Şimdi Ara

Bilgisayar olmadan VINN kullanmak mumkun mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yazlik icin vınn almayi dusunuyorum. Direkt prizden telefonun sarj aletindeki usb portuna baglasam modem gibi kullanabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Erişim noktası şeklinde olanlarla olur. Bu cihazlarda batarya da olduğundan sürekli prizde tutmanıza da gerek yok.
    https://www.turkcell.com.tr/cihazlar/vinn-ailesi/4-5g-turkcell-vinn-wifi-mw40v1
  • baden B kullanıcısına yanıt
    Evet hocam dediginiz cihazlar bu isi yapiyor ama ucuz oldugu icin vinn almayi dusunmustum. O yuzden sordum bu sekilde kullanabilirmiyiz diye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    Kullanamazsın ancak bazı access pointlerin usb girişlerine bağlandığında ve doğru ayarlar yapıldığında vınn modemler bilgisayar olmadan kullanılabiliyor.Bunun için alacağınız access point in kullandığınız mobil modemi desteklemesi gerekir. Veya uyumlu olmasa dahi usb girişi olan bazı access pointlere 3. parti firmware lar kurularak kullanılabiliyor.
  • hipnoa H kullanıcısına yanıt
    Anladim hocam o zaman ilk sundugunuz secenekle ayni fiyata gelir. Ama en azindan ilk secenek daha basit, onu terci edecegim tesekkurler.

O ilk seçeneği başka arkadaş sunmuştu. Ekonomik olarak aklıma gelebilecek bir seçenek daha var evde atıl olarak duran eski bir android telefon varsa o da çok fazla ısınmıyorsa mobil modem olarak kullanılabilir. İlk seçenekte tercih edeceğiniz mobil modemin de bataryası olması gerektiği ve sürekli kullanılacaksa fişe kakılması gerektiği düşünülürse, android bir telefonla interneti paylaşmak ile mobil modem ile interneti paylaşmak arasında pek fark göremiyorum. Bunu da bir düşünün derim ben.
  • hipnoa H kullanıcısına yanıt
    Onu da denedim hocam samgung'un eski bir modeli var 3G destekli olmasına rağmen 2 mbps den fazla performns gösteremiyor. Ama biraz daha üst model olsa iyi iş yapardı.

Konunun bizden sonrakilere epey faydası olacaktır hocam bilgiler için teşekkürler.

• detanaoq kullanıcısına yanıt
    Direkt sim kart girişli cihaz var mı hocam?

• detanaoq kullanıcısına yanıt
    Son linkteki tam aradığım şeymiş ama fiyat da sağlam dediğiniz gibi :) Ama bütçesi olana mükemmel çözümler
    alcatel ve tp-link yada tenda bak uygun fiyatlı olarak bunlar var...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.