Şimdi Ara

Bilgisayar olimpiyatları hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    sanırım 20 gün gibi bir sürem var. bugün başvuru yaptım.

Sorulara biraz baktım ağırlıklı olarak matematik sormuşlar. biraz da c den kod bloğu koymuşlar.

Sorum şudur: nasıl çalışabilirim?
    doğru düzgün kaynak internnete yok. belki sipariş verebilirm.

Bu arada c bilgim olmasa da java dilini orta düzey kullanabiliyorum.Android geliştiricisiyim. C öğrenirken zorlanacağımı düşnmüyorum.Sorulara baktım ve algoritma,ağaç soruları beni korkuttu?

Nasıl çalışabilirm, daha önce katılan oldu mu?

• Ben lisedeyken katilmistim. Kod sorulari basit seyler hakkinda oluyordu. Yani loop, if else , mod vs gibi seyler. Yani oturup C calismaya gerek oldugunu dusunmuyorum eger tubitak soru tipini cok degistirmediyse.
    Matematik kisminda da permutasyon, olasilik, sayilar teorisi vs gibi seyler soruyorlar. Pek 20 gunde ogrenilecek seyler degil ama pratik yaparak eksiklerini kapatabilirsin, fakat konulara pek hakim degilsen bu surede zor.
    Bence en mantikli calisma cikmis sorulari bulup , vardir diye tahmin ediyorum sagda solda, eksiklerini buna gore gidermek.
    Illa ki algoritma calismak istiyorsan graph algoritmalarina bir gozat, kesin sorarlar sekilli mekilli en kisa yol sorularini.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Öncelikle sınava daha önce katılmadığımı bildirerek konuya başlayayım. Herhangi bir programlama dilini orta düzey bilmen C konusunu senin için çok basit bir konuma getirecek. Zaten programlama mantığını kaptıktan sonra C yi ezer geçersin bir kaç günde ki zaten, girenlerden öğrendiğimiz kadarıyla kod kısımlarının aşırı bir zorluğu olmadığını biliyoruz.

Bence algoritma ve ağaç sorularına ağırlık vermelisin. Temin etme süren ne olur bilmem ama bu konuda SSS'in Algoritma kitabını şiddetle tavsiye ediyorum.

https://www.amazon.com/Algorithm-Design-Manual-Steven-Skiena/dp/1848000693/ref=sr_1_1?ie=UTF8

PDF bulabilirsen de çok rahat edersin. Bildiklerin de olsa içeriğinde, kesinlikle kafanda yeni şeyler canlanacaktır.

Şunu da unutma bu tür ağaç ve algoritma sorularında her zaman 1 cevap yoktur, ama optimum cevabı yakalaman istenir.

Şimdiden başarılar, güzel sonuçlarını görmek dileğiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çatlı Bey -- 27 Nisan 2017; 13:59:17 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.