooler Master Hyper 212 EVO Vatanbilgisayar 136TL

2400 civari tutuyor daha karli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu yanliş yerde. Birde i5 ile i7 farklari

i5 ler sadece 4 cekirdeklidir. HT teknolojisi yoktur. i7 nin bazı modelleri 6 cekirdekli vs HT teknolojisi mevcut. Performans ta cok büyük farklar yok. Sanıyorum overclock ile ugrasmayacaksınız. 4670 ile 4770 arası cok acayip fark olmaz. Arkadaslar en iyi sistemi toplarlar :) akliniza takılan olursa ayrıca mesaj olarakta atabilirsiniz :) Yeterki aklınızda soru kalmasın

• Hocsm gtx770 alip gidip full hd olmayan monitorde kullanirsan afedersin mindar olur o kart bencede anakart sogutmadan biraz kisip monitoru aradan cikarsaniz iyi olur kasada zalman z3 plus vs. 700 w kasalards 200 lira covari ordands bi 250 lira kar edebilirsiniz

• PcQq P kullanıcısına yanıt
    İşlemciyi ve grafik kartını biraz daha yüksek tutarsam çok iyi bir sonuç çıkabilir , 1tb biraz az gelebilir onun haricinde güzel bir liste.
  • Bravo.qwertuu kullanıcısına yanıt
    Konunun yanlış yerde olduğunu 7. mesajda fark ettim fakat sistem tavsiyeleri bölümüne geçeyim dedim konuya birisi daha cevap verdi konu uzadı. Overclock ile pek uğraşmam ve i5 ile i7 arasında fark olduğu kesin fakat bütçe açısından i5 i tercih etmek durumundayım.
  • momenty kullanıcısına yanıt
    Evet dediğiniz doğru, o yüzden şimdilik ek soğutucuyu kaldırıp kasayı daha ucuz seçmeyi deneyicem.
  • O.eKy.O kullanıcısına yanıt
    Grafik karti gtx 760 dan daha iyi

Pekala tekrar gorusmek uzere

• quote:

Orijinalden alıntı: O.eKy.O

Konunun yanlış yerde olduğunu 7. mesajda fark ettim fakat sistem tavsiyeleri bölümüne geçeyim dedim konuya birisi daha cevap verdi konu uzadı. Overclock ile pek uğraşmam ve i5 ile i7 arasında fark olduğu kesin fakat bütçe açısından i5 i tercih etmek durumundayım.

Durum varsa i7 de takılabilir. Daha uzun süre kullanırsınız. Tabiki çokta işlemciyi zorlamazsınız diye umuyorum. Ne tür oyunlar oynuyorsunuz. Birde ekran kartı faktorude önemli :)

GTX770 düşünüyordum ama amd markasını daha önce hiç kullanmadım, tecbürem yok o yüzden bir şey diyemeyecem. GTX770 ile fiyat olarak neredeyse aynı. AMD markalı grafik kartı GTX770 den iyi midir ve tavsiye eder misiniz?
  • dostum sana özel sistem topladım
     Bilgisayar Toplama Yardımı
    Bayağıdır oyun oynamıyorum ama eğer oyun oynamaya başlarsam yeni sistemle savaş oyunları olsun online olsun her türlü oyun oynarım, eğer kaliteli bir grafik kartı alırsam da ayarları en yükseğe çekerim. Bu yüzden benim için önemli bir faktör. İlk başta i7 düşünüyordum ama overclock ile uğraşmadığımdan dolayı da bana i5 işlemcinin yeteceği kanaatine vardım. i7 almaya kalkarsam bütçeyi oldukça aşar. Sizce i5 böyle bir sistem için yeterli olur mu?
    Aralarinda sadece 3-4. Fps fark oluyor ve bazi oyunlarda 770 bazilarinda ise 280x onde.Gtx in 2 gb ligini mi yoksa 4 mu almayi dusunuyorsunuz?

• Elbette cok fark olmayacaktır. Overclock ta sadece sonunda k carpanı olan serlerde yapabiliyoruz. 4770K örngin. Tam olarak pc de ne yapacaksınız acaba

• zeki1981 kullanıcısına yanıt
    Kasaya verilen para fazla gibi ve işlemci kullanacağım sistem için yeter mi, çünkü amd hakkında pek tecrübem yok.
    Oyun oynarsam en yüksek ayarlarda ve çok uzun süreli oynarım, grafik işleriyle çok yoğunum, render olsun 3d çizim olsun. Buna göre bir pc lazım ve beni 3-4 yıl idare edecek sağlam bir pc lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: O.eKy.O

Kasaya verilen para fazla gibi ve işlemci kullanacağım sistem için yeter mi, çünkü amd hakkında pek tecrübem yok.

kasaya değil içindeki psu ya veriyorsun o parayı zaten böyle bi sistem topluyorsan psu güçlü olması gerekir

sana rahat rahat yeter artık günümüzde grafik işlemciler çok fazla geliştiği için merkezi işlem birimine fazla iş düşmüyor
    bu söylediğim işlemcinin güçsüz olduğu anlamına gelmesin.
    yeteri kadar güçlü bi işlemci.
    2gb olanı düşünüyorum zaten bütçe kısıtlıyken ekran kartını daha fazla para veremem.
  • o halde işlemci 4570 yada 4670 yapabiliriz. Zaten artık işlemci üstüne eskisi dahar yük binmiyor. iyi bir ekran kartı secmeliyiz. r9 da olabilir Gtx 660 yada üstüde olabilir. Cok detaylı bakmadım acıkcası ekran kartına gene arkadaşlar yardımcı olurlar :)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.