Şimdi Ara

Bilgisayar parçaları birleştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
8.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • donanımhaber sayesinde bilgisayarımın parçalarını topladım hepsi hazır elimde .... lakin şöyle bir sorun var daha önceden ben hiç bilgisayar kurmadım bilmiyorum yardımcı olabilicek birileri varmı acaba ilgili konu hakkında araştırma yaptım ama bulamadım bulduğumda benim sistem olmadığı için anlayamadım . yardımcı olabilicek varmı acaba tüm parçaların fotolarını çekip buraya koysam yardımcı olabilirmisiniz

• Mesut abinin bi vidyosunu izlemiştim ramazanda. kasa topluyordu anlatıyordu falan izleyip yapılabilir yani. Mobilden bilgisayara geçince bulabilirsem veririm linki siz de bakın isterseniz
  • keşke o video yu bulabilsem şuan arıyorum teşekkürler :D

gidip bilgisayarcıya toplatmak istemiyorum kendi elimle toplamak istiyorum
  • donanimhaber.com/hazir-pc/haberleri/Video-Rehber-Adim-adim-oyuncu-bilgisayari-kuruyoruz.htm
    sanırım buydu
    kolay gelsim
  • yardım edebilicek ? birileri yokmu acaba ?

anakart kasaya yerleştirdim video da anladığım kadarıyla olan soketleri de taktım ama video da ilgili soketleri anakarta yerleştirin diyor ilgili olanları bilmiyorum ki :D
  • Tahminime göre ön panel kablolarını takmaya çalışıyorsunuz sanırım. Anakartın kitapçığına bakın orada vardır hangisinin nereye takılacağı yazar.
  • şuan kasadan gelen ac 97 nereye takılcak ve powerdan çıkan birsürü kablo var onlar nereye takılcak bu 2 şey kaldı :D bulsam açıcam korkuyorum parlar falan diye :D patlaması değil parçaların zarar görmesi korkutan şey garanti kapsamına girermi :D
  • Anakartın modeli nedir?
  • msı 870 a-g54 kasa cooler master cm690 şu an p1 p2 p3 lü olanları takamadım kasada fanlara bağlamak için olan soketler var 3 tane fan var 3 tane soket var ama anakarta nereye bağlanacak bilmiyorum tabi bağlanacak iseler. yardımcı olabilecekseniz fotograf yollayabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: _TiTaN_

msı 870 a-g54 kasa cooler master cm690 şu an p1 p2 p3 lü olanları takamadım kasada fanlara bağlamak için olan soketler var 3 tane fan var 3 tane soket var ama anakarta nereye bağlanacak bilmiyorum tabi bağlanacak iseler. yardımcı olabilecekseniz fotograf yollayabilirim

Fotoğrafı yolla yardımcı olmaya çalışırız
  • teşekkür ederim fotoları yolluyorum
  •  Bilgisayar parçaları birleştirme

bunlar yeter mi acaba?

• Anakart üzerinde görebildiğim kadarıyla bütün giriş çıkışları işaretledim.Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aeolus98 -- 10 Eylül 2011; 21:40:41 >
  • İlk olarak işlemciyi anakarta tak. Sonra ramleri tak. Sonra kasaya tak anakartı. Sonra Harddiskini yerleştir. Ekran kartın varsa tak. Bunlar kolay. Taktıktan sonra birkaç fotoğraf koy kasa içinin. Takabildiğin kabloları tak sata vs. falan. Sonra güç kaynağının kablolarının uçlarıyla birlikte bi fotoğrafını koy. Ben işaretlerim resimden sen takarsın.
  • fanların girişleri öyle değil ama :S işlemci soğutucu yu anakarta taktım şuan sıkıntılar kasanın anakarta bağlanması :S

kasadaki power dan gelen kabloları nereye bağlıcağımı bilmiyorum :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: _TiTaN_

fanların girişleri öyle değil ama :S işlemci soğutucu yu anakarta taktım şuan sıkıntılar kasanın anakarta bağlanması :S

kasadaki power dan gelen kabloları nereye bağlıcağımı bilmiyorum :S

Mesajımı editledim.Sadece anakart için takman gerekenleri gösterdim.Sana bir link vericem arkadaş da yukarıda bahsetmiş Mesut Çeviğin videosu.Gayet yararlı bir video izlersen yapabilirsin.
    veya üşenmeyeceksen her parçanın HDD,DVD-RW vs. resmini çek yükle göstereyim nereye takacağını.

http://www.donanimhaber.com/hazir-pc/videolari/Adim-adim-oyuncu-bilgisayari-kuruyoruz.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aeolus98 -- 10 Eylül 2011; 21:43:34 >

• fan 1 fan 2 dediğin olayı anlamadım benim kasadaki fanların girişlerini göstermek istiyorum gösterdiklerinizi yaptım şuan a kadar

sata girişi taktım +

dvd olmıcak pc de sadece harddisk takılcak eski model dediğiniz şekildemi takim yoksa sata girişinden mi bağlim ?

ekran akrtı siparişi verdim hala gelmedi eski kartımı kullancam gelene kadar bugün açim yeter pc yi :D

kasadan çıkan power-reset usb mikrofon girşini bağladım +

işlemci işlemci fanı ve kablosu bağladım +

power anakarta takılan ana girşi bağladım +

bunlar power dan çıkan kablolar açıkta kalanlar :D

benim fan girişleri böyle :S bunları nereye takıcağımı anlamadım :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TiTaN_ -- 10 Eylül 2011; 22:16:12 >

• Elindeki kablo hdd için güç kablosu. Fan girişlerinin fotoğrafını koyar mısın?
  •  Bilgisayar parçaları birleştirme

takacağın yer sağ üst köşede

• @Aeolus98

Soldakiler molextir. Eski HDD CD/DVD-ROM lar kullanır. Ledlerimi fanlarımı buradan bağlıyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.