Şimdi Ara

Bilgisayar sadece 1 saniye açılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar işlemcim çok ısındığı için yeni bir soğutucu aldım.Soğutucuyu monte etmek için anakartı çıkardım ve montajı sıkıntısız bir şekilde yaptım ama anakartı yerine geri takarken güç kaynağından gelen kabloları karıştırdım ve bilgisayar açılmadı.Hatta bilgisayardan bir yanık kokusu geldi.Sonra anakart kullanım klavuzuyla doğru şekilde kabloları taktım ama power tuşuna basınca bilgisayar sadece 1 saniye açık kalıp hemen kapanıyor.Yani anlayacağınız fanlar biraz dönüyor ışık yanıyor ve tekrar kapanıyor bilgisayar.Ben güç kaynağından şüpheleniyorum.Anakartta bir arıza olma ihtimali var mı.Yardımlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: xBrofe

Arkadaşlar işlemcim çok ısındığı için yeni bir soğutucu aldım.Soğutucuyu monte etmek için anakartı çıkardım ve montajı sıkıntısız bir şekilde yaptım ama anakartı yerine geri takarken güç kaynağından gelen kabloları karıştırdım ve bilgisayar açılmadı.Hatta bilgisayardan bir yanık kokusu geldi.Sonra anakart kullanım klavuzuyla doğru şekilde kabloları taktım ama power tuşuna basınca bilgisayar sadece 1 saniye açık kalıp hemen kapanıyor.Yani anlayacağınız fanlar biraz dönüyor ışık yanıyor ve tekrar kapanıyor bilgisayar.Ben güç kaynağından şüpheleniyorum.Anakartta bir arıza olma ihtimali var mı.Yardımlarınızı bekliyorum.
    quote:

Orijinalden alynty: xBrofe

Arkada?lar i?lemcim çok ysyndy?y için yeni bir so?utucu aldym.So?utucuyu monte etmek için anakarty çykardym ve montajy sykyntysyz bir ?ekilde yaptym ama anakarty yerine geri takarken güç kayna?yndan gelen kablolary kary?tyrdym ve bilgisayar açylmady.Hatta bilgisayardan bir yanyk kokusu geldi.Sonra anakart kullanym klavuzuyla do?ru ?ekilde kablolary taktym ama power tu?una basynca bilgisayar sadece 1 saniye açyk kalyp hemen kapanyyor.Yani anlayaca?ynyz fanlar biraz dönüyor y?yk yanyyor ve tekrar kapanyyor bilgisayar.Ben güç kayna?yndan ?üpheleniyorum.Anakartta bir aryza olma ihtimali var my.Yardymlarynyzy bekliyorum.

güç kayna?yny koklayyn yanyk kokusu varsa yeni psu almanyz lazym

• Sadece bir anlık kokuydu.Şuan sadece cızırtı yapıyor.Birde power tuşuna 2.kez basınca bilgisayar hiç açılmıyor.Fişten çekip takıp öyle powera basınca 1 saniye açılıyor
  • quote:

Sadece bir anlık kokuydu.Şuan sadece cızırtı yapıyor.Birde power tuşuna 2.kez basınca bilgisayar hiç açılmıyor.Fişten çekip takıp öyle powera basınca 1 saniye açılıyor
    quote:

Orijinalden alinti: xBrofe

Sadece bir anlik kokuydu.Suan sadece cizirti yapiyor.Birde power tusuna 2.kez basinca bilgisayar hiç açilmiyor.Fisten çekip takip öyle powera basinca 1 saniye açiliyor

cyzyrtynyn kayna?yny bulun.
  • Güç kaynağı
  • quote:

Güç kaynağı
    quote:

Güç kaynagi

yanlış kabloyu taktığınız için yakıtnız büyük ihtimalle. yeni güç kaynağı almanız lazım. tüm sistem özeliiklerini yazın watt belirleyelim
  • Güç kaynağının garantisi devam ediyor.Cooler master k350 kasayla gelen 600watt lık bir güç kaynağı
  • quote:

Güç kaynağının garantisi devam ediyor.Cooler master k350 kasayla gelen 600watt lık bir güç kaynağı
    quote:

Güç kaynaginin garantisi devam ediyor.Cooler master k350 kasayla gelen 600watt lik bir güç kaynagi

garantiye verin o zaman. ama anlarlarsa kullanycy hatasyndan para alyrlar. yanly? taktym falan demeyin :D
  • Güç kaynağına dokunmadım zaten içini felanda açmadım ama arıza kesin olarak güç kaynağındamı onu bilemiyorum.Yepyeni kasayı bilgisayarcılarada vermek istemiyorum.Tam olarak arızalı parçayı öğrenmem lazım
  • quote:

Güç kaynağına dokunmadım zaten içini felanda açmadım ama arıza kesin olarak güç kaynağındamı onu bilemiyorum.Yepyeni kasayı bilgisayarcılarada vermek istemiyorum.Tam olarak arızalı parçayı öğrenmem lazım
    quote:

Güç kaynagina dokunmadim zaten içini felanda açmadim ama ariza kesin olarak güç kaynagindami onu bilemiyorum.Yepyeni kasayi bilgisayarcilarada vermek istemiyorum.Tam olarak arizali parçayi ögrenmem lazim

güç kablolaryny yanly? taktym dediniz. buda güç kayna?yny yakmy? olabilir. + içinden ses geliyormu?.
  • yanık kokusu güç kaynağından gelmiş olabilir ama tam emin değilim.Anakartla alakalı bir sorun olabilirmi
  • quote:

yanık kokusu güç kaynağından gelmiş olabilir ama tam emin değilim.Anakartla alakalı bir sorun olabilirmi

o da bir ihtimal. ikisi birden de yanmış olabilir.
  • o zaman ben direk yeni bilgisayar toplayım yani Allah belamı vermiş.Başka fikri olan var mı bu arada yani aynı sorunu yaşayan elbet vardır.
  • quote:

o zaman ben direk yeni bilgisayar toplayım yani Allah belamı vermiş.Başka fikri olan var mı bu arada yani aynı sorunu yaşayan elbet vardır.

yeni pc toplamaya gerek yok. dedigimi yain. kasayi goturun. servise verin.
  • Kasa toplama olduğu için servise veremiyoruz.Anakart veya güç kaynağından hangisi bozuksa onu götürüp vermem gerekiyor.
  • quote:

Kasa toplama olduğu için servise veremiyoruz.Anakart veya güç kaynağından hangisi bozuksa onu götürüp vermem gerekiyor.

nereden topladınız bilgisayarı. vatansa kasayı direk anakartla falan götürün bakıyor onlar
  • Vatandan topladık kasayı götürsem kabul ediyorlarmı yani arızasını bilmiyorum sonuçta
  • quote:

Vatandan topladık kasayı götürsem kabul ediyorlarmı yani arızasını bilmiyorum sonuçta

evet faturasını götürün tüm parçaların yeter
  • Tamam teşekkürler.Yarın götürürüm o zaman ya da pazartesi günü
  • yanlış takmayı nası becerdin. her soketin gireceği yer belli yanlış takmayı geç ters bile takamassın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.