Şimdi Ara

Bilgisayar Oyunlarının Özgürlük Alanları Bilgi Üniversitesinde Tartışılacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj


 •      Başta oyun çalışmaları, iletişim ve felsefe olmak üzere farklı disiplinlerden uzmanları bir araya getiren uluslararası “The 8th Philosophy of Computer Games” (8. Dijital Oyun Felsefesi) konferansı The Gamephilosopy Network işbirliği ile İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenecek.
   
      Bu yıl teması “özgürlük” olan konferansta; “oyun tasarımı ve oyuncu özgürlüğü”, “oyuncu deneyimi ve özgürlük algısı”, “çevrimiçi oyunlar ve oyuncu özgürlüğü”, “toplumsal ve bireysel anlamda özgürlük kavramının oyunlarda temsili”, “özgürlük kavramının temsilinde oyun ve diğer iletişim ortamları ilişkisi” gibi konular ele alınacak.
   
      Yapılan sunumlarla “oyun ve özgürlük ilişkisi” tasarım, kültür, sosyoloji, felsefe ve politika yönlerinden ele alınacak; bir sanat türü ve yaşam biçimi olarak oyunların, oyuncu ve toplum için nasıl bir özgürlük alanı ifade ettiği tartışılacak.
   
      Uluslararası arenadan uzman isimlerin katılacağı konferansta Dartmouth College Digital Humanities Bölümü öğretim üyesi Mary Flanagan, University of Toronto Felsefe Bölümü öğretim üyesi Thomas Hurka, University of the West of England Medya Bölümü öğretim üyesi Patrick Crogan davetli konuşmacı olarak katılacak.
   
       Konferansın ön etkinliği olarak ayrıca 12 Kasım tarihinde Studio-X İstanbul’da seçkin bağımsız oyun tasarımcılarının katılacağı “Independent Game Philosophers Panel” isimli bir de panel gerçekleşecek. Christopher Thi Nguyen tarafından yönetilecek panele katılacak isimler ise Stefano Gualeni (Necessary Evil), Pietro Righi Riva (MirrorMoon EP, FOTONICA), Michelle Westerlaken, Krystian Majewski (TRAUMA) ve Gordon Calleja (Will Love Tear Us Apart).
  Daha önce Kopenhag, Oslo, Atina, Madrid, Reggio Emilia ve Potsdam’da yapılan konferansa dijital oyun alanının gelişimi ve geleceği ile ilgilenen tüm tarafları davet ederiz. Öğrencilere ücretsiz olan konferansahttp://gamephilosophy2014.org adresinden kayıt olunabilir.
   
  KONUKLAR
      Mary Flanagan: Dartmouth College Digital Humanities Bölümü öğretim üyesi olan Flanagan kültür ve teknoloji konulu çalışmaları tanınmaktadır. Tiltfactor oyun araştırmaları laboratuvarının da yöneticisi olan Flanagan’ın oyun eleştirisi ve oyunların sosyal amaçlı kullanımı konulu kitapları bulunmaktadır.
      Thomas Hurka: University of Toronto Felsefe Bölümü öğretim üyesi olan Hurka oyun, spor ve etik konulu çalışmaları ile tanınmakta olup ve bu alanda çok sayıda esere sahiptir.
      Patrick Crogan: University of the West of England Medya Bölümü öğretim üyesi olup simülasyon, savaş temalı oyunlar, oyunlaştırma ve tekno-kültür konularında yayınlanmış kitapları bulunmaktadır. Crogan Dijital Oyun Araştırmaları Derneği (DiGRA) yönetim kurulu üyesidir.

  Tarih: 13-15 Kasım 2014
  Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü E4 binası 305 nolu salon

   
 • Kingdom Come'in ilk Alphasi cikti. Su anda deniyorum.

  < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: alike03

  Kingdom Come'in ilk Alphasi cikti. Su anda deniyorum.

  Aynen , bende indirmeye başladım

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Nereden indireceğiz kingdoomu

  < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.