Şimdi Ara

Bilgisayar Mühendisliğine Çok Kişi Gidiyor da...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Sayfaya Git
Git
Giriş
Mesaj
 • Bilgisayar Mühendisliğine çok kişi gidiyor da, muhtemelen kamuya alınacak kişi her mühendislikte 10-20 kişi, geleceğin mesleği diye baya bir kişi mühendisliğe gitti, fakat sanırım 2025-2030 arası epey bir ağlayan mezun mühendis göreceğiz bilgisayarda.


  Not: Kendini geliştirip iş bulanı dışarıda tutuyorum, çevresi olanı da öyle, Nükleer Mühendislik gibi belli bir dönem revaçta olacak fakat tehlikeli mühendislikleri de dışarıda tutuyorum. Odtüye İtüye gidip en büyük 2-3 Türk sanayii şirketinde çalışanlar da öyle.


  Not 2: Mühendisliğe saygım büyük, okuduğunuz bölüme saygı duyuyorum fakat hayat şartları ve işveren fazla saygı duymuyor olabilir.


  Sonuç: Mesela küçük yerde mühendislik okumaktansa Fizik Öğretmenliği, Matematik Öğretmenliği okumak kârdır bana göre. İlla ki mühendislik diyorsanız Odtülü, İtülü olmak lazım ya da iş imkanı yüksek ama neredeyse ölümcül bölümler var Nükleer gibi. Yani mühendisten ziyade öğretmenlik daha uygun gibi.
 • Bilgisayar mühendisliğine gelip memur olmayı hedefleyen var mı ki? Ben hiç görmedim.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Guest-4h062020 G kullanıcısına yanıt

  özelden ilerleyecekler, çok iyi olanlar zaten Avrupa'ya beyin göçü olabilir, kamu istihdamı yok gibi mühendislikte, ya da bazıları ingilizce ve notları yüksek tutup akademisyen olacak. Fakat bunlar taş çatlasa %20'lik kesim, yüzde %80'i iş sıkıntısı çekebilir.

 • işine bak

 • 
Sayfa: 1
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.