Şimdi Ara

Bilgisayar tavsiyesi lütfen (Bütçe 20.000TL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Blender 3D kullanarak üç boyutlu çizim yapmak üzere çok sağlam bir bilgisayar almayı planlıyorum. Bütçem 20.000TL (bunu geçmemesi tercihim).

Gamin bilgisayarlar ile çizim bilgisayarları farklı diyenler var. Ne kadar doğru bilemedim? Ama 20.000TL verdikten sonra yine aynı sorunu yaşamakta istemiyorum. Bu yüzden yardım rica ediyorum.

Bilgili ve deneyimli arkadaşlar bunun için donanım tavsiyesi verebilirse çok sevinirim. Çalışırken takılmasından bıktım usandım artık. Render işi ciddi anlamda sorun oluyor mevcut bilgisayarımda (HP Omen Gamin PC).

Özellikle render işinde hiç takılmayacak bir bilgisayar arıyorum.

- Sci-fi animasyon film yapmak
    - Detaylı 3D model tasarlamak
    gibi işler üzerinde çalışıyorum.

• 2950X Threadripper 6k

x399 2K

64 gb RAM 4k (İhtiyaca göre azaltılabilir)

Quadro Seris veya 2080 6K

m2 ssd, depoloma 3K

1000W PSU adam ve gibi KASA 1.5k

Fiyatları tahmini yazdım biraz geçti bütçeyi sanırım. Fiyatlara bakarsın. İNTEL'de 99..X çözümleri düşünülebilir ama threadripper fiyat olarak hala en iyisi denilebilir

Takılma dediğiniz şeyi tam olarak anlayamadım. Ama yukarıda yazdığım sistemde orjinal ve güncel windows üzerinde ne yaparsanız yapın "takılma" yaşamazsınız. Özellikle threadripper multi-task işlemlerinde en tepede bulunduğu için render alırken bile diğer işlerinizi devam ettirebilirsiniz.
  • ekran kartı olarak quadro seçersen yüksek verim alırsın gtx serisine göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: g3nj

2950X Threadripper 6k

x399 2K

64 gb RAM 4k (İhtiyaca göre azaltılabilir)

Quadro Seris veya 2080 6K

m2 ssd, depoloma 3K

1000W PSU adam ve gibi KASA 1.5k

Fiyatları tahmini yazdım biraz geçti bütçeyi sanırım. Fiyatlara bakarsın. İNTEL'de 99..X çözümleri düşünülebilir ama threadripper fiyat olarak hala en iyisi denilebilir

Takılma dediğiniz şeyi tam olarak anlayamadım. Ama yukarıda yazdığım sistemde orjinal ve güncel windows üzerinde ne yaparsanız yapın "takılma" yaşamazsınız. Özellikle threadripper multi-task işlemlerinde en tepede bulunduğu için render alırken bile diğer işlerinizi devam ettirebilirsiniz.
    Cevabın için çok teşekkür ederim.

Takılmalardan kastettiğim, 3D çizim yaparken render için kullandığım progamer makinenin ekran kartı yetersiz kaldığı için sürekli donmalar yaşıyorum. Örneğin bir uzaygemisi motoru tasarlıyorum, detayı çok fazla, çizerken biraz yana kaydırmaya çalışıyorum, mouse u ileri kaydırıyorum, aletin fanları çalışıyor son güç, 2-3 saniye bekliyor sonra o da kaydırıyor.

Birde, çizim için kullanılan ekran kartı ile oyun için kullanılan ekran kartları gerçekten farklı mıdır?

• silverlynx S kullanıcısına yanıt
    Çok farkl değiller aslında ama profesyonel ekran kartları gerek cuda çekirdeklerinin fazlalığı gerekse diğer grafik işlemelerini daha hızlı yapabilmesi adına özel olarak geliştirilmişlerdir. Daha seri eş zamanlı simülasyonlar oluşturabiliyor. Ama bu demek değilki oyun oynayamıyorsun veya oyun ekran kartında işleme yapamıyorsun.

Benim amacım tamamen render ve hız oyunla alakam olmaz diyorsam quadro serisi, render da olsun arada en performanslı oyunları da oynarım diyorsan RTX 2080, 2080Tİ veya GTX 1080Tİ tercih edebilirsin.

Bahsettiğin takılma, sanki ram yetersizliği ile alakalı geldi. Modelleme programları çok fazla ram kullanabiliyor. veya bahsettiğin motor calıstığında işlemci ve GPU cekirdek kapasiteleri yeterli gelmiyorsa bu da sebep olabilir.

Kullandığın programlara göre internette araştırma yap quadro serisi sana nekadar fayda ve hız sağlıyor ona göre tercihini şekillendirirsin.
  • Aradığın şey i9 işlemci ve en iyi RTX ekran kartlı ve soğutması iy iolan bir pc.
    Sana bu anlamda şu özelliklerde bir pc önerebilirim

Bilgisayar tavsiyesi lütfen (Bütçe 20.000TL)

Sistem parçalarınıhttp://www.novabilgisayar.com/pc.asp pc toplama sayfasından seçtim.

Benzer bir sistemin burada montaj ve test videosu var istersen bir incele işine yarar diye düşünüyorum
    https://www.youtube.com/watch?v=k53Kcc4JFe4

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.