Şimdi Ara

Bilgisayar tamircisi rezilliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Uzun süredir dizüstü bilgisayarımın ısınma problemi vardı.Bunun için internette bulduğum iyi sandığım bir dükkana götürdüm bilgisayarı.Keşke götürmez olaydım.Adama laptopta ısınma problemi olduğunu sadece termal macun sürmesi gerektiğini ve genel bakım yapması gerektiğini söyledim.Daha sonra bana 1 saat sonra gel dedi.1 saat etrafta dolandım ve geri geldim.Kontrol amacıyla bilgisayar açıp baktım ilk bakışta bir problem yoktu ancak ne zaman şarj aletini bilgisayardan çıkarttım laptop aniden kapandı.Muhtemelen adam pile zarar verdi.Baktım laptop şarja takmadan açılmıyor.Bunu adama söylediğimde bana cevabı şu oldu ''senin pilin zaten bitmiş vaziyetteydi''.Ben adama öyle bir şeyin olmadığını daha 2 saat önceye kadar 1- 2 saat gittiğini söyledim.Bana dediki ''ben nerden bileyim belki daha öncede böyleydi'' dedi.Bana saçma sapan bahaneler öne sürdü yok ''pilin kalibirasyon olması gerektiğini, performans olarak bittiğini'' söyledi.Dediğim gibi daha 2 saat önceye kadar pille ilgili hiç bir sıkıntı yoktu.''Ben buraya pille ilgili bir sıkıntı için gelmedim sadece ısınıyor'' dedim adama en sonunda bana bir hışımla ''senin bilgisayarının iç bakımı yapıldı cihazını toplayıp teslim edicem başkada hiç bir şey yok burda''.Bende bunun üzerine belkide siz yanlışıkla bir şey yaptınız dedim.Adam bana '' seni burada bir döverim anlarsın nerede birşey olduğunu,gidersin sülaleni getirirsin onlarla da kavga ederim,bana kimse burada racon kesemez'' dedi.Şimdi bu adamı tüketici haklarına şikayet etmek istiyorum.Acaba olumlu bir sonuç alırmıyım ? Davaya kadar gidermi bu iş ?

• Bilgisayarcıların hepsi böyle. Bir baltaya sap olamadıkları için bilgisayarcı dükkanı açıp milleti dolandırıyorlar :)
  • Erkek değil misin lan sen adam sana ağzını burnunu kırarım diyor sende önüne bakıp geri geliyorsun
    Dayak yiyeceğini bilsen bile 2 3 tane vurman lazımdı
  • Şerefsizi denk gelmiş, kesinlikle şikayet et.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • benim 200 liram gitti ben ona yanarım , hatta eskisinden daha beter oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maladaptive daydreaming -- 19 Ağustos 2018; 19:23:22 >
  • Kendiniz yapın kardeşim forumda yüz tane klavuz var. Bin kere uyardık bilgisayarcı denen kan emicilere para kaptırmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazywinner3 -- 19 Ağustos 2018; 19:24:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 BARDAK SU İÇ KİME şikayet edicen yetkisiz servise vermisin elinde tamir bakım dekotu yok kanıtladın adam çirkefe yatacak bozukdu diye tek çözüm gidip adamı dövmen yada oturup aglaman
  • Bir şey yapamazsın elinde bir şey olmadığı için. Bataryaya nasıl zarar verebilir benim aklım orada kaldı. Büyük ihtimalle değiştirdi.
  • Arkadaşlar bu arada adamla konuşmaların hepsini telefonuma gizlice kaydettim bir işe yarar umarım.
  • Mogolo kullanıcısına yanıt
    elimde dekont yok yalnız konuşmaların hepsini telefona kaydettim.
  • Ben lisedeyken bilişim okuyordum staj yapıyorduk.Arkadaşlardan öyle şeyler duydum ki aklın hayalin şaşar... Bu tarz bilgisayarcıların sayısı aşırı şekilde fazla.

Benim staj yaptığım yer çok süper ve dürüst iş yapar ama.İst maltepe yakınlarında olan varsa öneririm.
  • Bataryanı çalmış sana ölüsünü vermiş.
    Döverim moverim deyince nasıl kendinizi tutuyorsunuz anlamiyorum benim nevrim döner orada ne olursa olur adama girerim. Hadi adamin dukkaninda olay cikartmakdan suçlu olmamak için dışarı çıkar bağırırim gelir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 37debdeb37 kullanıcısına yanıt
    Alabilir miyim ismi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EZİKMAN

Erkek değil misin lan sen adam sana ağzını burnunu kırarım diyor sende önüne bakıp geri geliyorsun
    Dayak yiyeceğini bilsen bile 2 3 tane vurman lazımdı
    Dedi ezik adam ?

Dayak yiyeceği kavgaya girmek için salak olması gerekir

• quote:

Orijinalden alıntı: _Raistlin_Majere_

Dedi ezik adam ?

Dayak yiyeceği kavgaya girmek için salak olması gerekir

Alıntıları Göster
    Seni dövebilecek birisi anana sövse ne yapardın ?

Zaten dayak yerim diyip biraz daha söv mü derdin?

• gencler kusura bakmayin ama termal macun surmek gibi basit bir islemi bile tamirci denen dolandiricilara yaptiriyor ve bunu ismi donanimhaber denen bir siteye yaziyorsaniz hata sizdedir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • su pc i getiren eleman senmiydin.

• Laptopum bozulduğu için geçenlerde yeni laptop aldım. Bozulanı 7-8 sene kadar önce aldığım için güncel teknolojilere biraz uzak kalmıştım. Mübalağa yapmıyorum 2-3 gün kadar ekran kartı.,işlemci, uyumları vb araştırmaları yaptım en uygununu İnternete aldım. Bu dönemde teknosa vatan gibi yerlere gidip bilgi almak istedim ama yıllardır orada çalışan, işleri bu olan insanlardan 2-3 günlük araştırmamla daha donanımlıydım. Bir de bir b.k bilmeden oyle sıkıyorlar ki alacaksan da almıyorsun zaten. Güvendiğiniz tanıdık birisi değilse azıcık araştırmalarla bunlardan daha iyisini yaparsınız. Ayrıca arkadaşın dediği gibi bitik batarya vermiş olabilir. Orijinal batarya çakmasının 10 katı falandır. Yapmış olabilir.

• Bilgisayarcıya bilgisayar bırakmak aklı selim bir insanın yapacağı iş değil kesinlikle.

En fazla 3 video izlersiniz sonra kendiniz yaparsanız chipset değişmeyecek alt üstü termal macun .

Kötü tecrübe olmuş ama yapacak bişey yok düşmeden koşmayı öğrenemezsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bataryanin üzerinde çizik falan var mı iyi kontrol et adamın tavırlarından yürüttüğünü anlarsın bu arada batarya dahili mi harici mi hariciyse eski bataryanin rengi soluk vs olur ipucu ara

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.