Şimdi Ara

Bilgisayar ve Ofis Koltukları için Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (289. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.253
Cevap
526
Favori
1.127.071
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ikiside farklı kesim tarafından çokça beğeniliyor. Jarv daha modüler başlığa ve desteşe sahip yani ayarlanabilir. Süngeri daha yoğun jarvın. Marcus ta herşey sabit. Süngeri daha yumuşak jarva göre.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Markus ve jarv düşünüyorum ben de ama kolçak yüksekliği ayarlama gibi bi özelliği olsa keşke. Böyle bir model önerebilecek var mı yalnız oyuncu koltuğu modellerinden olmazsa iyi olur :)

• seceka_ kullanıcısına yanıt
    O da olsun bu da olsun dersen işin içinden çıkamıyorsun maalesef. Karar verip direk almak gerek yoksa kafayı yeme noktasına geliyorsun kendimden biliyorum. Açık olsa gidip deneyip almak daha kolay bu şekilde şansa kalıyor biraz. 2 haftadır koltukta çalışmaktan sırtım kopacak bu gidişle :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 400 tl civarında ne önerirsiniz 10 yaşında oğlum için almayı düşünüyorum 300-400 arası makbul

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kasırga bugün geldi, internette ve forumda 2 haftada teslim alamayan çok insana rağmen, Horoz Lojistik 2 günde teslim etti helal olsun valla. Açıkçası boyunluk kısmına alışamadım, ama onun dışında rahatlık olarak 10 numara. 185 boy ve 80 kilo için tam biçilmiş kaftan
  • Vatov kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın hocam. Bacak bölümüne de dikkat edebilir misiniz? Baskı yapıp ağrı yapıyor mu acaba? Boyun kısmından nasıl bir sorun yaşıyorsunuz tam olarak?

Jarvfjallet ile ilgili IKEA ile görüştüm bugün. 1 Haziran'ı beklersem eksper gönderip kontrol edebileceklerini ya da iade edebileceğimi söylediler. 1 Haziran'ı beklemektense iade etmeyi tercih ettim. Horoz lojistik ile 5 gün içerisinde adresimden alınacakmış. Hiç umudum yok ama bekliyorum bakalım gelmelerini.

Jarvfjallet alacak arkadaşlar sırt-bel bölümünün aşırı sert olduğunu ve ağrı yaptığını söylemek istiyorum. İnternette yerli-yabancı kaynaklarda tonla olumlu yorum var ama en azından bende yarattığı etki bu oldu. Bel desteği için olan parça oldukça yumuşak olmasına rağmen file çok sert olduğu için ekstra bir sertlik oluyor destek var iken. Desteği sökünce de hiç bir anlamı kalmadı benim için.

xDrive Sancak'tan bacaklarda yaptığı ağrıdan dolayı rahatsız olmuştum ama yağmurdan kaçarken doluya tutuldum. Şimdi nasıl bir ürün alacağım hiç bir fikrim yok..
  • Wadjet kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde xdrive sancak almıştım oturak kısmındaki yan çıkıntıların aynı simetride olmamasından kaynaklı olduğunu düşünerek rahatsız ettiğini düşünüp iade ettim. Ben de jarv modelini düşünüyordum yorumunuzu görünce daha da bir düşünme aldı beni :) Ne alsam diye düşünüyorum şu an adore racing kullanıyorum onun da sırtı dönük...

Siz ne almayı düşünüyorsunuz şimdi sancak ve jarvdan sonra? :)

Adore max office easy racing balkonda duruyor ama sırt bölümü jarvfjallet'den inanın daha konforlu. Sırtı yaslanmadan sadece temas edecekseniz düşünebilirsiniz.

Şimdi inanılmaz bir kararsızlık var. Xdrive genel olarak iyiydi oturak dışında. Oturağı sorunsuz bir model varsa onu düşüneceğim o da olmazdsa dxracer'a kadar yolu var. Aslında dün araştırırken bürosit banzai diye bir koltuk gördüm ama çok pahalıymış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wadjet

Güle güle kullanın hocam. Bacak bölümüne de dikkat edebilir misiniz? Baskı yapıp ağrı yapıyor mu acaba? Boyun kısmından nasıl bir sorun yaşıyorsunuz tam olarak?

Jarvfjallet ile ilgili IKEA ile görüştüm bugün. 1 Haziran'ı beklersem eksper gönderip kontrol edebileceklerini ya da iade edebileceğimi söylediler. 1 Haziran'ı beklemektense iade etmeyi tercih ettim. Horoz lojistik ile 5 gün içerisinde adresimden alınacakmış. Hiç umudum yok ama bekliyorum bakalım gelmelerini.

