Şimdi Ara

Bilgisayar Mühendisliği Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Seneye bilgisayar muhendisligi okuyacagim. Bugun macbook pro ve airleri inceledim mağazada. Iki urunde cok kaliteliydi. 3.000 - 3.500 tl arasina uygun bir macbook air bulabilirim. Prolar ise cok pahali. Airin de yetersiz kalacagini dusunuyorum. Ve de air 13" iken pro da 15" modeller mevcut.(7binden basliyor pro fiyatlari). Benim de pro alacak kadar durumum yok. 13" airin ekrani ve donanimi yeterli mi? Macbook air mi alayim yoksa asus n veya x serisinden iyi donanimli bir bilgisayar alip ssd mi taktirayim? Onerilerinizi bekliyorum. Tesekkurler
    Not: oyun oynamayacagim, yazilim agirlikli kullanmak icin onerilerinizi bekliyorum
    Not:Sahibindende macbook pro 2013 15" modelleri arastirdim. 6bin tl civariydi. Cok zorlarsam alirim. Ama 3 yillik bilgisayara 6 bin vermek mantikli midir bilemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ya öğrenci adamsın (benim gibi) senin neyine macbook özellikle fiyatlar bu haldeyken. Her bilgisayar mühendisi öğrencisinin macbook alması gibi bir durum yok.
    Macbook alırsan pişman olursun

• ios a uygulama geliştirmeyeceksen macbook alma bilgisayar mühendisliğine gerek yok güçlü bilgisayara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreazz -- 29 Haziran 2016; 16:25:20 >
  • Bende bilgisayar mühendisliği son sınıfım.Macbook air iyi hoş ama mühendislik gereği değişik programlarla muhattap oluyorsun.Mesela microsoft visual studio kuramıyorsun macbooka , yada ne biliyim başka programlarla da uğraşabilirsin mac sürümleri olmuyor çoğunun.Dersen ki windows kurarım içine öyle kullanırım o da çok performanslı olmaz.Bence güzel güçlü bir windows laptop al hp nin güzel laptopları var ince hafif , performansıda fena değil onlara bakabilirsin mesela
  • oyun oynamıcaksan niye arıyorsun ki gir dhden ikinci el 500 liraya bir şey al i3 4gb işini görür başka özelliğine bakmana gerek yok.

ben bütün sene pentium işlemcili 4gbli laptop kullandım. ilginçtir ki bilgisayar mühendisliği adında bilgisayar olmasına rağmen en az computing power gerektiren bölümlerden biri en azından 4e kadar 4'te belki bitirme projesi için ne yaptığına bağlı ama genelde gerekmez.
  • Beyler konuyu editlemeyi unutmusum. Ucuz bir tane asus almistim gecen hafta 1.5k tl civarina. Arastirdim bayagi yeter de artar o bana sagolun tavsiyeleriniz icin yine de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dandanakandamla -- 3 Temmuz 2016; 22:53:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dandanakandamla

Beyler konuyu editlemeyi unutmusum. Ucuz bir tane asus almistim gecen hafta 1.5k tl civarina. Arastirdim bayagi yeter de artar o bana sagolun tavsiyeleriniz icin yine de

doğru tercih yapmışsın. türlü türlü programlar kullanacaksın.aldığın pc biraz yavaş tepki verecektir. o biraz sinir edebilir. onun haricinde işini görür.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.