Jarvfjallet alacak arkadaşlar sırt-bel bölümünün aşırı sert olduğunu ve ağrı yaptığını söylemek istiyorum. İnternette yerli-yabancı kaynaklarda tonla olumlu yorum var ama en azından bende yarattığı etki bu oldu. Bel desteği için olan parça oldukça yumuşak olmasına rağmen file çok sert olduğu için ekstra bir sertlik oluyor destek var iken. Desteği sökünce de hiç bir anlamı kalmadı benim için.

xDrive Sancak'tan bacaklarda yaptığı ağrıdan dolayı rahatsız olmuştum ama yağmurdan kaçarken doluya tutuldum. Şimdi nasıl bir ürün alacağım hiç bir fikrim yok..
    Sağolun hocam, herhangi bir bacak ağrısı ile karşılaşmadım. Ama sol kolçakta ufak bir dengesizlik var gibi, bakalım bir sorun çıkarsa xDrive'a yazarım. Boyun kısmına gelince, rahatsızlıktan ziyade Adore Max Office Racing modelinde öne doğru eğerek kullanmak zorunda olduğumdan dik kullanınca bir tuhaf geliyor. Ama duruş için sanırım böyle durması daha doğru. O yüzden alışana kadar tuhaf gelecektir. Açıkçası memnunum, parasının hakkını verdiğini düşünüyorum. Bu arada aşırı heybetli duruyor. Müsait olduğumda akşama fotoğraflarını eklerim.
  • Wadjet kullanıcısına yanıt
    Markus düşündünüz mü hocam hiç onun daha rahat ve yumuşak olduğunu söyleyenler var videolarda. Deneyin eğer vücudunuza uygunsa ve ayar yapmayacaksınız jarvdan daha iyi diyorlar. Ben de bu ikisini düşündüğüm için soruyorum markus hakkında bir tecrübeniz ya da düşünceniz var mıdır :)

Markus bi stoğa girse alıcam hemen zaten ama adamlar stok gitmiyorlar 2-3 gündür. Ayrıca bürocci 1045b modeli de iyi diye duydum. Ama stok yok. Sırt desteği ayarı çok hoşuma gitti bürocci nin.

• kaand12@ kullanıcısına yanıt
    Valla hocam benim deneme fırsatım olmadı markus u 185 boy 84 kilom var. Rahat edeceğimi bilsem ben de alacağım ancak kolçak yüksekliği bilgisine ulaşamadım bir türlü. 74cm masanın altına girer mi acaba sandalyeyi sıfıra indirmeden?

Edit: reddit te min 69, max 80 olduğu belirtilmiş. Ucu ucuna..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seceka_ -- 22 Mayıs 2020; 19:41:37 >
    Hocam kolçak yükseliği hakkında bir bilgim yok maalesef :(

Hocam markus ile ilgili çok yüzeysel sizlerin de bildiği kadar bilgiye sahibim maalesef. Jarvfjallet tercih etme sebebim de uzun boylu olmamdı zaten. Ayarlanabilir bel ve boyun desteği yüzünden tercih etmiştim.
  • quote:

Bakın dostlar ben den sonra 2. aynı sorunları yaşayan insan

ben anlamıyorum bu yorumlarda nasıl herkes övmüş bu koltuğu (Tüm dünya da )

gerçekten bu koltuk parasının koltuğu değil. Yav koltuk rahat değil rahat :)

fıtığınız yoksa fıtık olursunuz. Fıtığınız varsa bacaklara vurur artık. Tecrübeyle sabit.

benim para çöpe gitti siz uzak durun bunu da son kez yazıyorum foruma başkaları zarar görmesin diye.
  • Şu markus bir stoğa gelmek bilmedi.
  • jarvfjallet aldık bakalım bizim ki nasıl çıkacak. Şuan sipariş kontrol ediyor yazıyor. Kullandıkça esneme yapmaz mı file ya da makinede şöyle bir 30-40 derecede yıkanabiliyorsa yıkasaydınız yumuşardı belki .

@Wadjet
  • Esneme yapacak bir görüntüsü yok. Esneme yaparsa zaten kısa süre sonra parçalanır diye düşünüyorum.

• quote:

Esneme yapacak bir görüntüsü yok. Esneme yaparsa zaten kısa süre sonra parçalanır diye düşünüyorum.
    Ben şuan eski sandalyemde kullanıyorum çok memnunum.Gelince bununla kullanacağım böyle birşeyle denediniz mi ? Farkketiniz mi bilmiyorum ama ürünü alırkende tamamlayıcı ürün olarak bel desteği çıkıyordu kenarda. Bel desteği zaten mevcut bu kadar paraya birde minder parasımı vereceğiz dersenizde birşey diyemem haklısınız :)

https://beddo.com.tr/beddo/urun-detay/beddo-bambu-ortopedik-bel-destegi-973
  • Hocam denedim denemez olur muyum. Koltuğun bel bölümü zaten çıkıntılı düz değil. Bir de böyle bir ürün kullanınca oturma pozisyonu inanılmaz bozuluyor. Bel çok ileride boyun çok geride kalıyor. Yine rahat edemiyorsunuz.

Ben artık paradan geçtim Dxracer, Bürosit Banzai falan bakmaya başladım. Rahat edemeyince ve ağrı çekince bilgisayarı açasım dahi gelmiyor çünkü.

• 
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.